Janizoun Janizoun komentáře u knih

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Tak od této knihy, jsem očekávala víc. Styl psaní mi nevyhovoval, nebo spíš nevyhovuje dětem. Některé příběhy divně zformulované, nevím... Málokdy to mohu říct, ale tentokrát seriál překonal knihu. Škoda.

21.08.2022 3 z 5

Praktická dívka Praktická dívka Danuše Přibylová

Díky této knize, jsem se jako mladá naučila plést, háčkovat... Tuto knihu miluji a je nejlepší z nejlepších na ruční práce. Doporučuji jí všem :-)

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Musím pochválit autorku této knihy, protože se mi líbila její fantazie a i celkově děj celé knihy.
Trochu jsem si nemohla zvyknout na cizí názvy, jména, ze začátku jsem měla problém se orientovat v ději, ale pak jsem si zvykla :-)
Tak jsem ubrala jednu hvězdičku. Jinak tento typ četby mám v oblibě.

12.08.2022 4 z 5

Patálie dráčka Gustíka Patálie dráčka Gustíka Iva Hoňková

Tak tato kniha se mi velmi líbí a musím pochválit styl psaní, nápad a ilustrace.
Gustík nezklamal, super knížka pro děti.

Anička z I. A Anička z I. A Jan Ryska

Krásná knížka o Aničce, moc se mi líbila i mým dětem. Doporučuji.

Jirka a velký třesk Jirka a velký třesk Stephen William Hawking

Velmi krásná knížka, velmi se mi líbila a také se moc líbila dětem. Čteno jedním dechem. Super.

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Krásná rýmovaná pohádka, krásné obrázky. Tato knížka patří mezi velmi oblíbené a já jí už znám nazpaměť :-)

12.08.2022 5 z 5

První člověk - Život Neila Armstronga První člověk - Život Neila Armstronga James R. Hansen

Nádhera, skvěle napsaná knížka. Nemám co vytknout.

Jak zvířátka pekla koláče Jak zvířátka pekla koláče Martina Kavková

Mně i dětem se moc knížka líbí :-) Zvířátka si chtějí upéct koláče ve veršované podobě, oceňuji.
Změna, která se mně líbí. Mé děti i já dáváme 5 hvězdiček a knížku doporučujeme :-)

13.08.2022 5 z 5

Nové pohádky o dopravních značkách Nové pohádky o dopravních značkách Peter Stoličný

Krásná, naučná knížka o dopravních značkách. Každá značka má svůj příběh... Opět mě autor knihy nezklamal, chválím super nápad.
Za mě 5 hvězdiček :-)

Opička na prázdninách Opička na prázdninách Peter Stoličný

Velmi mě i mé děti opička Skořice dostala. Neustále jí musím dětem číst :-) Je velmi oblíbená, děti jí zbožňují. Je to velmi podařená knížka o slušném chování. Oceňuji autorovu schopnost humorným způsobem děti poučit. Chválím a doporučuji všechny tři knížky o opici Skořici , která skvěle čaruje :-)

Opičko, netrucuj Opičko, netrucuj Peter Stoličný

13.08.2022 5 z 5

Kolotoč v Africe Kolotoč v Africe Václav Čtvrtek (p)

Krásná knížka pro děti i pro mě :-) Měla by patřit do knihovny, každého malého čtenáře.
Doporučuji.

12.08.2022 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tato kniha mě neoslovila. Občas jsem se zasmála. A souhlasím s tím, že nenadchne ani neurazí. Za mě, tohle už ne :-)

12.08.2022 2 z 5

Kde se schovávají pohádky Kde se schovávají pohádky Jan Vodňanský

Tak tato knížka se stala nejen i mou oblíbenou, ale zamilovaly si jí i moje děti. Skvělá knížka. Moc se mi líbí, že každá pohádka má svou písničku! :-) Knížka obsahuje i CD s písničkami - další bonus :-) Perfektně nazpívané Majdou Reifovou. Super!
Všem doporučuji!

Hana Maciuchová Hana Maciuchová Jakub Hladký

Skvělá herečka, ale pan spisovatel zklamal.
Mám knihu ve své knihovně a je škoda, že žádná jiná kniha už o této skvělé herečce nevyšla.

12.08.2022 3 z 5

Já, Eliška Přemyslová Já, Eliška Přemyslová Lenka Rožnovská

Tak z této knihy jsem byla malinko zklamaná.
Dějově to nebyla špatná knížka, ale styl psaní mi nevyhovoval. Jako čtyřnásobná mamina co vždy četla dětem jsem z této knihy nadšená nebyla a bohužel ani moc mé děti. Není špatná, ale není to ani žádná "hitparáda" :-)

12.08.2022 3 z 5

Johanka a malé prasátko Johanka a malé prasátko Zuzana Pospíšilová

Příběh o Johance, přátelství a o prasátku, se mi moc líbil i mým dětem.

Agent v kapse Agent v kapse Jiří Chalupa

Naučná, ale velmi zajímavá kniha.
Moc se líbila dětem (5 a 7 let).
Určitě se k ní budeme vracet.

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Tak tyto knihy jsou opravdu "oddechovky", ale sdílím stejný názor, je to lepší než slavných "Padesát odstínu šedi..." A opravdu čekáte co bude dál, tak šáhnete po dalších dílech :-) Podruhé to číst nebudu :-)

19.08.2022 3 z 5