Janínka Janínka komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Klasika válečných románů. Vynikající četba, čtenář se sžije s hlavním hrdinou a cítí jeho bolest, jeho radost. Remarque je mistr.

21.12.2011 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Na mě asi až příliš ploché a jednoznačné. Dává to jen minimum prostoru pro imaginaci, což já nerada. Stylově však vyvážené. Povinná literatura, ovšem nejen školní!

Audience Audience Václav Havel

Absurdní jednoaktovka nedávno zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla. Ne každého toto dílo zaujme, za přečtení rozhodně stojí. Nadčasová záležitost. A silná.

Soma secundarium Soma secundarium René Vaněk

Nová knížka René Vaňka je skutečně tak dobrá, jak se o ní říká. Zaujala mě velmi, rozhodně mnohem víc než jeho debut Nezahrada. Kdosi tu psal, že mu stylem připomíná Kinga. Mně osobně Vaňkův styl přijde jako něco mezi Kafkou a Haruki Murakamim.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Ačkoliv Fantasy příliš neholduji, tak tuto knížku jsem přečetla na jediný nádech. Opravdu mohu jedině doporučit.

20.01.2012 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Smutně krásné. Podobně jako film, který svému knižnímu předchůdci rozhodně nedělá ostudu, jak už tu někdo přede mnou napsal.

21.12.2011

Bouře Bouře Paul Polansky

Ale jo, dobrý, čitelný, ale takový málo dynamický. Žádný spád.

Nezahrada Nezahrada René Vaněk

Zvrhlý, temný, děsivý ale zároveň vtipný. Místy taky pořádně nechutný, hlavní hrdina, malý chlapec, například pojídá mouchy, rozdrcené šneky, nechává se sexuálně zneužívat vlastním dědečkem, souloží s dýní... Nic pro slabý žaludky. Příběhy jsou zběsilý a naditý fantasií, přitom ale neztrácejí sdělovací hodnotu. Jedna z nejzajímavějších českých knížek vydaných během posledních let. Každej se v tom najde.

30.11.-0001 4 z 5