Soma secundarium

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Být mladým klukem bývá někdy opravdu těžké. Zvláště pokud žijete v liduprázdné krajině v domácnosti s Tetou, která vlastně není tak úplně vaše teta, vaším nejlepším kamarádem je nerudné a otravně všeználkovské siamské dvojče, a ve sklepě vašeho domu možná trpělivě číhá Velká zlá věc. Navštivte s námi město, kde sny a noční můry ožívají, kde se obyčejná jízda tramvají stává dobrodružstvím a bojem o holý život. Podívejme se s hlavním hrdinou Kocourkem do zdánlivě postapokalyptického světa snů a nočních můr, kde bizarnost přestává být deviací a stává se normou, ve které je člověk nucen žít. Tento román s prvky magického realismu je na české literární scéně naprosto ojedinělý a nenechá chladného ani nejnáročnějšího čtenáře. René Vaněk přichází po svém knižním debutu Nezahrada s novou knihou Soma Secundarium, osobitým výbuchem čiré fantazie, která vás pohltí a do poslední kapitoly nenechá vydechnout. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98044/soma-secundarium.jpg 4.242
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Soma secundarium

ReadMore
22.05.2020

Vaněk ani napodruhé nezklamal.

PetikH2O
24.11.2015

Jakoby mi to nepřijde úplne pro deti, u nás v knihovně ji mají pouze na dětském oddělení. :) neotřelá kniha, která baví!


trudoš
01.07.2015

Příjemná a čtivá novelka, bohužel trochu postrádající hlavní dějovou linku, která by se dala sledovat a která by říkala, o čem román je. Postavy tu sice pátrají, ale jejich pátrání není příliš určité. Je to spíš děj odvíjející se samospádem, než koncept předem naplánovaný od první po poslední stránku. Renému Vaňkovi se ovšem nedá upřít talent pro hororové scény, které jsou chvílemi takřka bravurní ve své imaginaci. Obratem jsou však shozeny černohumorným laděním celé knihy. Je těžké napsat vtipný román o nočních můrách a zavděčit se jak humoristům, tak milovníkům hororu. Takhle z toho vyšla sympaticky napsaná, ale jinak lehce zmatená záležitost, o které po dočtení stále nevím, co si vlastně myslet.

bondula
16.09.2014

Sú spisovatelia, ktorí pre svoj príbeh vytvoria vlastný, snový svet. René Vaněk podobne, nie však svet snový, ale svet nočných múr. Absurdné, no úplne uveriteľné a ľahko predstaviteľné postavy, príšery a nepríjemnosti aj v tých najbanálnejších situáciách a na najneočakávanejších miestach. Fantasmagorické príbehy, plné napätia, kde s hrdinom skutočne prežívate jeho strach. Na záver neočakávané vyvrcholenie a temné rozuzlenie. A najlepšie na Some je to, že pôsobí, akoby ani nebola myslená vážne. To jediné všetku tu hrôzu a negativizmus zmierňuje. Je to proste paráda!

Askarinka
14.05.2013

Další úžasná kniha od talentovaného autora:-) Vřele doporučuji...

evickakyticka
21.02.2013

Druhá kniha Reného Vaňka nezklamala. Opět jsem se ponořila do toho snového světa, který vyjadřuje všechny možné noční můry. Nejoblíbenějším místem pro strach je jednoznačně obchod. Brrr...

verulaj
07.08.2012

Jsem překvapená, šokovaná, ohromená. Kniha, kterou neumím nikam dobře zařadit. Myslím, že nejděsivější na této knize je to, že ač se jedná o fikci, jedná se v podstatě o skutečnost.

Naplno souhlasím s komentářem od Dragoooon.

dragoooon
24.07.2012

Tahle knížka není vůbec tím, čím se zdá být. Můžete si vychutnat buď její povrch a užít si šílenství Kocourkova světa, nebo se podíváte i mezi řádky a budete překvapeni, jak moc se píše o vás samotných. Vynikající psychologie postav, práce se čtenářovou imaginací a neustálé sondování do jeho podvědomí! Pro mě je tohle naprostá bomba a doufám, že si v brzké době budu moct udělat čas i na Vaňkovu Nezahradu.

1