Jane2016 Jane2016 komentáře u knih

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

B.A. Paris, autorka, kterou zná každý správný milovník thrillerů. Až na jednu knihu jsem četla všechny její předchozí příběhy, a když se řekne thriller, Paris je určitě mezi prvními autory, kteří mě napadnou. Mezi moje nejoblíbenější knihy od ní patří Za zavřenými dveřmi, V pasti lží nebo Terapie. Zkrátka, Paris ví, co dělá a dělá to dobře, toto vím už delší dobu a její knihy mám moc ráda, proto, když jsem se dozvěděla, že na světlo světa přišel další příběh s názvem Vězenkyně, byla jsem nadšená!

A příběh nezklamal, bylo zde spoustu situací, které se zpočátku zdály být matoucí, ale ke konci příběhu do sebe všechno zapadne a Vy nestačíte koukat a jen čtete s otevřenou pusou. Pro mě byla tato kniha něco jako vrácení se ke staré známé. Nikdy nezklame a vyslechnete si každou její větu, protože víte, že za to opravdu stojí!

Skvělý a napínavý příběh, který mě absolutně strhl do sebe. Pokud B.A. Paris jako autorku ještě neznáte a uvažujete nad přečtením některé z jejích knih, tak Vám ji opravdu doporučuji všemi deseti!

29.07.2023 5 z 5

Jak na marketingovou komunikaci Jak na marketingovou komunikaci Miroslav Karlíček

Jak na marketingovou komunikaci, kniha, která mě zaujala na první dobrou nejen svou překrásnou obálkou, ale také zajímavou anotací.

A kniha byla neskutečně zajímavá. Minulý semestr jsem měla na škole předmět spojený s marketingem a v této knize jsem našla opravdu valnou část věcí, které jsem v minulosti už slyšela nebo jsem o nich četla. A samozřejmě jsem se dozvěděla spoustu nových věcí. Čili, pokud Vás téma marketingu zajímá a chcete se dozvědět, jak taková marketingová komunikace probíhá, či spoustu ostatních zajímavých věcí, knihu Vám mohu vřele doporučit. Já jsem z ní totiž opravdu nadšená. A pokud budu někdy v budoucnu pracovat v oblasti marketingu, rozhodně si ji přečtu znova!

26.07.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Ah, je to jako včera, co jsem se do psaní Kiery Cass zamilovala. Série Selekce mě absolutně dostala, a dokonce mám několik prvních dílů doma. Už tehdy jsem věděla, že se ke čtení někdy znovu vrátím a že podobné knihy se vyplatí mít doma!

Proto, když jsem se dozvěděla, že autorka má knižní novinku s názvem Tlukot tisíců srdcí, neváhala jsem ani chviličku a věděla jsem, že si ji musím přečíst!

Příběh má své kouzlo, opět v něm nechybí paličatost hrdinů, na kterou jsem u Kiery zvyklá. Prostředí je popsané tak krásně, tak pohádkově, že jsem se v některých částech opravdu zasnila. Kapitoly jsou dlouhé tak akorát, aby Vás jako čtenáře udržely v napětí a celkově se mi příběh velmi líbil, zařadilo bych ho mezi lepší Fantasy.
Délky knihy se vůbec nemusíte bát, autorka píše opravdu skvěle a než se nadějete budete mít dočteno.

Každopádně musím se přiznat, že na prvním místě je u mě stále Selekce. Tlukot tisíců srdcí je ale hned v závěsu! Pokud hledáte fantasy-romantickou knížku, tak Vám tuhle rozhodně doporučuji všema deseti!

Já jsem po dočtení dostala chuť pustit se do rereadingu Selekce!

25.07.2023 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Kdyby nenápadná knížečka, která mě ale opravdu dokázala překvapit. A víte proč? Protože tohle je za mě jeden z nejlepších českých románů, co jsem za poslední dobu četla! Nebudu lhát, měla jsem trochu obavy z tloušťky knihy, ale nakonec jsem byla opravdu šťastná, že nic z příběhu nebylo zkrácené a mohla jsem si jej vychutnat v celé parádě!

Pokud uvažujete nad zajímavým románem na léto, tak Vám tento doporučuji všema deseti. Příběh byl poutavý, krásný, hlavní postavy mi padly do noty, a i když byl příběh místy smutný, jsem neskutečně ráda, že jsem si jej mohla přečíst! Kdyby byla každá kniha jako tahle, měla bych už mnohem víc dioptrií, než mám doposud!

Ještě teď, při psaní této recenze, jsem z knihy citově rozebraná, ale jedním jsem si jistá. Tedy tím, že od autorek si rozhodně přečtu i další knihy! A přidávám je na seznam mých oblíbených autorů! Nejdříve se asi pustím do knihy s názvem: Chci tě mít ve skříni od Simony Votyové!

Sečteno, podtrženo, tuhle knihu si nesmíte nechat ujít!

25.07.2023 5 z 5

Jen moje štěstí Jen moje štěstí Adele Parks

Co když vyhrát znamená vše ztratit? Věta na obalu, která mě velmi zaujala a donutila k přečtení anotace. A stačilo pár vět a nechala jsem se zlákat k přečtení celého příběhu!

A musím Vám říct, že to byla jízda. Celý příběh se točí kolem páru, který vyhraje v loterii obrovskou sumu peněz. Jejich životy se změní k nepoznání, ale úplně opačným směrem, než si zpočátku mysleli. Je až děsivé, jak můžete jako čtenář sledovat, jak se změní myšlení postav po zjištění, že vyhráli. Za mě byl příběh z části i zajímavým psychologickým románem a rozhodně se k němu v budoucnu vrátím.

Za mě tehdy mohu říct, že jde o poutavý příběh s tématem něčeho, co napadlo, troufnu si tvrdit, každého z nás. Pokud máte rádi detektivky a jak jsem psala výše psychologické romány, tak knihu doporučuji všema deseti.

V případě, že jste někdo knihu četl a věděli byste o nějakém podobném příběhu, který dokáže čtenáře chytit a nepustit až dokonce, tak budu moc ráda za případné tipy!

14.07.2023 4 z 5

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Kniha Jejich příběh byla nádhernou ukázkou toho, jak má správný román vypadat!

Celkově se mi příběh četl velmi dobře, jednotlivé kapitoly byly správně rozdělené a nutily mě jako čtenáře číst stále dál a dál. Během čtení jsem cítila snad všechny emoce smutek, zklamání, ale i lásku. I po dočtení jsem stále nadšená z toho, jak se prolínaly jednotlivé dějové linie, přesně tohle mě totiž v knihách baví a první autor, který mě napadne s tímto spojený je Radka Třeštíková. Každopádně po dočtení této knihy se k Třešťíkové přidá i autorka Jitka Prokšová!

Vzhledem k tomu, že je knížka uzoučká, stále jsem jí odkládala, jako pomyslnou odpolední jednohubku, a teď, když jsem ji konečně přečetla mě trošku mrzí, že není delší! Proto musím říct, že se mi četlo opravdu samo.. Doufám, že ostatní autorčiny knihy budou taky takhle čtivé! Dále se totiž chystám na Slupky minulosti nebo na povídky Samotní lidé!

12.07.2023 4 z 5

Annin útěk Annin útěk Mattia Corrente

Annin útěk mě zaujal, po přečtení anotace, prakticky okamžitě. Putování po Sicílii, životní rozhodnutí a nevysvětlitelná tajemství, to je kniha přesně pro mě. Proto, když mi dorazil balíček, tak jsem se do knihy hned pustila a má očekávání byla opravdu veliká.

A musím říct, že jsem si vybrala správně. Kniha ve mně vzbudila mnoho otázek a donutila mě se zamyslet nad věcmi nad kterými normálně nepřemýšlím. Během příběhu jsem se mnohokrát usmívala, ale také jsem v některých částech neměla daleko od slz. Dlouho jsem hledala podobný příběh, který ve mně zanechá spoustu myšlenek a konečně jsem jej našla.

Knihu Vám doporučuji všema deseti. Jsem si jistá, že se bude líbit mnoha čtenářům, a těm, kteří mají rádi přemýšlivé knihy, těm o to více!

Annin útěk jsem rozhodně nečetla naposledy, myslím, že jde o přesně takový typ knihy, ve které s každým dalším čtením najdete novou a zajímavou myšlenku.

09.07.2023 4 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Tentokrát je to doopravdy, knížka, do které jsem se hned na první pohled zamilovala. No řekněte sami, ta obálka? To je ráj!

A musím Vám říct, že knížka mě absolutně nadchla. Po celém dni v práci jsem přišla domů s tím, že jsem se na knížku těšila, ale že si přečtu jednu, dvě kapitoly a půjdu spát. A nakonec to dopadlo tak, že jsem četla cca do půl jedenácté, protože se nedalo přestat číst!

Knížka je vtipná, krásná a romantická. Nebyl zde ani jeden moment, kdy bych se nudila. Dokonce si dovolím i říct, že tohle je jedna z nejlepších knih od @cooboo_redakce , co jsem kdy četla. Čili, můžete si být jistí, že se tento příběh objeví mezi nejlepšími knihami za rok 2023!

Sečteno, podtrženo, pokud uvažujete nad tím, že si knížku přečtete, neváhejte! Já si čtení opravdu nadmíru užila a tajně budu doufat, že autorka brzy přijde s dalšími příběhy!

09.07.2023 5 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Nel, příběh o ženě, která přežije jako jediná katastrofu a následně čelí nově nabitým schopnostem. Sci-fi příběh s nevšední atmosférou. Přiznám se, neměla jsem vůbec problém se začíst. Hned, co jsem knihu začala po večerech číst, prakticky hned jsem si zvykla na styl psaní autorky. Líbilo se mi rozdělení kapitol a je mi i sympatické, že kniha má cca 300 stran.

Co se týče Sci-fi příběhů, nedá se říct, že bych byla jejich příznivcem. Kdybych si měla vybrat knihu ze všech žánrů, tak jsem si celkem jistá, že sci-fi by bylo až někde ke konci. Každopádně tato kniha mě tak zaujala anotací, že jsem si řekla, že musím udělat výjimku. A udělala jsem moc dobře!

Čili, pokud sci-fi není ani Vaším žánrem, tak se nebojte udělat výjimku taky a Nel zkuste, věřte mi, že nebudete zklamaní!

V příběhu jsem měla všechno romantiku, novou identitu, třetí světovou válku! Prostě Sci-fi, jak má být.

Jsem opravdu velmi zvědavá, jak bude tento příběh pokračovat a těším se na další knihu!

03.07.2023 4 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Na tuhle knížku jsem se těšila jako malá. Po přečtení anotace jsem věděla, že jde o nevšední a zajímavé téma. Proto, hned jak mi kniha přišla, letěla jsem s ní domů, abych se začetla do příběhu, co nejdříve. A víte co? Přečetla jsem ji na jeden zátah! Ještě, než jsem Vám stihla ukázat, že mi vůbec dorazila! Čili, příběh Vás do sebe vtáhne a než se nadějete, budete u konce.

Kanibalismus v knížce mi občas zvedal žaludek, každopádně nejde o nic na co, byste si jako čtenář po pár stranách nezvykli (něco jako u Znamenité mrtvoly). Toto téma přidává knize na zajímavosti a jsem si celkem jistá, že o kanibalismu jste v jiných knihách nečetli!

Příběh jako celek na mě zapůsobil. Knihy, jako je tato, nečtu každý den a do Morku kostí rozhodně bude patřit mezi ty nejzajímavější v tomto roce.

02.07.2023 4 z 5

Frankenstein aneb novodobý Prométheus Frankenstein aneb novodobý Prométheus Mary Wollstonecraft Shelley

Frankenstein, příběh, který všichni podvědomě známe, víme, o čem je, ale troufnu si tvrdit, že už menší počet lidí tento dechberoucí příběh četlo. Sama to tak totiž mám. Viděla jsem spoustu filmů s tímto tématem, ale knihu jsem si nikdy nepřečetla!

Knihy z edice CooBoo Classics se dočkaly nového překladu od renomovaných českých překladatelů a jejich texty tak co nejvíce odpovídají originálu. V této edici jsou knihy jako Zvířecí statek, Emma, Obraz Doriana Graye či například Petr a Lucie. Nesmrtelné klasiky, které jsem četla a všechny zbožňuju!

Po dočtení mám opravdu velikou radost, že jsem se k příběhu konečně dostala, protože je úchvatný. Ten styl, kterým je kniha napsaná, to, jak jste jako čtenář absolutně fascinovaný a místy i vyděšený, to se stává opravdu málo kdy. Pokud jste ještě tento nesmrtelný hororový příběh nečetli, tak se do něj vůbec nebojte pustit. Stojí za to!

Po dočtení jsem měla hororovou náladu a pustila jsem si film s Danielem Radcliffem a Jamesem McAvoyem s názvem Victor Frankenstein. Ten Vám musím jednoznačně doporučit, pokud milujete filmy a zároveň Vás i zaujal Frankenstein!

02.07.2023 4 z 5

Cenové války: Jak zdánlivě bezvýznamné změny na světových trzích způsobují rozsáhlé krize, chaos a ozbrojené konflikty Cenové války: Jak zdánlivě bezvýznamné změny na světových trzích způsobují rozsáhlé krize, chaos a ozbrojené konflikty Rupert Russell

I když jde o složitější čtení, které vyžaduje svůj klid, tak jsem měla dočteno opravdu rychle, s ohledem na téma.

Nebudu tvrdit, že jsem znala každý pojem a každou problematiku, která se v knize řešila, jelikož bych lhala, ale kniha mě nutila dohledávat si potřebné informace, a ve výsledku jsem ze sebe měla opravdu dobrý pocit, že jsem se něco nového naučila.

Čili, pokud se bojíte, že bude kniha moc odborná, vůbec nemusíte mít strach, nikdo nerozumí všemu a v dnešní době si jde vše dohledat na internetu!

Sečteno podtrženo, za mě je toto opravdu povedená kniha a rozhodně ji doporučuji všema deseti!

Skandar a přízračný jezdec Skandar a přízračný jezdec Annabel Steadman

Přijde mi to jako včera, co jsem dočetla první díl Skandara a byla z něj nadšená jako malá holka. To dobrodružství, magie a celý svět. Všechno mi sedlo jako ulité a opravdu jsem se do knihy zamilovala až po uši.

Když jsem se dozvěděla, že vyjde druhý díl, byla jsem plná očekávání, jak celý děj bude pokračovat. A kniha je úžasná, chviličku mi trvalo, než jsem na celou vlnu Skandara najela, ale po pár chvilkách to bylo téměř totožné jako při čtení prvního dílu.

Pokud milujete fantasy a jednorožce, tak Vám tuto knihu musím doporučit všema deseti, a to jak první, tak i druhý díl. Sama se chystám na rereading prvního (a teď i druhého dílu), hned jak bude čas. Tento svět mě totiž totálně dostal.

Pokud nad přečtením knihy stále uvažuje, tak tohle je Vaše znamení ať ji určitě zkusíte! Věřte mi, že tohle fantasy si Vás získá a nebudete schopni se od knihy odtrhnout.

28.06.2023 3 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Charles Dickens

Nebudu Vám lhát, Charles Dickens byl pro mě velkou neznámou a bylo mi trochu stydno, že jsem za svůj život z jeho děl ještě nic moc nečetla.

Ale teď už zpátky k Vánočním příběhům. Knížku jsem četla teď v červnu a přišlo mi to až podivně osvěžující! Příběhy se mi četly lehce a než jsem se nadála, měla jsem dočteno.

Dokonce jsem se zařekla, že bych si měla každý měsíc přečíst alespoň jednu klasiku. Když jsem byla ještě na střední škole, klasickou literaturu jsem milovala, a přečetla jsem opravdu hromadu knih, které jsme měli na maturitním seznamu. Možná je načase se k těmto pozoruhodným knihám vrátit. Vánoční příběhy mi totiž dokázaly, že je ještě mnoho příběhů, které stojí za objevení!

27.06.2023 4 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Tak tahle knížka byla skvělá. Opravdu kvalitně zpracované příběhy více jak 200 vrahů. Pro milovníky krimi, sériových vrahů a psychopatologie tohle musí být povinná literatura.

Sama jsem knížku četla skoro měsíc, vracela jsem se k ní, když jsem měla chuť a pečlivě jsem četla každý příběh. Nad některým mi zůstával rozum stát a velmi se mi jich vrylo do paměti.

Andrej Drbohlav je jedinečný autor a pokud jste od něj nečetli ani tuto knihu ani například Psychologii masových vrahů, tak Vám musím obě velmi doporučit!

25.06.2023 5 z 5

Praktický průvodce pistolnice Praktický průvodce pistolnice Dominik Valášek

Věřím, že nejsem jediná, koho fascinují zbraně a vlastně celý průběh, jak se ke zbrojnímu průkazu dostat.

A musím Vám upřímně říct, že si nedokážu představit lepší, přehlednější a srozumitelnější knihu, než je tato. Pokud jste v tomto tématu začátečník jako já, tak Vám autor odpoví na všechny otázky, co se zbraní, zbrojního průkazu, či výběru zbraně týče. Kniha je určena především pro ženy, ale věřím, že muž se v ní rozhodně také najde!

A ačkoliv je kniha odborná, čte se sama, nemusíte se obávat toho, že byste některým částem nerozuměli, jelikož autor se opravdu snaží toto téma přiblížit co nejlidštějším způsobem!

25.06.2023 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Troufnu si tvrdit, že tahle novinka od autora Francka Thillieze Vás naláká nejen svou děsivou obálkou, ale také anotací. Sama jsem to tak totiž měla. Thriller ve stylu Mlčení jehňátek?

Co se týče autora, před nedávnem jsem od něj četla jeho knihu s názvem Smrtihlav a styl psaní mi opravdu sedl. Pokoj mrtvých na mě zapůsobil stejně jako Smrtihlav, opět se můžete těšit na akčnost, napětí a jeden velký průser. Autor má dar a dokáže čtenáře zatáhnout do příběhu.

Pokud nad přečtením autorových knih přemýšlíte, ale stále váháte, tohle je Vaše znamení, že ho máte zkusit, protože to je opravdu něco! A pokud uvažujete nad koupí tak si pro Vás @albatrosmedia připravilo kód "FRANCK", za který lze po celý červen tj. 1.-30.6. pořídit všechny knihy a audioknihy autora s 25% slevou a k tomu ještě dopravou zdarma!

Sečteno podtrženo, Thilliez opravdu ví, co dělá a těším se na další knihy, které si od něj v budoucnu přečtu. Jen tak letmo jsem koukala na jeho repertoár a další knihy, které si od něj přečtu budou například Černá smrt, Pandemie, Nedokončený rukopis či například Strach.

24.06.2023 4 z 5

Jmenuji se Eva… Jmenuji se Eva… Jana Mirovská

Knihy s tématem holokaustu moc nečtu. Není to z důvodu, že bych před tímto vážným tématem zavírala oči. Ba naopak, v minulosti jsem těchto knížek četla až moc a dostaly se mi pod kůži. Od té doby knížky o holokaustu čtu pomálu. Každopádně, když jsem si přečetla anotaci knihy Jmenuji se Eva, rozhodla jsem se udělat výjimku a knihu si přečíst.

Četla jsem pomalu, rozvážně, tak jak si podobné knihy zaslo být čtené. Je až s podivem, co jeden človíček dokáže vydržet a čím vším si musel projít. V některých částech knihy jsem opravdu nebyla daleko od slz.

Paní Eva ale i v těžkých situacích měla úsměv na tváři a byla statečná. V knize všem čtenářům ukázala, že víra a naděje je něco, co nám nikdo nedokáže vzít. Malé světýlko uvnitř nás, které nepřestane svítit, dokud mu to mi sami nedovolíme.

Kniha je plná fotografií, které nám jako čtenáři pomáhají dovytvořit si jednotlivé příběhy v našich představách.

Jsem si jistá, že na tento příběh nikdy nezapomenu a ke knize se ještě v budoucnu vrátím. Podobné příběhy by se totiž měly vyprávět a nesmí být zapomenuty.

Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat. Winston Churchill

19.06.2023 5 z 5

Když se mnou půjdeš tajgou Když se mnou půjdeš tajgou Helena Drdlová

Nebudu Vám lhát, u této knihy jsem se absolutně nechala zlákat obálkou. Láska na první pohled! A i když vím, že bych jako čtenářka neměla soudit knihu podle obalu, tady musím říct, že jsem udělala dobře!

Znáte takový ten pocit, kdy nemůžete přestat číst a musíte vědět, jak to celé dopadne? Tak přesně toto se mi dělo během čtení tohoto příběhu.

Prostředí Sibiře, Bajkalu a divočiny, témata, která jsou pro mě nevšední a velice zajímavá. Kniha se mi četla sama, díky kratším kapitolám a způsobu, jakým autorka píše, jsem měla dočteno ještě v ten samý den, co jsem příběh začala číst. Příběh plný lásky a odvahy se mi dostal pod kůži.
Pokud Vás baví příběhy z prostředí Sibiře, tak Vám musím tento příběh doporučit všema deseti. A pokud máte rádi historii a romantiku, tak pro Vás tento příběh musí být musthave!

Závěrem tedy musím říct, že kniha je opravdu povedená a od autorky Heleny Drdlové si v blízké budoucnosti přečtu její další knihu s názvem Uteč, než doroste měsíc. I na tu se velmi těším a na autorčina díla se musím více zaměřit, jelikož tato kniha na mě opravdu zapůsobila.

18.06.2023 4 z 5

Biograf láska Biograf láska Uljana Donátová

Biograf láska, knížka, která mi dala zpočátku zabrat a nemohla jsem se do ní pořádně začíst. Každopádně po nějaké chvilce jsem si na styl psaní zvykla a celý příběh si maximálně užila. Příběh je plný přátelství, lásky, zábavy a strastí. Myslím, že každý čtenář si v něm najde něco svého.

Pokud máte rádi ženské příběhy, ve kterých se pořád něco děje, tak Vám tuto knihu opravdu vřele doporučuji. Sama jsem se během čtení nenudila ani chvilku a ve výsledku jsem byla trochu smutná, že příběh není delší, že má jen 232 stran.

Pokud hledáte fajn čtení na pohodové léto, tak Biograf láska určitě doporučuji. A to všem generacím!

17.06.2023 4 z 5