Jane007 Jane007 komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pána prstenů jsem poprvé viděla jako film a byla jsem zvědavá i na knížku. Ta se mi dostala do rukou od mé babičky. Podle ní to je pohádka pro dospělé. Možná má pravdu, ale vždycky si to ráda přečtu. Líbí se mi propracovanost Středozemě, elfština, mapky, postavy. Prostě všechno.

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Nedávno jsem přemýšlela, jakou knihu si mám koupit. A Brooklyn mě zaujal už názvem. Přestože mě sestra varovala nízkým hodnocením, zariskovala jsem a byla jsem odměněna. Příběh byl velmi poutavý, nesl kouzlo doby a dobře se četl. Po přečtení jsem byla tak nadšená, že jsem musela vidět i film. Ale knížka je knížka. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moje oblíbená "kingovka". Je dobře napsaná, skvěle se čte a nemusím u toho ječet hrůzou. Líbí se mi, že King ukázal i psychologický profil vraha. Rozhodně se těším na pokračování.

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Nádherná kniha, která ukáže život a zvyky jednoho z nejtajuplnějších tvorů na zemi. Pro milovníky těchto tvorů by měla být tato kniha biblí. Chtěla jsem ji sehnat pro sestru k Vánocům, ale je nesehnatelná.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

V době, kdy jsem tuto knížku četla, se mi neskutečně líbila. Romantika, upíři,... V dnešní době už bych jí tolik hvězdiček nedala. Ale proč odsoudit knížku, která mě přivedla k Jane Austenové.

15.05.2016 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Ke knihám o Sherlocku Holmesovi mě dovedl seriál Sherlock. Do té doby jsem neměla nutkání se o něj zajímat, protože jsem byla posedlá panem Poirotem. Nicméně po přečtení této knihy jsem musela přehodnotit a přidat Holmese k mým vysněným hrdinům.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek s panem Poirotem. Jeho šedé buňky mozkové mě opět překvapily a zahanbily, protože vraha jsem opravdu neodhadla. Rozhodně doporučuji!