janaky Online janaky komentáře u knih

Maková panenka Maková panenka Václav Čtvrtek (p)

Krásne spracovanie. Hoci odorúčanie je od 4 rokov, moja 10mesačná dcérka sa jej nevedela nabažiť.

19.09.2018 4 z 5

Dažďová cesta vo Friday Harbore Dažďová cesta vo Friday Harbore Lisa Kleypas

daždová cesta bola super, napínavá do konca a zároveň niekedy som si poplakala s hlavnou hrdinkou, niekedy smiech = čistá romantika.

18.12.2016

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

je to super kniha, vrelo odporúčam násťročným čitateľom. Je to na štýl upírskych denníkov, stmívaní. :) Tak ako zopár čitateľov písalo, prvá časť sa čítala rýchlo, stred bol taký tutuli-mutuli a koniec je super. :)

08.05.2016 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Milý príbeh, ktorý na to, že sa stal, odohral počas 24 hodín, je napísaný s láskou a mnohé veci síce sú nereálne ale opisy sú super. Ideálny partner na nás môže čakať na každom rohu. Z knihy vyplývajú viaceré myšlienky ako napr. "Napriek svojim ťažkostiam, otvor srdce a dokážeš pomôcť niekomu inému." Milá pani v lietadle, ktorá povedala, že sú s manželom 52 rokov spolu dvojici, ktorá sa práve stretla. Nech sa prepadnem, ale je to rozhodne zaujímavá kniha. Čo sa týka spomínaných, v nižších komentároch, chýb, tie mi ani moc nevadili. Nie každý vie písať 10 hmatovou prstovou metódou. Pomyslela som si chybička sa vlúdila. Je to super kniha. Odporúčam čítať tým, ktoré / ktorí majú predstavivosť zapnutú na plné obrátky.

31.03.2016 4 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Kniha je veľmi zaujímavá. Preplietajú sa tam dva deje, ktoré spolu súvisia. Avšak dozvedáme sa to až neskôr. Riadky sa čítajú veľmi ľahko. Až po prečítaní som zistila, že sa jedná o knihu zo série.

22.04.2024 5 z 5

Bolo to z lásky Bolo to z lásky Mia Pilsner

Jednoduchý príbeh s jednoduchou zápletkou. Jednohubka na dve hodiny.

09.03.2024 5 z 5

Čarovný princ Čarovný princ Julie Garwood

Táto kniha je plná pasáží, kde som sa musela smiať. niektoré veci v preklade mi vadili (chýbajúce písmená v slovách). Kniha má spádový dej. Nemohla som sa od nej odtrhnúť.

24.12.2023 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Po dlhom premýšľaní som si knihu požičala v knižnici. Stála mi mesiac na polici a ja som uvažovala, či naozaj si ju prečítam. Nakoniec som ju prečítala veľmi rýchlo. Smiala som sa, užívala som si knihu. Mám s nou i zážitok. Išla som s ňou ako správny knihomol k doktorke, ktorá videla film a fascinovaná mi o ňom začala hovoriť, keď som bola v polovici prvej kapitoly. :) Zrazu sa zasekla a s úsmevom mi povedala, že mi nebude nič hovoriť, ale že sa teší na dvojku. Osobne si myslím, že film stojí za houby. :D Lepšia je kniha.

09.10.2022

Babiččiny pohádky Babiččiny pohádky Marcella Dostálová

Kniha má obsahovo zaujímavé obrázky.

13.12.2020 3 z 5

Moravské národní pohádky Moravské národní pohádky Matěj Mikšíček

Pekne napísaná kniha. Veľakrát som mala pocit, že sa dej opakuje hoci s inými postavami, ale deťom sa knižka páčila.

13.09.2020

Princezna ze mlejna Princezna ze mlejna Vratislav Marek

je to nádherná knižka, ktorá ponúka knižnú oporu rovnomennej rozprávky Zdeňka Trošky. Hoci sa číta zložitejšie, pretože je napísaná v štýle "píš ako počuješ", ale o to je pre deti zaujímavejšia.

14.08.2020

Káťa mezi hračkami Káťa mezi hračkami Taťjana Ivanovna Alexandrova

Je to nádherne spracovaná kniha pre deti. Ľahko sa číta a je hravá. Obsahuje veľa básničiek, ktoré sú chytľavé.

02.12.2019 4 z 5

Dráček od jezera Titicaca Dráček od jezera Titicaca Hernán Garrido-Lecca

vtipne podaná kniha o priateľstve a zákonitostiach prírody. Veľmi ľahko sa číta. Trampoty dráčika v južnej amerike. :) vrelo odporúčam.

20.10.2019

Aprílové dievča Aprílové dievča Martina Solčanská

Vtipná kniha pre pubertiačky.

10.10.2019 5 z 5

Nebezpečná krása Nebezpečná krása Shannon Drake (p)

Táto kniha ma doslova upútala od začiatku po koniec. Nedalo sa mi od nej odtrhnúť. Bolo zopár častí, kde už som lapala po konci, ale všetko sa obrátilo ďalšími vetami. Je to zaujímavý príbeh, ktorý spája detektívku s romantikou. Máme tento žáner rada. Je zaujímavé koľko vecí sa môže sústrediť okolo jednej "hviezdy". Je zvláštne, že aj hviezdy zlatého plátna majú svoje životy a nie sú len na filmovom plátne. Autor sa snažil to poňať tak, aby sme vedeli z každého rožku trošku. Je to pán autor s veľkým "P". Osobne si myslím, že sa mu to podarilo.

18.06.2019

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Do tejto knihy som sa púšťala s nechuťou. Hoci som nemala chyť, hrozne ma rozčuľovala, že som sa jej ešte ani nedotkla. Prečítala som. Plakala som.

27.09.2018 2 z 5

V novej škole V novej škole L. E. Blair

Koľko trápenia môže byť s prestupom na inú školu či nástupom do školy. Pre niekoho výzva pre iného bruchabolenie. Každý to nejako rozchodí.

25.09.2018 3 z 5

V poslednej chvíli V poslednej chvíli L. E. Blair

Napínavá kniha od začiatku po koniec. Je zvláštne koľko vecí si nevšímame.

25.09.2018 3 z 5

Tajná agentka Cleo Tajná agentka Cleo Anne Scott

Je zaujímavé koľko detailov si môžete všimnúť na pôde školy. Každý by mohol byť detektívom. Kniha sa číta ľahko a pomerne rýchlo. Vtiahne vás do deja.

25.09.2018 2 z 5

Tréma Tréma Anne Scott