JanaHB061 JanaHB061 komentáře u knih

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Je to velká výpověď o české společnosti, čeho je člověk schopen. Vždycky si kladu otázku, jaký stav společnosti by byl za daných okolností v Německu, Rakousku, tedy v západní Evropě, kam bych ráda patřila.

05.12.2023 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Beatrice Landovská

" Každou perlu dětství je třeba vsadit do zlata a na to není nikdy pozdě." tak tuhle větu si budu pořád opakovat. Prožívala jsem dětství ve stejné době, jsme s Betynkou skoro úlně stejně staré. Můj táta byl Pavlu Landovskému v mnohém hodně podobný, taky velký rebel. Nezapomenu, když jsem přišla s něčím ze školy o hodných komunistech ze Sovětského svazu zvlášť, tak na mě řval:" Ty jsi snad úplně blbá." Sice jsem nosila samé jedničky, ale chválené byly jiné děti. Bylo to přesně tak. Určitě doporučuji.

22.01.2024 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Doporučuji k přečtení. Obdivuji pana Kmentu, jak se může takovou špínou zabývat. Zároveň nepochopím, že někdo si dobrovolně vybere takový život plný intrik a špinavostí jako pan Babiš. Takhle žít snad jen rok by mě určitě zabilo. Jsem asi naivní, ale nechápu, jak se dá takhle proplouvat mezi zákony. Politická špína, řekne snad někdo, ale snad nějaké hranice by to mít mělo.

22.01.2024

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Velice silný příběh rodiny. Do té doby jsem neznala všechna fakta příběhu rodiny Mašínů. Bratři byli opravdu hrdinové, že se dokázali jako kluci postavit zločineckému režimu s nasazením života.

01.12.2023

Pod tíhou historie Pod tíhou historie Jiří Padevět

Kniha mě velice zaujala, hlavně pohled pana Padevěta na úlohu i obyčejného člověka v naší historii. Oceňuji hlavně lidskost a děkuji, že se mezi našimi spisovateli někdo takový nachází. Knihu jsem dostala od svého syna a určitě si ráda přečtu další knihy od pana Padevěta.

09.01.2024 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Se Škvoreckým se vracím na střední školu, k prožívání prvních lásek. Ale hlavně u něj obdivuji a užívám si humor, se kterým dokáže popisovat i vážnou dobu. Prostě pan spisovatel, vzácný člověk.

05.12.2023

Děda Děda Jan Novák

Četla jsem jedním dechem. Děj knihy mi připomíná historii mé rodiny.

01.12.2023

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Velmi zajímavý životní příběh. Přiblížení současné německé společnosti. Možnost porovnání vývoje Německa za 60 let.

28.01.2024 5 z 5

Češi mezi pravdou a lží: Příběhy z české historie očima novináře Češi mezi pravdou a lží: Příběhy z české historie očima novináře Pavel Šafr

Výborná kniha, která mě přiměla k novému pohledu na naši historii. Díky za ni.

04.12.2023 5 z 5