jan0504 jan0504 komentáře u knih

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Trošku sklamanie oproti sérii Bublina, ale dalo sa. Skúsim aj pokračovanie...

26.04.2019 4 z 5

V pasti V pasti David Morrell

Príliš naivný koniec, ale ináč pekný vianočný príbeh :-)

28.11.2018 4 z 5

Atentát na Ježiša - Koniec jedného príbehu Atentát na Ježiša - Koniec jedného príbehu Bill O'Reilly

Pre tých, ktorý majú prečítaný Nový zákon, bude veľa veci známych. Je to historicky detailne popísaný Ježišov život na pozadí historických a politických udalostí tej doby. Ale autori si dali ozaj záležať na presných detailoch, dátumoch, okolnostiach...klobúk dole.

09.10.2018 4 z 5

Partner Partner John Grisham

Mne na tom Grishamovi stále niečo chýba...každopádne, je tu poučenie z knihy: Keď si niečo naplánujete do úplného detailu, stále nezabudnite na faktor nevyspytateľnosti ženskej povahy :-)

26.08.2018 4 z 5

Diabolské kosti Diabolské kosti Kathy Reichs

Je to moja druhá kniha od Reichs a musím povedať, že ma príjemne prekvapila oproti prvej knihe o Tempe "Prijdu te zabít". Tu podľa mňa vidno spisovateľsky vyzretejší štýl, ktorý viac strhne a osloví čitateľa. Aj keď si stále neodpustí pre mňa niekedy zbytočné opisy štvrtí a miesť aj s ich históriou, ktorá čitateľa nie vždy musí zaujímať a nie je veľmi podstatná pre dej. Ale ináč super na dovolenkové čítanie :-) Temperence u mňa ešte stále žije. Dobre že som jej dal ešte šancu :-)

05.08.2018 5 z 5

Zoznam Zoznam John Grisham

Grisham ma stale take knihy, ze super pribeh, dej, myslienka, ale...nieco mi tam stale chýba...nejaká iskra, ktorá by vás hnala stále do toho čítania :-)

30.05.2018 4 z 5

Temná Budapešť Temná Budapešť Vilmos Kondor

Sklamanie...ťažko sa to čítalo, písané nejakým "starodávnym" štýlom. Musíte poznať Budapešť, aby ste sa vedeli orientovať...nemalo to spád, až na ten koniec, ktorý ma neovplyvní, aby som dal viac hviezdičiek :-)

31.03.2018 3 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Rollins je záruka akčnej zábavy, kde sa človek čo to dozvie aj z histórie aj z vedy. U mňa stále 5 hviezdičiek. Spokojnosť... a tie jeho časy na kapitolách, napr. 6:22 ... ako keby na takom presnom čase záležalo :-)

08.03.2018 5 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

U mňa trochu sklamanie. Na to aké to má celkové hodnotenie som čakal o dosť viac, než mi kniha ponúkla. Nechcem to porovnávať s inými severskými krimi, ale minimálne to nemalo taký spád a atmosféru, kedy to čitateľa dokáže vtiahnuť do deja. Ja som sa celú polovicu ba až 2/3 knihy vyslovene nútil do čítania. Až ku koncu to začalo mať grády... takže v tejto sérii asi pokračovať nebudem. Aj keď ten koniec bol dosť prekvapujúci :-)

18.02.2018 4 z 5

Prípad čínskeho jazera Prípad čínskeho jazera Robert van Gulik

Zaujímavý exotický detektívny román zo starovekej Číny, len sa mi tie ich čínske mená dosť plietli, ešte že na začiatku je zoznam postáv :-)

17.06.2017 4 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

Dosť som sa v tom strácal a mal som chvíle že sa mi ani nechcelo pokračovať - dosť nuda a u mňa asi najslabší Grisham čo som čítal :-(

07.04.2017 3 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Jason Dark (p)

Johna Sinclaira som čítal keď som chodil na strednú školu. Vtedy som to "žral". Teraz, s odstupom času sa na to pozerám trochu ináč :-) Je to jednoduché, niekedy až naivné hororové čítanie s predvídateľným koncom. Asi skôr také paperbackové čítanie pre tínedžerov. Teraz si skôr prečítam Stephena Kinga, keď dostanem hororové chúťky :-)

08.02.2017 3 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

...už viem od koho Dan Brown opisoval :-)
História, dobrodružstvo, spád - Super!

20.10.2016 5 z 5

Polnočné slnko Polnočné slnko Jo Nesbø

Trošku sklamanie oproti jedničke (Krv na snehu) ale aj tak veľmi pútavé a dobre sa čítajúce.
Napriek tomu že to má jednoduchý dej a je to krátka poviedka (nedajte sa zmiasť počtom strán).

26.04.2016 4 z 5

Dostaňte nás odtiaľto!!! Dostaňte nás odtiaľto!!! Maria Simma

Kniha je vlastne prepísané interview s novinárom Nickom Eltzom. Maria Simma je pani, ktorá žila sama v domčeku v zapadnutej dedinke vo švajčiarskych Aplách. Zjavovali sa jej duše z očistca s rôznymi požiadavkami a zaujímavými odpoveďami na rôzne témy. Na konci sú modlitby za duše v očistci.

20.04.2016 4 z 5

Čierny dážď Čierny dážď Graham Brown

Celkom slušná prvotina, ba až výborná.
Rodí sa nám ďalší James Rollins :-)

07.11.2015 5 z 5

Posadnutý diablom Posadnutý diablom Francesco Vaiasuso

Neskutočne silný príbeh a svedectvo viery. Klobúk dole pred hlavným predstaviteľom a hlavne pred jeho ženou - za ich vieru a vytrvalosť. Sviatosť manželstva má neuveriteľnú silu.
Vrele odporúčam aj zarytým nevercom. Na rozšírenie obzorov duchovna a hlavne otvorenie očí....

25.10.2015 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Perfektné, nemám čo dodať.Vynikajúci originálny štýl a téma. Super zakončenie trilógie.

19.10.2015 5 z 5

Bestiář Bestiář Robert Masello

Dobrý pribeh, ale bohuzial ma to nejak nevtiahlo do deja. Chybalo mi tam viac napatia.

26.08.2015 3 z 5