jan0504 jan0504 komentáře u knih

Koniec hliadky Koniec hliadky Stephen King

Celkom slušný koniec trilógie :-)

26.10.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Zo severskych "psychokrimi" asi z tých "slabších". V úvodzovkách, lebo je to veľmi dobrý thriler, ale nie výborný (myslím tým aj Cestujem sama). Niečo mi tam chýbalo ...viac "nervov" na konci, alebo tie zvláštne jednoduché vety na opísanie drásajúcej situácie, ktoré ma znervozňovali, lebo v nich nebola jasne opísaná situácia. Neviem, no proste 4 hviezdy stačia :-)

05.10.2017 4 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Pokračovanie super... a nakopnutie na záverečné defilé :-) Koniec hliadky

11.09.2017 4 z 5

Odvaha Odvaha Dick Francis (p)

Jedna z Dickových prvých kníh + životopis. Viedol veľmi zaujímavý život :-)

27.01.2017 4 z 5

Zmizel mnich od kartuziánů Zmizel mnich od kartuziánů Jean D´Aillon

Po prvej kapitole som myslel, že tú knihu vyhodím :-)
Strašne veľa postáv a historických udalostí - strácal som sa v tom.
Ale dal som tomu šancu a výsledkom bolo celkom milé dobové rozprávanie o jednom sprisahaní v historickom Francúzsku - v meste Aix-en-Provence s až detailne presným opisom miest, kde sa udalosti odohrávajú.
Takže nakoniec ma to tlačilo, aby som tú celkom krátku knihu dočítal čo najskôr :-)

11.12.2016 4 z 5

Hazardná hra Hazardná hra Felix Francis

Veľmi príjemné prekvapenie. Felix ide pekne v otcových šľapajách. Číta sa to absolútne v pohode a pekne to šľape...

07.05.2016 5 z 5

Odlet Odlet A.G. Riddle

Zaujímavý štýl. Energický, našľapaný z pohľadu dvoch ľudí. Aj keď tam bolo dosť vysvetľovania situácie v budúcnosti až som sa skoro stratil, neubralo to na švihu a akcii. V slovenskom vydaní názov ODLET. Prečítam si od neho aj Tajomný gén Atlantídy...

27.03.2016 5 z 5

Černé slunce Černé slunce Graham Brown

Výborne pokračovanie sci-fi dobrodružného románu Čierny dážď.

25.11.2015 5 z 5

Páter Pio - stretnutia s diablom Páter Pio - stretnutia s diablom Marco Tosatti

Nie je to vyslovene životopis, ale zozbierané svedectvá blízkych ľudí Pátra Pia, ktorí vypovedajú o jeho celoživotnom boji s diablom (fyzickom aj duchovnom). Na konci je aj výpoveď Gabriela Amortha o pátrovi Piovi ktorého osbne poznal.

05.10.2015 4 z 5

Reťazec skazy Reťazec skazy Fredrik T. Olsson

Sklamanie :-(
Podla mňa writer nevyužil potenciál dobreho príbehu.
Zvláštny štýl písania (rozprávania?) z ktorého som bol miestami až nervózny.
Nevedel ma tak vtiahnuť do deja.
Priveľa strán - mohol to skrátiť aspoň o štvrtinu a dať tomu väčší spád.

16.09.2015 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Zase perfektne pokracovanie. Tesim sa na dalsi diel. Vyborne slangy, akcia, pribeh, šplechy ... proste vyborna akcna zabava. Ale niektore casti odporucam len pre 12 a viac rokov :-)))

14.09.2015 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Tá kapitola s Rehymanom, alias Rainmanom ma totálne dostala - nenormálne som sa pobavil. Tie hlášky v knihe sú perfektné a hlavne myšlienkové pochody hlavného hrdinu :-))) Teším sa na druhý diel.

13.08.2015 5 z 5

Diabolská izba Diabolská izba Arthur Conan Doyle

Som spokojný. Výborné zozbierané poviedky od majstra viktoriánskej detektívky.
Doyle strieda rôzne témy, prostredia, žánre... komentár ku knihe to vyčerpávajúco vysvetľuje. A o Doylovi a jeho literárnej kariére sa veľa dozviete aj zo záverečného doslovu, kde je celé dielo zanalyzované až do detailov. Mal by si to prečítať každý, kto chce spoznať Sira Arthura aj trochu ináč, než cez Dr. Watsona :-)

06.07.2023 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Prvý kontakt s autorom: spokojnosť! Veľmi rád sa k nemu vrátim.
O knihe: začiatok trochu nevýrazný, ale potom sa to rozbehlo. Dve dejové línie. Podľa mňa to autor s tým rozuzlením dejovej línie smrti otca už trocha prekombinoval :-)

14.02.2022 4 z 5

Dotyk neba – potulky po Atose Dotyk neba – potulky po Atose Ján Zozuľak

Kniha pojednáva o živote mníchov a histórii polostrova Atos ako autonómnej oblasti v Grécku. Je to písané ako cestopis profesora Zozuľaka z Nitry, ktorý osobne strávil na tomto mieste pár týždňov. Prepletá sa tam história s architektúrou a asketický život mníchov s pravoslávnym náboženstvom. Obsahuje bohatú fotodokumentáciu aj s mapou polostrova. Ocitnete sa v úplne inom svete, než v ktorom žijeme svoj bežný život...

27.05.2021 4 z 5

Kamaráti od Sovej skaly Kamaráti od Sovej skaly Mária T. Letáková

Je to dobrodružný román pre teenagerov, s veľmi hlbokým náboženským posolstvom. Odporúčam mladým kresťanom, ktorý chcú napredovať na duchovnej ceste a pritom si užijú dobrodružnú jazdu. Tu by som chcel poznamenať, že autorka tejto knihy je len jedna, nie kolektív. Aspoň tak sa to uvádza v knihe.

09.03.2021 4 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Ani tentokrát James nesklamal :-)

27.01.2021 5 z 5

Dávno ztracený Dávno ztracený David Morrell

Zopár hluchých miest. Za mňa jeden z tých slabších Morrellov. Ale samozrejme stále výborné "čteníčko".

18.10.2020 4 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Slabší rozbeh, ináč klasika od Silvu.

12.06.2020 4 z 5

Jeden z nás klame Jeden z nás klame Karen M. McManus

Dcére sa to veľmi páčilo - je to vyslovene kniha pre teenage - 4 hviezdy jedine z tohto dôvodu, ináč super napísané a veľmi zaujímavá dejová myšlienka aj príbeh písaný z pohľadu 4 študentov.

31.01.2020 4 z 5