Kamaráti od Sovej skaly

Kamaráti od Sovej skaly https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432688/mid_kamarati-od-sovej-skaly-m7a-432688.jpg 5 2 2

Skalný útvar na americkom divokom západe, ktorý svojím tvarom pripomínal sovu, sa stal svedkom pokusu o vraždu a veľkého hrdinstva. Stal sa tiež svedkom zrodu priateľstva slovenského vysťahovalca Tomáša, ktorý hľadal v Amerike šťastie, mladého Patrika, ktorý túžil po pomste, a misionára pátra Antona. Na stránkach tohto románu budeme sledovať ich osudy plné dobrodružstva, nebezpečenstva, nečakaných zvratov, lásky a veľkých stretnutí… Budeme však svedkami najmä toho, čo dokáže úprimné priateľstvo medzi ľuďmi a čo dokáže dobro, ktoré ochotne a nezištne preukážeme ľuďom okolo nás.... celý text

jan0504
09.03.2021 4 z 5

Je to dobrodružný román pre teenagerov, s veľmi hlbokým náboženským posolstvom. Odporúčam mladým kresťanom, ktorý chcú napredovať na duchovnej ceste a pritom si užijú dobrodružnú jazdu. Tu by som chcel poznamenať, že autorka tejto knihy je len jedna, nie kolektív. Aspoň tak sa to uvádza v knihe.

Daveson
04.02.2020 5 z 5

Tento komentár môže obsahovať spoilery!
Na úplnom začiatku tejto knihy som očakával priemerný príbeh z prostredia Divokého Západu no už prvá kapitola ma presvedčila, že ide o dielo oveľa väčšej hodnoty ako som očakával. Hlavnými postavami sú: páter Anton, slovenský vysťahovalec Tomáš, bývalý bandita Bill a Patrik túžiaci po pomste. Hodnota tejto knihy spočíva v tom, že páter Anton je misionárom a buď ľudí vzdeláva v kresťanskej viere alebo ich v nej upevňuje, z týchto vecí sa môže nejeden z čitateľov poučiť a zobrať si dobrý príklad do svojho vlastného života. Autorka takisto poukazuje na dôležitosť priateľstva a vzájomnej pomoci. Táto kniha ma veľa naučila a dúfam, že rovnako poteší a poučí ďalších čitateľov.

přátelství Indiáni Divoký západ kovbojové

Autorovy knížky