Jablotro Jablotro komentáře u knih

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Asi jsem na takové čtení už moc stará :-) Jako nápad to nebyl špatný, ale myslím, že kdyby to vzešlo z pera třeba J. R. Ward dopadlo by to asi líp. Něco mi tam prostě chybělo.

01.02.2017 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Wow, tak Colleen opět nezklamala. Škoda, že těch knížek nemá víc. Už teď se stává mou nejoblíbenější spisovatelkou. Opět velmi hluboké dílko, tak jak jsme od Colleen zvyklé. Co už se dlouho nestalo - rozplakala mě. A ten konec, zlatá tečka. Postavy úžasné, hlavně Kapitán, kdo by to čekal? :-D A za co ještě musím dát hvězdičku navíc? Páni, on ty kalhotky fakt neroztrhl :-D

25.04.2016 5 z 5

Den pro sebevraha Den pro sebevraha Josef Petřek

Tuto knihu ráda doporučím k přečtení. Moc jsem od ní neočekávala, za to mi toho hodně dala. Byla jsem velice mile překvapena a oceňuji hloubku příběhu. Četla se velmi dobře a pro menší počet stran i velmi rychle. Napínavé, překvapivé. Doporučuji.

27.02.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Je to zajímavé, ale poslední dobou jsem měla šťastnou ruku a sáhla po zajímavém a hlubokém čtení (Manželovo tajemství, Hvězdy nám nepřály, S láskou, Rosie - díla, která mohu opravdu doporučit) Colleen Hoover opět nezklamala. Silný čtivý příběh, i když její díla jsou výstižná svou až nadvelkou náhodou :) A musím souhlasit s komentářem níže, dva, dalo by se říci ještě "puboši", s tak silným smyslem pro zodpovědnost, je tak lehce sci-fi, ale knížce to ničemu neubírá. Za mně palec nahoru ;)

19.02.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Já jsem nadšená. Napsat knihu formou dopisů, chatů, e-mailů, no bomba nápad. Zároveň byla kniha neskutečně pravdivá. Ukázka toho, o kolik let člověk může přijít jen proto, že není dost odvážný udělat zásadní krok. A ten konec úzasný. Tím teď nemyslím hrdiny knihy. Moc se mi líbilo to, že si Rosie všechno vytiskla a tím "mohla" vzniknout tato kniha. Záviděla jsem jí. Záviděla jsem jí, jak má spoustu zážitků černé na bílém, slova a myšlenky někoho, s kým už nemůže mluvit. Dnes už moc nefrčí někomu psát. Nevadilo mi, že nebylo přesně vše nalajnované, etapa po etapě. Prostě tak to je, nebyl to deníček, který by psala den po dni. A votom to je :) Už teď vím, že film se mi nebude tak líbit.

17.02.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Úžasné. Člověk si uvědomí, jak je život pomíjivý. Snad jen lehce nepravděpodobné, že by se potkali dva tak inteligentní teenegeři s takovýma hlubokýma myšlenkama. (když budu vlastně ještě počítat Isaca, tak tři :) ). A samo, že jsem to obrečela ;)

13.02.2015 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Mno, co k tomu napsat? Romantiku jsem tam našla až na posledních stránkách, takže romantický příběh to určitě není. Osoby jsou šílené až zrůdné, Heathclifa bych pověsila za koule do průvanu, to byl neskutečný matcho. Ač se říká, přej, bude ti přáno, ale opravdu jsem čekala, že na konci s Heathclifem někdo zatočí, bohužel se tak nestalo a ještě ten mizera snad došel klidu. Jdu se kouknout na film, jsem zvědavá jak bude podaný :)

No tak film už mám za sebou. Kdo koukne na film a nepřečte knihu, tak vůbec nebude vědět o čem je Na Větrné hůrce. Film je tak polovina knihy a vůbec nevystihuje to, o čem celá kniha je. Prostě taková nemastná neslaná slátanina.

11.02.2015 3 z 5

Dětí se nevzdám Dětí se nevzdám Soheir Khashoggi

Velice čtivá kniha s nezvyklým koncem. I když musím přiznat, že mi docela bylo líto Karima. Věřil, že to myslí dobře, bohužel to vzal za špatný konec a nakonec přišel o všechno.

04.02.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Naprosto bravůrně napsaný román. Neskutečně propojené hlavní hrdinky, až se člověk diví jak moc. Dlouho jsem nečetla něco tak silného. Epilog byl vážně fascinující, velmi nápadité. Co se týče dopisu, tak vážně ohromující. Kam se hrabe přízemní nevěra, i když po několika spelukacích mě napadla i potvrzená varianta. Každopádně doporučuji a dávám nejvyšší možné ohodnocení :)

04.02.2015 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Hm, tak to jsem teda zvědavá, jak to vše bude. Protože ve druhém díle této série, v Buď se mnou, se Calla svěřuje Tereze, že její máma spáchala sebevraždu.

04.01.2015

Obnažená Obnažená Sylvia Day

No tak nevím, asi bych neměla psát hop, dokud nepřeskočím, ale jaksi si nemůžu pomoct, třeba to pak změním až knížku dočtu, protože teď jsem zatím za 7 kapitolou. No byla jsem fakt zvědavá, když jsem tu našla pár komentářů, že tohle bylo lepší než Odstíny. Protože sotva jsem dočetla všechny Odstíny, tak jsem se vrhla tady na toto. No asi to byla chyba a měla jsem minimálně půl roku počkat, protože Odstíny mě fakt uchvátily. Toto mi zatím připadá jako trapná parodie. Už jen to, že v Odstínech je Anastasie a zkráceně jí říkají Ana, tady je Eva, v Odstínech je Christian Grey, v tomto Gideon Cross, takže stejné iniciály. No a příběh pro mě zatím Eine grosse katastrofe :D Vždyť Christian je oproti Gideonovi zdrženlivé neviňátko, Gideon zatím na mě působí jako macho, který vidí ženskou a hned ji řekne, že by jich chtěl opíchat - co takové sexuální harašení? Hned ji povalí na gauči v kanclu a chybí chvilka a hned ji to tam udělá, ale když ona ho pak osedlá v autě, tak se zdráhá jak panna. No nevím, třeba potom změním názor, jestli to zvládnu dočíst.

02.11.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Bomba, bomba, bombička. Dlouho mi trvalo, než jsem po téhle knížce sáhla. Četl to každý, tak proč bych měla taky, že :) Taky mám bujnou fantazii a o téhle knize se říkalo, že je to nejerotičtější kniha všech dob. Ráda čtu Bertrice Smallovou, ta dáma se nebojí opravdu ničeho a říkala jsem si, zda ji E. L. James může překonat :) Bravo, překonala a já jsem uchvácená, já teda během pěti dnů přečetla asi všechny díly :) Děsně mě to chytlo, ale fakt totálně, protože to čtu znovu :D Je to krása, je to strašně čtivě napsané, čte se to téměř samo. Nezdržuje se zbytečnými vsuvkami, stříhá se a šup, během dvou vět je po všem. Žádné kdo měl co na sobě, jaké nůžky kadeřník použil, jak celý proces probíhal. Ne, hned se jelo dál, takže děj krásně "odsejpal" :) Ani jsem v tom neviděla žádnou perverznost, mně to naopak přišlo děsně romantický. Vždyť co může být krásnějšího, než když přijde někdo, kdo pomůže někomu, kdo žije v temnotě, vynořit se na světlo. Moc se mi líbilo, že Christian byl spíše takový uzavřenější, není to žádný namachrovaný pracháč, který má na každém prstu 5 modelek. Ženský po něm letí šíleně, ale on je ignoruje, má oči jen pro tu jednu. No není to krása. Odstíny šedi a temnoty se mi líbily moooc, Odstíny svobody už byly trochu jiný kafe :)

02.11.2014 5 z 5