J.K.1982 J.K.1982 komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

To nejde popsat, to se musí přečíst a prožít. Pro mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. 5*/5*

29.06.2023 5 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

(SPOILER) Před chvílí jsem dočetl a vlastně jsem spokojený. Ne proto, že by se mi až tak líbil příběh a jeho závěr, ale proto, že mám rád když ve mě kniha rezonuje. A to ať už v tom dobrém nebo šťastném smyslu.
Popravdě ten příběh je jedna velká depresivní jízda a ta prostě neskončí až do poslední stránky. Tenhle "vztah" hlavních hrdinů je tak toxický, že to člověku přišlo chvílemi už trochu přes čáru, na sílu, prostě moc. Moc drog, zvratek, s*xu bez lubrikantu. Určitě není pro každého, ale doporučuji přečíst. 3*/5*

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Popravdě se mi do této knihy ze začátku vůbec nechtělo a když jsem začal číst, měl jsem pocit, že to není pro mě a jeden z hlavní dvojice mě spíše dost štval...aaale...pak jsem překonal první třetinu a knihu už neodložil a četl až do konce. A pochopil jsem že vše co autor píše je důležité pro děj a není tu nic navíc. Musím přiznat, že nyní patří do seznamu mých nej a moc doporučuji si ji přečíst:)

28.08.2019 4 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Tohle bylo celkem milé překvapení. Už dávno nejsem cílovka, ale občas prostě chci přečíst něco nenáročného, bez velkého očekávání a tohle bylo to pravé a zanechalo to po dočtení na mé tváři úsměv a spokojenost. Dokonce bych řekl, že to pojetí světa bylo v rámci žánru překvapivě lepší, než jsem očekával že bude. Za mě doporučuju a to i mimo cílovku :) 3*/5*

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Je to už delší doba, co jsem ji přečetl, a když si ji teď snažím vybavit, chce se mi až napsat, že to na co si vzpomínám nebylo vlastně nic než normálně průměrná kniha kterou člověk rychle přečte, neurazí, příliš nenadchne, tak jak to u průměrných knih bývá:))

25.10.2020 2 z 5

Když voláš moje jméno Když voláš moje jméno Tucker Shaw

Musím říct, že tohle bylo milé překvapení. Kniha mě od začátku do konce bavila a ty odkazy na dobu kdy jsem vyrůstal měli pro mě zvláštní nostalgický nádech. Téma AIDS je zpracováno dobře a příběh za mě stojí za přečtení. 3*/5*