itskyleus itskyleus komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Zamiloval jsem si to natolik, že je to jedna z mých dalších oblíbených fantasy sérii.

Už od začátku dej utíkal rychlostí blesku, ač písmo je lehce menší.
Nebudu lhát, že jsem se nebál takové bichle, ale opravdu lusknutím prstů to uteklo.

Emočně mě vyždímala. Chvilkami jsem se smál, byl napětím bez sebe, dokonce jsem byl i naštvaný nad jednáním postav, ale dokonce mě donutila brečet. Nebudu vám spoilerovat kdo zemře, ale dosti mě to zasáhlo.

Poppy je skvěle vykreslená postava, která je nebojácná, neodolatelná a odvážná se silnou vůlí. Taky bych řekl, že je pěkně praštěná a vlastně svá. Sympatičtější a krásnější hlavní hrdinku jsem si přát nemohl.

Hawke je Hawke. Působí dosti odvážně, neodolatelně, chytře, bystře, obratně.. no přesný strážce jaký by měl být.

Zvraty v knize byly.. neskutečně boží!! Měl jsem různé myšlenky jak to dopadne, ovšem nečekal jsem to, co se stane. Ano, nečekal jsem to a sám jsem totálně se radoval jaký to je.

Celá knížka působí svým vnitřkem dobrodružně, zajímavé a taky svůdně, přeci jen ty scény.. Ano vím, že autorka psala i erotické romány a doufal jsem tiše, že to projeví i do této série.

Nechápu, proč jsem tuto sérii našel v dětském oddělení knihovny, přesně v sekci pro děti 14-15. Upřímně bych to viděl na dospělou sekci, ačkoli autorka se krotila a žádné sexuální scény tam nejsou popsány do úplně mikro detailů a nejsou ani napsaný vulgárně, ale radši bych to viděl právě v dospělém.

Těším se jako malé dítě na další díly.

26.04.2023 5 z 5

Knihu jsem si vzal náhodně v knihovně kvůli podnapisu "Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce".

Nebudu vám mazat omáčku, nešel jsem do knihy s očekáváním, spíše v mé hlavě zněly myšlenky, že určitě se nezačtu a odložím to. Opak byl fenomenální!

Po přečtení úvodu jsem si řekl, že to bude jednoznačně zajímavé, jelikož autorka vložila do knihy i příběh své známé, jen něco málo si napsala k obrazu svému a to byl první bod.

Druhý bod přišel hned v první kapitole, kdy autorčin styl psaní mě šokoval v dobrém slova smyslu. Kniha plynula rychle i přes těžší téma a celkově mi ten styl napsání knihy sedl.

Autorka skvěle, ale fakt podotýkám skvěle nastínila dobu osmdesátek za sovětské okupace. Měl jsem pocit, že mě vtahuje do té doby, abych poznal jak všechno fungovalo, že ve většině případů byla potřeba propustka, že pomeranče a banány nebyly jako v dnešní době k mání, ale byly vzácnost a museli se jak na ně, tak třeba na kočárky pro novorozence čekat fronty či si to objednat dopředu.
Když žena otěhotněla, ve větším případě se otec dítěte a matka z jakési tradice museli vzít.
Mohl bych vám tady vypsat všechno, co mě osobně přišlo zajímavé, apod., ale věřte, že by to bylo na dlouho.

Postavy - hlavní hrdinka Linda a její manžel Vojtěch. Ačkoliv Linda mi přišla jako normální a silná žena, tak Vojtěch se mi zdál dosti nesympatický, když se vrátila Linda z vězení, přeci jen její nejlepší kamarádka.. no to se dočtete, ale rozhodně být na Vojtěchovém místě, rozhodnu se rychle..
Popis jak se Linda snaží probojovat city ke sve dceři Aničce, kterou neviděla pár let, jak se snaží, aby Anička věděla, že máma je zpátky.. bylo to srdcervoucí a věřím, že to pro Lindu jako mámu bylo hodně těžké.

Mám rozporuplné pocity z té knihy a stále váham nad dobou dnešní a té v minulosti.
Rozhodně vám knihu doporučuji kdo neznáte a jsem rád, že takovou knihu napsal český autor, který měl i vyprávění někoho, koho znal.

18.04.2023 4 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Tuto knihu si musím tento rok pořídit do své knihovny, protože jinak to nevidím!

Hned jak vyšla jsem si ji psal na svůj Wish list knih, které si potřebuju přečíst, přeci jen koho by nenalákala anotace, krásně zpracována obálka, název, který má nekonečné přemýšlení, zda zlomky jsou opravdu nekonečné a to, že to napsala česká spisovatelka?

Vím, že od autorky si budu muset ještě něco přečíst, jelikož její styl psaní mi sedí a její zpracování kapitol, kdy je jedna delší druhá o něco kratší.. co více si přát?

Teď, ale vám něco řeknu k obsahu a stylu psaní. Obsah je za mě absolutně skvěle rozebrány, rozsáhlý a pojetí tohoto tématu vystihnuté.
Takto jsem si tu knihu představoval.
Žádné odplutí od hlavního bodu, ale excelentně to rozpracovat. Líbilo se mi, že autorka ví, co píše a dokázala se všeho držet.

Nebudu vám lhát, že jsem nepřemýšlel na stovkami vět, protože vás to nutí zastavit se, nadechnout se a probudit vaší filozofickou stránku myšlení a to já mám opravdu rád, miluju filozofii a rozvíjet věci či o jich přemýšlet.

Hlavní postavy Matt a Erik, tak ty se povedli, stejně tak jako Venessa a Isabell. Nebyl nikdo, kdo by mi přišel nesympatický.
Líbil se mi humor a jednání Venessy a také se mi zamlouvalo chování Erika, ačkoliv byl krok od smrti, dokázal brát všechno sportovně a dělat si i ze sebe srandu.
Matt byl silný člověk, který dokázal pomoci i s maličkostí a takoví lidé by měli být.

Zároveň si myslím, že to nebylo přeslazené úplně, nýbrž autorka dokázala vytvořit postavy, které se chovají realisticky a v dané situaci dokáží mít své emoce. Ať mě pochopíte dobře - jejich realistické chování, jednání, činy mi přišly, že jsem vedle nich a naslouchám jim.
Snad nikdy jsem se tolik nevcítil do knihy.

Dokážu teď na férovku říci, že ano tohle byla naprosto boží kniha, která mě donutila přemýšlet pokaždé, když jsem si na nějakou větu vzpomněl.
Dokážu i říct, že toto je moje kniha roku.
Tahle kniha je must have pro každého, kdo dokáže číst tragické knihy s kapkou humoru, kde se fakt zasměje s postavami.

18.04.2023 5 z 5

Ďáblův hřbet Ďáblův hřbet Honza Vojtíšek

Před pár dny jsem dočetl Ďáblův hřbet. Povím vám, že kniha je skvěle propracovaný horor a stojí za přečtení.

Dosti se vyhýbám knihám, které jsou až moc do minulosti, přičemž tato kniha se odvíjí ve 13 století, což taková kniha by nebyla můj vkus, kdyby mě nezaujala obálka, žánr, anotace.

Autoři píšou čtivým stylem, který mi byl od začátku sympatický a děj se nijak z mého pohledu netáhl, ba naopak to bylo více a více napínavější, což jsem si naprosto užíval. Kdo by nebyl v nebi ze čtivé knihy.

Souhlasím s mnoha recenzemi, že kniha není pro slabé povahy, protože ty scény byly opravdu šílený, ale tak to má u dobrého hororu být, ne? Ty scény mi přišly, že knize daly vynikající nádech většího strachu a morbidity.

Jak už jsem zmínil - obálka je překrásná a přesně takového rohatého jsem si představoval při čtení, kdy jsem si zkoušel vykreslit v mysli obrázek scén.

Dle mého parádně napsaná kniha a překvapilo mě, že autoři si zvládli poradit s dobou 13. století a vyhrát si s nechutnými scénami.

10.04.2023 4 z 5

Polské noční můry Polské noční můry * antologie

Uchvátila mě svým vzhledem a šokovala vnitřkem.

Teď seriózně to myslím vážně. Obálka mě naláká, jelikož je naprosto povedená a přesně motýli jsou moje parketa.

Vnitřek je složen s krásně ilustrovanou můrou na každé straně, ale především je složen z 18 hororových povídek, které vám nedají spát, protože nutí člověka číst dál a dál.

Takhle čtivá kniha je bomba, kterou budete hýčkat a hlavně hltat.
Dosti jsem byl skeptický k naším sousedům, protože hororové povídky z Polska.. no nelituji ani jedné přečtené stránky, opravdu! Lidé, kteří se podíleli k vzniku této knihy umí neskutečně skvěle psát, aby to čtenáře chytalo a nedejbože, aby knihu odložil!!

Pokud si mám vybrat jednu povídku, která byla ze všech tipťop.. hm, by byl to těžký úkol. Rozhodně mohu, ale říci, že mě dosti v přemýšlení a vlastně i zamyšlení vedla povídka Nečas. Stále nevím proč a bádám nad otázkou, ovšem jsem v zaslepené uličce. Nejspíše mě uchvátil konec té povídky ? Či stojí za tím něco více?

Autoři mají každý zajímavý styl psaní, který mi byl sympatický a někteří mají zvláštní, ale stejně zajímavý styl rozvrhnutí.

09.03.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

První dvě kapitoly z minulosti - úterý 31. října 1989 mi napověděly, že toto bude pořádně čtivá kniha. Byla!

Následně z minulosti se dostáváme do součastnosti. Nebudu lhát, byl to pomalejší rozjezd, ale stálo to za to si počkat, až to nabere tu správnou atmosféru, napětí a pachatel se bude pomaličku odhalovat - někdy se spíše více zamotával, ale tak nějaký ty zápletky tam být musí!

Upřímně jsem tipoval, kdo by mohl být vrahem, ale ani jeden z mých tipů to nebyl a když se nakonec přišlo, kdo za tím vším stojí a jak to vlastně celé bylo a je.. naprostá paráda.

Nahlížíme i na rok starou věc v případě zmizení dítěte, které nikdo od uplynulé doby nenašel.

Co se mi nelíbilo bylo lehce jednání některých vůči Hessovi. Nikdo ho skoro neposlouchal a přitom mu to pálilo. Taky se mi nelíbilo jednání Steena.

Celkový příběh a zpracování je propracované a autor si s tím dokázal vyhrát. Jeho styl psaní a napětí, které umí udělat, aby nutilo čtenáře číst dál a dál.. výborné. Líbilo se mi i zapojení politiky. Nebylo jí tam požehnaně, ale tak akorát.

Myslím si, že na severskou detektivku je toto pecka a doporučuju ji všem, kteří rádi nějaký ty sériový vrahy, vraždy, apod. Lehce mi kniha připomínala knihy Chrise Cartera.

Příběh samotný má okolo 460-470 stránek a krátké kapitoly. Text je menší, ale rozhodně na příběhu to nic nemění a stále je výborně napsán. Ke knize je i seriálové zpracování, které v brzké době zkusím si pustit.

11.02.2023 4 z 5

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Táto kniha plná hororových povídek byl neskutečným zážitkem a čtení jsem si po celou dobu užíval. Sbírku napsali dohromady čtyři autoři a povedlo se jim to.
Každá povídka měla v sobě určité kouzlo a napínavost až děsivost. Kdybych si měl vybrat tu nejlepší, tak by to snad byl ten nejsložitější úkol, protože opravdu byly všechny perfektní.
Nesmím opomenout, že každou z povídek doprovází vždy jedna ilustrace a všechny oné ilustrace jsou naprosto nádherné!
Rozhodně jsem knihu nečetl naposledy a domů si ji pořídím, protože toto chci mít doma a číst to znovu někdy za pár let.
Bylo příjemné dostat do rukou knihu, která bude zaručeně u mého hodnocení jako jedna z nejlepších knih roku 2023.

05.02.2023 5 z 5