itskyleus itskyleus komentáře u knih

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Tuto knihu si musím tento rok pořídit do své knihovny, protože jinak to nevidím!

Hned jak vyšla jsem si ji psal na svůj Wish list knih, které si potřebuju přečíst, přeci jen koho by nenalákala anotace, krásně zpracována obálka, název, který má nekonečné přemýšlení, zda zlomky jsou opravdu nekonečné a to, že to napsala česká spisovatelka?

Vím, že od autorky si budu muset ještě něco přečíst, jelikož její styl psaní mi sedí a její zpracování kapitol, kdy je jedna delší druhá o něco kratší.. co více si přát?

Teď, ale vám něco řeknu k obsahu a stylu psaní. Obsah je za mě absolutně skvěle rozebrány, rozsáhlý a pojetí tohoto tématu vystihnuté.
Takto jsem si tu knihu představoval.
Žádné odplutí od hlavního bodu, ale excelentně to rozpracovat. Líbilo se mi, že autorka ví, co píše a dokázala se všeho držet.

Nebudu vám lhát, že jsem nepřemýšlel na stovkami vět, protože vás to nutí zastavit se, nadechnout se a probudit vaší filozofickou stránku myšlení a to já mám opravdu rád, miluju filozofii a rozvíjet věci či o jich přemýšlet.

Hlavní postavy Matt a Erik, tak ty se povedli, stejně tak jako Venessa a Isabell. Nebyl nikdo, kdo by mi přišel nesympatický.
Líbil se mi humor a jednání Venessy a také se mi zamlouvalo chování Erika, ačkoliv byl krok od smrti, dokázal brát všechno sportovně a dělat si i ze sebe srandu.
Matt byl silný člověk, který dokázal pomoci i s maličkostí a takoví lidé by měli být.

Zároveň si myslím, že to nebylo přeslazené úplně, nýbrž autorka dokázala vytvořit postavy, které se chovají realisticky a v dané situaci dokáží mít své emoce. Ať mě pochopíte dobře - jejich realistické chování, jednání, činy mi přišly, že jsem vedle nich a naslouchám jim.
Snad nikdy jsem se tolik nevcítil do knihy.

Dokážu teď na férovku říci, že ano tohle byla naprosto boží kniha, která mě donutila přemýšlet pokaždé, když jsem si na nějakou větu vzpomněl.
Dokážu i říct, že toto je moje kniha roku.
Tahle kniha je must have pro každého, kdo dokáže číst tragické knihy s kapkou humoru, kde se fakt zasměje s postavami.

18.04.2023 5 z 5

Temné stránky Temné stránky Petr Boček

Dočetl jsem tuhle knihu a mám rozporuplné pocity. Určitě mě na první pohled uchvátila historie, která je zasazená do Pohádky a vraha Roubala, tudíž nápad je zcela a jistě výjimečný, přeci jen je málo českých knih, kde se zasazují reální čeští vrazi.
Problém téhle knihy - je v mých očích - mírná zmatenost, respektive někdy jsem fakt tápal nad tím, kde se děj odehrává a jednoduše jsem se ztrácel - samozřejmě ne úplně, jen mi chvíli trvalo se zorientovat.
Co se týče děje, tak tam je pravda taková, že jsem čekal absolutně něco jiného, ale nemůžu říct, že by se mi děj nelíbil, ba naopak byl zajímavej, jelikož fakt tohle byla jízda!
Určitě mě bavilo si v hlavě rýsovat podobu Kačaby a jejich nenasytných prasat. Tady u toho bych vypíchl, že by mohla být i ilustrace, protože sakra tahle postava je prostě fenomenální! :)
Knihu ačkoli nebyla úplně má prvotní představa, tak hodnotím kladně, až na ty menší zmatenosti. Když si člověk na chvíli odmyslí takové ty obyčejné hororové klasiky, tak tohle byl naprosto ujetej a skvělej příběh. :)

10.06.2024 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Ocitáme se ve světě, kde všechno má svůj systém, víru a pravidla. Kniha, kde se náboženství stává přísným systémem mezi občany měst.
Máme zde dvě strany - Pravověrné, kteří magii mají za něco, co je neslučitelné s právě touto skupinou věřících.
Následně zde jsou heretici, kteří mají k magii dosti blízko a jsou pro pravověrné nepříteli.

Hlavní hrdinka Ada se snaží přijít na pravdu noci, kdy ji a jejímu bratrovi zavraždili rodiče a kdy její rodiče přesně zemřeli a proč.
V Adiném životě se setkáváme s překážkami, jelikož kvůli barvě jejích vlasů si ji kde kdo dokáže spojit právě s Heretiky. Její bratr přijal víru pravověrných a dokáže poslouchat, jak pravověrní pískají, ovšem když si ho pod svá křídla vzal jeden ze známějších osobností, který dokáže hýbat docela kartami, kdežto Ada vyrůstala v domě pro děti - respektivě se to dá nazvat dětským domovem.
Ada je velmi zvláštní osobnost s prořízlou pusou, která je ztracená v touze získat pravdu o rodičích a dokáže se namočit do průserů, pokud v klidu nepřemýšlí. Nebýt Raye, tak by to dopadlo s jejími nápady špatně.

Upřímně jsem z knihy nesvůj, přestože jsem na jejím konci chytl čtecí krizi a nechuť na knihy. Stále bádám, zda je to právě kvůli této knize nebo z toho všeho stresu okolo mé osoby.
Zároveň si kladu na srdce, že kniha byla vymyšlená dobře a systém života, náboženský podtext se mi neskutečně líbily.. ale úplně svižně čtivá nebyla.
Obálku hodnotím kladně. Krásně zpracovaná a použité barvy obálky jsou prostě slast.

Děkuji @humbook_blogeri @humbook #humbook #humbookblogeri za zaslání knihy na recenzi v rámci #spoluprace a omlouvám se za zpoždění recenze.

25.11.2023 4 z 5

Gronnyho dobrodružství Gronnyho dobrodružství Matyáš Tachecí

(SPOILER) Knihu sem obdržel od autora na recenzi, moc děkuji, jelikož na příběh jen tak nezapomenu. :)

Kniha nás zavádí do světa živých Calluny, kde se setkáváme s hlavní postavou. Sympatický Gronny, který je odvážným korunním princem města Lex a budoucím ochráncem Srdce světa. Strom, který má léčivé schopnosti a je hlavní bránou mezi Callunou a světem mrtvých Aucou.
Do Calluny pronikne netvor právě z Aucy, přes jiný portál než právě ten hlavní.
Má jediný cíl a tím je zničit Srdce světa a tudíž dát volný průchod netvorům ze světa mrtvých Aucy. Doprovází ho vytvořená armáda nemrtvých.
Gronny je tedy odkázán na záchranu světa živých a hlavně ochránit onen strom. Dráp byl jeho věrný společník, který byl úžasný a hned sem si ho oblíbil.
Danlord neboli Dan, který po svém otci zdědí trůn Kaaru byl taktéž sympatický a nechyběl mu ani dobrodružný duch a jeho rozhodnutí jet s Gronnym bylo opravdu hodné nejlepšího přítele. Společně s Gronnym tvořil dokonalou mužskou dvojici.
Tessa se mi líbila od prvního setkání, protože se neštítila jít do boje a společnými silami s oběma muži a doplnila o to víc skupinku. Mrzelo mě, že tam není více romantická linka, ale zase nic se nemusí přehánět, tudíž mi to i tak stačilo.
Srpka byla dodatečná třešeň na dortu, která byla užitečná a taktéž se nebála jít do boje po hlavě, když to bylo nejnutnější.
Doplňovali se všichni perfektně - Gronny luk, Dan meč, Tessa magie, Dráp zuby a Srpka využívala schopnosti Trolka.
Celá kniha je napsána čtivým stylem, který vám nedá spát a budete chtít číst dál a dál. Vykreslení různých bytostí a celého světa je i v tak krátkých kapitolách na tak "útlou" knihu, která nemá ani 200 stran úžasné. Líbí se mi doplnění různých netvorů o ilustrace, kteří se mi moc zamlouvají svou vizáží.
Grafická stránka knihy vevnitř je krásná a jde vidět, že si dal autor s knihou dost záležet. Obálka knihy - tam se nedá co vytknout, hezké vyobrazení třech hrdinů společně s Drápem a v pozadí Lex i se Stromem - Srdce světa.

Nedokážu stále chápat, že autor tento příběh psal spontánně do poznámek mobilu před otevřením školy. Stvořit takto svět, který bude dávat logické myšlení a postavy, které se budou zamlouvat čtenářům.. klobouk dolů, pane autor!

08.10.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

(SPOILER) Upřímně jsem netušil, co od knížky očekávat a spontánně jsem si ji v knihovně vypůjčil spolu s druhým dílem, který mám rozečtený.
Celaena je fantasticky stvořená hlavní hrdinka, která si za tak mladý život prošla peklem. Byla vycvičená jako nájemný vrah, který je jedním z nejznámějších v tamním světě a byla zavřená na doživotí do nejtěžšího vězení v solných dolech Endovieru.
Dostává jednoho dne od korunního prince Doriana nabídku ohledně klání, které když vyhraje, stane se královo bojovníci po dobu čtyř let a následně ji bude svobodná.
Upřímně jsem si tímto dílem říkal, že Chaol asi nebude příliš fajn postava, ale konec knihy mě ujistil o opaku.
Kdežto Dorian mi byl od začátku sympatický, ale ke konci jsem si spíše myslel, že je stále mladý kluk, než pořádný muž. Jistě věřím, že se dalšími díly vybarví a vzmuží se.
Kniha byla pro mě jiná v tom, že je napsána Er formou a já jsem tak lehce zvyknutej u fantasy na Ich formu, ale rozhodně mi to nedělalo větší problémy.
Příběh se krásně rozjížděl a bylo dosti zajímavé, kdo stojí za vraždami ostatních účastníků klání. Taková detektivní zápletka nebyla na škodu.
Jediný, kdo mě neskutečně vytáčel byla Kaltain a vévoda P., ty dva nedokážu cítit.
Kdežto Nehemia je úžasná a jsem rád, že navázala přátelství s Celaenou. Ty dvě jsou úžasná dvojka!
A co se týče románku Celaeny s Dorianem.. já jsem byl z toho rád, ale na konci knihy mi utkvělo v hlavě, že Dorian se nejspíše tolik k Celaeně nehodí.. takže asi jsem oficiálně tým Chaol! I když jsem si díky internetu vyspoileroval, že její soulmate je někdo úplně jinej.
Těším se na další zbývající díly, protože toto je skvělý svět, který vás pohltí a nepustí.

13.09.2023 5 z 5

Achernar Achernar Ludmila Svozilová

Anotace zněla, že kniha bude skvělá, ale upřímně nejspíše to bylo mnou, že jsem se v knize ztrácel.
Archernar, o kterém neví nikdo, co se v něm odehrává a kde vůbec je.
Sledujeme hlavní postavu Patricií, které se začnou dít nevysvětlitelné věci smůly. Přijde o práci, byt i o osobní doklady společně s telefonem.
Navíc ji pronásleduje psychopat, který ji zanechává vzkazy..
Potká na první pohled zazobaného muže Johanna.
Dostává se na konkurz díky vizitce, kterou obdržela. Lákající nabídka peněz, které si vydělá za měsíc po dobu šesti měsíců, která dosahuje skoro platu politika.
Její momentální smůla lepící se jí na paty směřuje do momentů, že můžeme okusit, jak se žije na ulici.
Něco se ovšem děje, její pronásledovat vraždí lidi, kteří ji ublíží nebo jsou s ní nějak spojení. Náhoda či předem promyšlené postupy jejího sleodvatele?
Patricie byla tvrdohlavá a odhodlaná se tomu, kdo řídí Achernar postavit, když se v něm ocitla.
Celkově onen institut je pro mě celkovou záhadou, jak ona se mohla podílet na jeho vzniku a jak mohla být první.. nejspíše mi ta pointa unikla.
Ten konec byl dle mého uspěchaný, tudíž jsem se v něm ztrácel.
Neříkám tím, že byla kniha špatná, to vůbec, ale nejspíše jsem se do toho zamotal jako kotě do klubka.
Celkový nápad a hloubka daných věci na děj byla dosti zajímavá. Určitě se setkáte s dobrými zvraty v ději, který docela dobře odsýpá.
Co se týče pravidel v Achernaru, tak ty mi přišly skvěle vymyšleny a i celkově institut. Bez pravidel nic nejde.

13.09.2023 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Mé první setkání s Joe Hillem v knize Rohy. Knihu jsem si koupil minulým rokem jako odměnu za své pokroky a úspěchy v nemoci, která trýzní můj život už rok, ale jdeme radši na recenzi!

Rohy jsou kniha, která nadchne obálkou, přeci jen si získala mé srdce díky obalce.

Styl psaní bych přirovnal ke S. Kingovi, geny se nezapřou a rozhodně Joe má skvělý potenciál psát hororové knihy na podobné bázi jako jeho táta.

Setkáváme se s Igem, kterému znenadání narostou rohy a seznamujeme se s prostředím, dalšími postavami a záhadou, kdo vlastně zavraždil jeho lásku Merrin.

Vykreslení okolí a postav bylo skvělé, jelikož si s tím autor vyhrál perfektně a mělo to takovou tu americkou atmosféru, jak se patří. Také stojí za to zmínit obraty do minulosti, aby člověk chápal některé věci.

Líbila se mi zápletka i konec, který měl zajímavý duch.
Štval mě Igův kamarád Lee, ale přeci v každé knize se nachází někdo, kdo nás štve.

Kniha se čte svižně a nijak člověka nenudí, tedy alespoň mě nenudila, ale víme - sto lidí, sto chutí.

Určitě se k autorovi vrátím co nevidět a těším se na jeho další knihy.

17.07.2023 4 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

Závěrečný díl série Sběratel byl srdceryvný, ale přesto napínavý, zda zachrání ztracenou dívku, která se ztratila cestou ze školy.

Tentokrát je díl z pohledu Elizy, která se dala dohromady s Eddisonem. Docela mě mrzelo, že se děj soustředil i na osobní problemy Elizy, viz. její svatební šaty, které se rozhoduje spálit delší dobu, kvůli nevydařenému předchozímu vztahu.

Záhada, která nás doprovází celé čtyři díly ohledně Eddisonovy mladší sestry se vyřeší a představa je opravdu šílená..

Líbilo se mi, když se věci najednou spojily dohromady a vytvořily celek logického uskupení. Upřímně jsem netušil, že budu věřit v dobrý konec, který nakonec neřeknu jak dopadl.

Co si budeme, táto série mě přivedla více méně k většímu čtení knih a tím se váže její hodnota ke mně. Je to jedna ze slabších sérii detektivek a třeba na Chrise Cartera ohledně sériových vrahů nemá, ale tak zase táto série není nejhorší.

17.07.2023 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Třetí díl byl opět stejně úžasný jako předchozí dva díly a ano potřebuju akutně další díl, přičemž vím, že ten teprve vyjde.

Líbí se mi komponování různých věcí do sebe a přesto všechno dává logiku a smysl.
Autorka si dokáže vyhrát s dějem a vymazlit knížku, aby měla minimálně těch 600 stran kvalitního čtení.
Nutí vás číst dál a dál, najednou se zastavíte, kouknete na jaké jste straně a bum. Najednou jste o padesát stran dál.

Poppy si zamilovávám čím dál více a závidím Casteelovi. Casteel je mimochodem úžasný a Kieran to samé! Moje nejoblíbenější trio, netřeba snad komentovat.

V ději se stává více a více zvratů. Konečně se dozvídáme přesný původ Poppy. Nebudu lhát, že jsem ohledně Isbet nebyl překvapený.

Jo a konečně se dostává chvilkově do děje Princ Malik.. teda já vám řeknu, že je to dle mého naprosto nesympatický muž. A Isbet? O té nemluvím, ALE! Ale jako záporačka je vykreslená výborně!

Ian.. co si budem. Bylo mi ho dosti líto, přeci jen.. nestal se jedním z nich, respektive stal, ale zachoval si svou osobnost a nezblbnul.

Konečně se tam na chviličku dostává i Nyktos a ano potřebuju Ve stínu popela! Já obě dvě ty série potřebuju domů!

02.07.2023 5 z 5