items items komentáře u knih

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Veľmi nudila. Nedokázal som dočítať poslednú štvrtinu...

23.06.2019 1 z 5

Piaty svedok Piaty svedok Michael Connelly

Connelly má po prvý krát trošku sklamal. Štandardne veľmi dobre napísané, no rozuzlenie bolo jemne pritiahnuté za vlasy. Potešila malá návšteva Harryho :).

23.06.2019 3 z 5

Oběť v pasti Oběť v pasti John Sandford (p)

Slušná kniha. Nič, kvôli čomu by som si ju zapamätal, no ani nič, čím by vyrušovala. Pokojne si Davenporta zopakujem.

23.06.2019 4 z 5

Bílá cesta Bílá cesta John Connolly

Nie som ochotný hľadať skutočný obsah v tom neskutočnom množstve balastu.

06.05.2019 odpad!

Milujem ťa viac Milujem ťa viac Lisa Gardner

Výborné! Autorka sa s čitateľom chce pohrávať, rád som jej bol k dispozícii.

25.03.2019 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Druhá kniha o Reacherovi a musím povedať, že mi je ľúto, že som tohto autora tak dlho v knižnici obchádzal. Myslel som, že to bude o supermanovi, ktorý vždy všetko bez problémov vyrieši...a nemýlil som sa:), je to superman ale viac ako znesiteľný.

05.03.2019 5 z 5

Temná ozvena Temná ozvena Michael Connelly

Obaja (Michael aj Harry) sú absolútny top na poli detektívok.

11.02.2019 5 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Rex Stout

Nezaujalo. Veľa postáv, nudný príbeh, nudný detektív. Celý čas na mňa dýchalo jediné - prosím, neotravujte Wolfa, buď nekonečne dlho raňajkuje alebo nekonečne dlho obeduje alebo nekonečne dlho večeria alebo je nekonečne dlho medzi orchideami, vadí mu hento, prekáža tamto....otravný chlapík.

18.12.2018 2 z 5

A pavúk prichádza A pavúk prichádza James Patterson

Na takéto niečo už zrejme musí existovať nejaký generátor, kde si "autori" vyklikajú, čo sa má v knihe, schválne nechcem napísať "v príbehu", nachádzať. Tento si zaklikol položky: policajt - vdovec; tajná služba; psychopat; únos detí; FBI; hnusný šéf; mŕtve deti; sériové vraždy; krásna milenka; sám proti všetkým; geniálny; zrada; možné pokračovanie; počet strán menší 300...stlačil "generovať" a vyšlo mu toto.
Dočítal som to len preto, že som dúfal, že to nebude až do konca tak nablblé a že Alex začne predvádzať nejakú policajnú prácu. Nesplnilo sa.

18.12.2018 odpad!

Sestřička Sestřička Raymond Chandler

Dočítané včera a dnes si už ani nespomeniem, aká bola pointa. Nikdy však nezabudnem na ten všadeprítomným cigaretovým dymom prevoňaný nádherný jazyk, ktorý ma na ceste k nej sprevádzal. Veľký zážitok!

12.12.2018 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Miestami som ani nedýchal. Výborný thriller!
Dôkaz, že na dostatok napätia nie je potrebný masový vrah ani brutálnym spôsobom vykonané vraždy.

10.12.2018 5 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Bolo to malé trápenie.
Ako detektívka to nefungovalo vôbec. Policajt nezbieral dôkazy, iba si vymýšľal príbehy na jemu známe fakty.
Budúcnosť bola pomerne depresívna a málo vykreslená.

03.12.2018 3 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Tak si myslím, že takto by drogoví díleri nemali fungovať...ponúknuť 2 dávky a koniec...vedel by som byť na Myronovi závislý. Výborný zážitok!

21.11.2018 5 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Prvé moje stretnutie s Reacherom; ak teda nepočítam filmové s Cruisom, ktorý akoby mu z oka vypadol :).
Škoda, že záporáci vzbudzovali strach iba činmi v minulosti. Keď sa stretli s Reacherom, moc sa nepredviedli.

17.11.2018 4 z 5

Portrét Doriana Graya Portrét Doriana Graya Oscar Wilde

Prečítaných 20 strán. Iritovali ma neskutočne neprirodzené monológy lorda Henryho. Vkladať mu v rozhovoroch do úst vety, na ktoré by potreboval písomnú prípravu...moc to škrípalo...

10.11.2018 odpad!

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Utekajte do obchodu, nakúpte croissanty, javorový sirup, veľa javorového sirupu a pustite sa do čítania!

09.11.2018 4 z 5

Ráno, v poledne a večer Ráno, v poledne a večer Sidney Sheldon

Dobré čítanie. Tento chlapík vedel napísať príbeh snáď každého žánru!

02.11.2018 4 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Uao! Hlavný hrdina nemá v osobných súbojoch premožiteľa, v streľbe sa mu nik nevyrovná, jeho najbližší spolupracovník je superboháč so superznámosťami, no ja som príbeh autorovi zhltol aj s navijakom a naozaj kráľovsky som sa bavil. Je to ako sledovať willisa v smrtonosnej pasci, tiež mu prepáčite úplne všetko :). Pecka!

31.10.2018 5 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Prvá časť sa celkom dala. Aj napriek tomu, že mi nebola úplne jasná úloha policajtov. Okrem stretávania sa v kaviarni nerobili v podstate nič...
Druhá časť už bola utrpenie. Zvrat prekombinovaný a pritiahnutý za vlasy.
Myslím, že ďalšiu knihu od tohto autora už nevyskúšam.

30.10.2018 2 z 5

Vražedné tajomstvá Vražedné tajomstvá Kathy Reichs

Výborná kniha. Prvá od tejto autorky, určite skúsim ďalšiu. Oceňujem, že príbeh nebol lacný, hlavná postava má hĺbku.

25.10.2018 5 z 5