Před půlnocí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přestože je to génius, Nero Wolfe nemá práci příliš v lásce… Neochotně bere úkol s vražedným termínem a navíc související s nejskvělejší reklamní kampaní století propagující parfém Pour Amour. Jeho klienti tvrdí, že ten případ je naléhavější než vražda. Wolfe je brzy hluboce ponořen do změti intrik a důkazů, zvládá to ale jen tak tak a dokonce i Archie Goodwin je v rozpacích… (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98345/pred-pulnoci-98345.jpg 4.218
Série

Nero Wolfe 25.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art
Orig. název

Before Midnight, 1955

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Před půlnocí

Přidat komentář
items
18.12.2018

Nezaujalo. Veľa postáv, nudný príbeh, nudný detektív. Celý čas na mňa dýchalo jediné - prosím, neotravujte Wolfa, buď nekonečne dlho raňajkuje alebo nekonečne dlho obeduje alebo nekonečne dlho večeria alebo je nekonečne dlho medzi orchideami, vadí mu hento, prekáža tamto....otravný chlapík.

Chesterton
19.06.2018

Ano, kvůli tomu, že můžeme být u toho, když Wolfe opustí své luxusní doupě plné orchidejí, stojí za to tuto knihu číst :)) Kvalitní detektivka na pomezí humoristického klenotu !!

Kalahavoice
15.02.2018

Obsahem mi připomínalo Prima jed, ale tohle se četlo nějak snadnějš. Část, kdy Wolfe vyjde mimo svůj dům, je příjemným osvěžením. Rozhovory "těch dvou", případně s Fritzem a na neposledním místě Archieho sarkastická i sebeironická samomluva, jsou opět klenoty detektivní (nejen) literatury,

kalache
03.01.2016

...krásný nápad se soutěží vyšuměl tak trochu do ztracena,ale hezky navnadil...

woodward
19.08.2015

V překladu se vyskytuje příšerná bota - jistá citace ze starodávného zákona, platného za královny Viktorie, kde se překladatelka rozhodla pojem "subject of Her Majesty" přeložit jako "předmět Jejího Veličenstva." Sodoma Gomorra! Nicméně za to Rex Stout rozhodně nemůže a udělené hvězdy jsou určené jenom jemu.