Inkana Inkana komentáře u knih

Velmi omezuji knížky v tištené podobě, tak jsem si na čtečku zvykla, doma snižuji tištěné knížky jen na ty, které opravdu chci mít a ke kterým se vracím. A tahle knížka do mé knihovny bude patřit. Je třeba připomínat si, že žijeme v souladu s přírodou, bez ní tu nebudeme a je na nás a našem zájmu udržet ekosystémy vyvážené. Vlci jsou součástí života kolem nás a vyvolávají emoce. Přečtěte si jí, ať už stojíte na kterékoli straně. Ať prostě víte.

18.09.2018 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Příběh se mi líbil, romantický, celkem předvídatelný, milý, trošku drama mezi hlavními hrdiny než to dobře dopadne. V Tokiu jsem byla, popisy míst a atmosféry se mi moc líbily, hned bych se vrátila a také znovu fotila. Hezké nenáročné počtení do současných studených jarních dnů, kdy se v křesle s horkým čajem přesunete na jiný kontinent :)

15.04.2021

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Půvabná knížka plná postřehů o životě, rodině, o minulosti, současnosti i ne/všední každodennosti, o krásném Římě z pohledu cizince. Do Říma se rozhodně vrátíme. Opravdu nejde o román, spíše vzpomínky, vyprávění.. A stojí za přečtení, zvlášť pokud máte Řím rádi.

23.10.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ano, autorka má dar vyprávění, i tady mě osudy vtáhly a přečetla jsem jedním dechem. Dávám plný počet.

18.09.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Těžké, smutné téma, přesto tak čtivě napsané, přečetla jsem jedním dechem během jednoho volného dne. Příběhy všech postav, jejich myšlenky, vztahy, skyté motivy, které ostatní nemohou dohlédnout, těžká, přetěžká i nevinná malá rozhodnutí, která děláme všichni a která někdy mohou fatálně ovlivnit celou budoucnost. Doporučuji. Od autorky jsem četla i Slepou mapu a chystám se na Hotýlek. Autorka má dar vyprávění.

18.09.2018

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje první knížka od autorky, přečtená jedním dechem, seriál jsem zkoukla až po té a jsem ráda. Začátek může být trošku zmatenější, ale je jasné, že brzy do sebe vše zapadne. Každý má svá tajemství.... ani já nevěděla, kdo bude oběť. Zhltla jsem jak malinu a moc se mi kniha líbila, doporučuji :)

01.09.2018 5 z 5

Zelené pastely Zelené pastely Anna Sedlmayerová

Pro mne jedna z nejpůvabnějších knížek. Čtená mnohokrát a ještě mnohokrát se k ní vrátím. Útlá knížka klidně na jeden či dva večery. V Jižních Čechách jsem byla i kvůli této knížce vícekrát, našla jsem Holickovnu i hájovnu ve Štěpánovicích, byla na hrázích rybníků, sledovala pěší cestu k Třeboni do školy a milovala Lédy, Juka, lesy a louky a Třeboň a ten dětský svět, kdy člověk mnoho věcí vidí jinak a teprve retrospektiva složí celý obrázek. Prosté, čisté vyprávění, vzpomínání na dětství v krásných Jižních Čechách.

20.04.2020