Imor Imor komentáře u knih

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Kniha, která mi dokáže pocuchat nervy, je dle mého názoru dobře napsaná kniha. Necelých 200 stran popisuje jeden den dvou těžce pracovně vytížených lidí.
V knize je napsaná jedna moc důležitá věta - " Někdy totiž nelze zvítězit jinak než tak, že se vzdáme." - a já si myslím, že jen málokdo to dokáže.

15.02.2023 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Kniha, se kterou budete trávit pěkné chvilky ve venkovském sídle v Suffolku. V krásné zahradě , která sídlo obklopuje a s mnoha příjemnými postavami. Dle mého tak trochu červená knihovna, ale i přesto mi s knihou bylo dobře.

07.02.2023 4 z 5

M jako máma M jako máma Eleanor O'Reilly

Styl vyprávění mě hodně rušil v prožitku tak smutného příběhu jedné rodiny. Ale i přes tento rušivý element jsem s velkým obdivem sledovala jak rodina bojuje s problémy. To co se rodině stalo jasně ukazuje, že se může stát cokoliv, co vás zastaví a ve vteřině vám totálně změní život.

15.01.2023 3 z 5

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

Linda Olsson a její další román, který je charakteristický svým poetickým stylem. Próza plná nostalgie a smutku. Záleží jen na čtenáři do jaké hloubky se příběhem nechá vtáhnout.

03.01.2023 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

V anotaci je napsáno - "Uprostřed dusné červencové noci bude někdo zastřelen", když jsem knihu četla, měla jsem pocit, že se snad postřílí všichni :-) Joy Fielding dobře vylíčila všechny postavy v románu a tak zvědavost, kdo kulce podlehne, vám nedá knihu odkládat.

31.12.2022 3 z 5

Boží hora Boží hora Erri De Luca

Neapol na začátku padesátých let a krátký příběh třináctiletého chlapce. Útlá kniha, silný obsah.

28.12.2022 3 z 5

Mozkocvična Mozkocvična Veronika Nešporová

Určitě je to kniha, která by opravdu doma neměla chybět. Dobrá cvičení jak na krátkodobou, tak i dlouhodobou paměť. Myslím si, že kniha není jen pro starší generaci, ale určitě dokáže pobavit i tam kde jsou děti.

27.12.2022 5 z 5

Zahradnický kalendář 2022 Zahradnický kalendář 2022 kolektiv autorů

Tento praktický diář mě provázel po celý rok svými dobrými nápady, radami a krásnými obrázky. Je zaplněn poznámkami,ze kterých budu zase čerpat příští rok.

27.12.2022 4 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Když budu troufalá a půjčím si slova Paola Cognettiho, určitě se nebude zlobit.
"Bylo mi v té knize tak dobře, že se mi po ní začalo hned stýskat." Ano tak to je a nejen po této knize, která mě přenesla do krásných hor, ale i po všech další, které jsem letos od tohoto úžasného spisovatele přečetla.

24.12.2022 5 z 5

Mystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleniny Mystický léčitel - Léčivá síla ovoce a zeleniny Anthony William

Mnoho druhů ovoce, zeleniny, bylinek, koření a potravin z volné přírody. Některé běžně dostupné, jiné nikoliv. Mnoho rad a velký výčet nemocí a co na ně pomáhá. Mnoho doporučení co je dobré a co špatné. Autor si dal opravdu záležet, aby kniha byla obsáhlá, ale já si nejsem jistá jestli takto napsaná kniha je pro mě přínosná.

23.12.2022 2 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Kniha, ve které se vyvíjí pevné přátelství.

Schopnost Paola Cognettiho mě přenést na místa vyprávění je obdivuhodná a toto umění je důvodem proč jsou pro mě jeho knihy tak výjímečné.

16.12.2022 4 z 5

Léčení syrovou stravou Léčení syrovou stravou Jenny Ross

Tak už to budou skoro čtyři měsíce co listuji a pročítám tuto knihu. Pro ty, kteří se chystají začít se stravovat pouze syrovou stravou není tato kniha moc vhodná (jsou lepší). Kniha jak jinak je plná receptů, ale najdete zde mnoho zajímavých informací. Jako bonus jsou zde rady šéfkuchařky a také různé afirmace.

06.12.2022 3 z 5

Sedm věží Sedm věží Sara Baume

Touha žít co nejvíc udržitelně dovede tento poetický román do stavu, kdy jsem občas vnímala jeho obsah s odporem. V knize nenajdete žádný děj a i přesto po důkladném zamyšlení zjistíte, že její obsah je takovou malou výstrahou pro všechny, pro to co se kolem nás děje a kam to všechno směřuje.

05.12.2022 4 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Mám ráda les, samotu a ticho. Toto všechno mi dávají i knihy od Paola Cognettiho neb jak se praví v doslovu knihy, (který krásně od srdce napsal pan David Jan Žák) - "Kniha Paola Cognettiho člověka uvrhne do samoty nehostinných lesů, skal, horských úbočí a kamenných moří, kde jsou jeho jedinými průvodci divoká zvěř a on sám."
Zkuste někdy třeba jen v obyčejném malém lese poslouchat ticho a když se vám to podaří, tak pochopíte proč jsou tyto knihy tak mimořádné.

30.11.2022 4 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Náhodné setkání dvou žen a jejich neveselé příběhy i tak při čtení vytvořily poklidnou atmosféru, která mě provázela po celou dobu.

20.11.2022 4 z 5

Gilead Gilead Marilynne Robinson

Buď si myslíte, že náboženství a náboženský prožitek jsou iluze, nebo že náboženství jako takové je skutečné, nicméně vaše představa, že se na něm podílíte, je iluze.
Tak o tom je asi tak tato kniha. Kniha plná hlubokých myšlenek.

06.11.2022 3 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Tuto knihu, jsem odkládala jen z jediného důvodu - abych se nadechla a vstřebala vše co jsem prozatím přečetla. Velmi silný příběh, místy až šokující. Příběh, který je naprosto dokonale napsaný.

Jen malou ukázku z knihy, protože některé pasáže byly tak úžasné, že celek stvořil tuto dokonalou knihu.

"Pomalu jsem projížděla měkce se vzdouvající krajinou. Tak zrádně usměvavou a pohostinnou. Nebylo snadné rozpoznat, že oblé travnaté kopce jsou vlastně sopky. Že toto pastorální prostředí je vlastně pouhý obal nad divokými živly, které mohou vmžiku smazat z povrchu zemského vše, co lidé klopotně vytvořili."

26.10.2022 5 z 5

Poslední zahrada v Anglii Poslední zahrada v Anglii Julia Kelly

Příběh tří generací žen, jedné neobyčejné zahradě a jejích proměnách během 114 let. Krásná kniha o vtazích, lásce, ale i ztrátách.

22.10.2022 4 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Korejská historie, která vás jak ohromí, tak šokuje. Příběh nejen o přátelství, ale i o ohromné píli, skromnosti a cílevědomosti. Nádherně napsaná kniha, která vám nedovolí nepřemýšlet o jejím obsahu.

12.10.2022 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Kniha, která odkrývá rodinná tajemství. Dvě dějové linie, zajímavosti týkající se chovu včel, několik receptů kde se použije med a hlavně romantika. Běžná a nenáročná kniha.

02.10.2022 3 z 5