Iluš Iluš komentáře u knih

Táta za tři skleněnky Táta za tři skleněnky Lenka Rožnovská

Zakoupeno pro synovce v LK - a mohu doporučit. Úsměvný, něžný příběh - člověk si Ondru zamiluje ( zejména jeho myšlenkování)!!!!

28.03.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Prosím,čtěte - ať není zapomenuto !!!!

"V komunistických lágrech zemřelo ( bylo utýráno) přes 4 000 nevinných lidí ,
popraveno bylo 248. "
Někteří dozorci se chovali stejně jako nacisté.

" Přemýšlím, že jsem nikdy nechápal, jak bylo možné, že lidé mlčeli, když se dral k moci Hitler a pak u nás Gottwald. Jak mlčeli, když přijely v osmašedesátém tanky, a pak jim to vydrželo dalších dvacet let.
A dnes, když opět mlčíme, tomu už bohužel rozumím a je mi do breku z toho, že se nikdy nepoučíme."
" A mlčet znamená podílet se. "

Prosím, nemlčme - mluvme, nezapomínejme!
( prastrýc v Jáchymově, zemřel doma na následky nemoci z ozáření)

21.07.2021 5 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Překvapivá prvotina, rozhodně stojí za přečtení.

07.07.2021 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Postavy ploché, děj plochý ..... čekala jsem daleko více. Osud p. Podolské nebyl dostatečně propracován, móda taky zde nemá žádné místo. A kdo šije u Podolské ,tak ten už vůbec není vykreslen dostatečně dobře.

06.07.2021 2 z 5

Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Radek Coufal

Pejsek s kočičkou pečou dort, dají tam vše, co mají rádi ..........ale přesto se mi kniha četla moc hezky ( až na ten konec ,kdy to vypadalo, že autor neví sám, jak vše ukončit).

22.03.2021 3 z 5

Hedvika a Ludvík Hedvika a Ludvík Karel Poláček

Tolik matiček a tatíčků - tolik osudů, tolik manželských vztahů. Krátké, úsměvné, - prostě p. Poláček.

06.03.2021 4 z 5

Správná věc Správná věc Marek Hnila

" ....co tak dobře napsaná próza dokáže?"

"Někdy nám stačí impuls, abychom se rozhodli něco udělat. A třeba jen stačí říci "NE", když s něčím nesouhlasíme. A i když je strach někdy silnější, stále můžete jen poslat tuhle knihu dál k dalšímu příteli.
Nikdy není pozdě na to, udělat správnou věc."

04.03.2021 5 z 5

Tati! Tati! Eva Kantůrková

Taktéž knížka objevena díky e-knihy zdarma . A i několik dní po přečtení jsem plna pocitů, vlastně i otázek. Ale nevím, zda ta hloubka, kterou já v knize nacházím, tak trochu nesouvisí s věkem čtenáře.

22.02.2021

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Kniha ,která nutí čtenáře dohledat další informace ( je to celé smyšlené, je tady zrnko pravdy?) Navíc se velice dobře čte.

16.02.2021 5 z 5

Poslední dobrý muž Poslední dobrý muž A. J. Kazinski

Také jsem čekala více. Námět vypadal velice slibně, ale zpracování pokulhávalo, vlastně přímo kulhalo. Žádné napětí, žádný spád a závěr nemastný - neslaný. Slabší průměr.

16.02.2021 2 z 5

Mraveneček Mraveneček Marek Goliáš

" Víš, že někdy nepoznám ,jestli to myslíš vážně nebo si děláš srandu?"
Podobnou otázku si kladu po přečtení této útlé knížky: vážně je tu přesah ( odcházení, moudro, hospic) nebo úsměvné pohlazení při věcech smutných. Nebo také nic : knížky si nás někdy vyhledají samy, poté v nich najdeme něco, co potřebujeme. Já našla klid.

13.02.2021 3 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Knížka objevena náhodou (dárek od Mikuláše) a všichni (od předškoláčka až po důchodce) jsme ji přečetli. A všichni jsme dali plný počet bodů ( nebo vlastně hvězdiček).
Nádherné ilustrace, nádherný příběh.
A teď se chystáme na další knihu od téhož autora: O zahradě.

09.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem měla dosti dlouho odloženou - ale pak jsem ji přečetla velmi rychle. A nelituji, naopak. Člověk má v sobě tolik síly, smutné je někdy i trochu krásné.

02.02.2021 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tolik otázek se objeví během četby - učinit správné rozhodnutí pod vlivem čeho, koho a následky pro koho, jaké , kdy. Jedna z knih, na kterou musíte myslet ještě velmi dlouho po přečtení.

02.02.2021 5 z 5

Nobelovka: Převratný objev, dva vědci, jedna cena Nobelovka: Převratný objev, dva vědci, jedna cena Cyril Gély

Kniha je opravdu dobrá. Vtáhne Vás do děje: máte pocit, že jste také v pokoji a účastníte se rozhovoru, cítíte emoce, vnímáte atmosféru. A hlavně přemýšlíte ( nejen o postavení žen) - během čtení i poté.

02.02.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nedočteno : romantika? napínavý děj ? četba pro knihomola? Bohužel, nic z toho jsem nenašla.

02.02.2021 1 z 5