IHT IHT komentáře u knih

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Srovnam-li prvni a druhy dil teto (zatim) tetralogie, tak prvni jsem si uzil vice. Mozna za to mohou realie (fakt nemam rad zimu). Mozna ale i vetsi(?) mira feminismu v tomto dile - prijde mi, ze si hlavni postava vice stezuje na nedostatek uznani pro zeny a vice se navazi do "sexistickych prasat". Hlavne behem bloudeni labyrintem - tam mi to prislo az otravne. Celkove je vsak pribeh moc prima, rozuzleni prekvapive a ja uz se tesim na dalsi dily :)

21.05.2017 4 z 5

Hlubokej průser Hlubokej průser Eoin Colfer

Prijemna oddechovka. Pribeh je logicky staveny, hrdina prijemne sebeironicky, zapletka se krasne rozuzli a hrdina si uzije vitezstvi nejen moralni :). Nic, co bych si pamatoval za deset let, ale na dovolenou idealni cteni.

21.05.2017 4 z 5

Dům, domov, domácnost, dějiny architektury Dům, domov, domácnost, dějiny architektury Bill Bryson

Bryson je brilantni vypravec - skvele jsem se bavil, jako vzdy. A to nejsem zadny fanda architektury ani historie. Mam dojem, ze bych se bavil u cehokoliv, co napise :)
Jedinou vytku mam ke kvalite prekladu. Je mi jasne, ze maloktery prekladatel muze mit stejnou siri zaberu jako autor (ktery ma spoustu spolupracovniku na resersni praci). Presto vsak trvam napriklad na tom, ze kobylky se nekukli v pude (nekukli se ani jinde, kukly proste nemaji) a ze drobnusky nejsou roztoci. Jsem vsak optimista a verim, ze v jinych aspektech (architektonickych, historickych, technologickych, ...) je preklad dobry :)

11.05.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tak za mne velké zklamání. Autorova Finova trilogie se mi líbila, Umrlčí cesta byla taky super, ale Ostrov Entry je fakt děsný. Historická dějová linka, která se "odehrává v detektivově hlavě" je zcela bizarní, jelikož jde o pradědečkův život. Vlastní vyšetřování je naprosto zpackané a hlavní hrdina si jen těžko získává sympatie, když je zcela neschopný a paralyzovaný. Motiv vraha je velmi chabý a způsob jeho odhalení s prominutím pitomý. Tahle knížka se mému oblíbenému autorovi fakt nepovedla. Anebo je věrohodná a kanadští detektivové jsou ve srovnání se skotskými opravdu břídilové?

22.04.2017 2 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

knihu jsem cetl v sestnacti a byl z ni naprosto uneseny (tusim, ze to byl muj prvni postapokalypticky roman). Ted, o vice nez ctvrtstoleti pozdeji, jsem si poslechl audioknihu a prisla mi ponekud rozpacita. Vazne to i tehdy bylo tak desne popisne? I tehdy to bylo plne moralizovani? Nebo se mi tak zmenil vkus s poctem prectenych knih? Nebo to bylo jen tim desive monotonim zpusobem nacteni audioknihy? Nevim, ale z ucty k Merlemu doufam v to posledni. Malevil si prectete sami - pozitek bude jiste vyssi!

21.04.2017 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Velmi prijemne napsana kniha, libive prostredi (misto i cas), pomerne svizny dej (narozdil od zanrove podobneho Mlynu na kosti), prekvapive rozuzleni (byt osobu vraha si asi tipnete mnohem drive). Velmi pusobive je stridani prvni a treti osoby vypraveni - je to o dost autentictejsi a ctivejsi. urcite se vrhnu na dalsi dily tetralogie!

21.04.2017 5 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

musim priznat, ze ja se bavil kralovsky. fantasticky skvela parodie a styl humoru, ktery me vazne bavi.

21.04.2017 5 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

islandskou tvorbu mam moc rad, tak jsem se tesil. Cekal jsem, ze to bude uchylne, ale tento typ uchylnosti jsem vazne necekal. Prvni tretina byla napinava, pekne popisy postav a okoli, nicmene pak uz to slo z kopce. Nezaradil bych to mezi thrillery, spise mezi mysteriozni (kterym prilis neholduji). Podle me se autor nechal prilis strhnout popisem zahad - vrsil jednu podivnost na druhou - a co na to postavy? Zacaly se chovat uplne pitome a naprosto neuveritelne... vsichni maji sva tajemstvi, ktera ani ctenar pres detailni popisy postav nezna... Vsichni nekam chodi, nejlepe sami - skoro mam dojem, ze autor si v zivote nevyrazil s kamarady nekam na chatu. Pointa byla pekna, ale udelala z celeho pribehu jen jakesi cviceni v napinani nervu. Musim rict, ze jsem byl dost zklamany...

24.03.2017 2 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

docela pekna knizka, ale konec prilis usekly

24.03.2017 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

ctive, ale zaver prilis uspechany... :( v podstate jsem si uzival jen uchylne kulinarske (a pornograficke) popisy, dej celkove byl neprilis zajimavy, nikam se neposouval... bylo to takove preslapovani a ocekavani, nasledovane mirnym rozladenim. Jakoby se autor po nejakem case rozhodl, ze uz ho to nebavi a na par strankach vse nejak "ukoncil"...

16.03.2017 3 z 5