ibs ibs komentáře u knih

Proti vetru Proti vetru Kristin Hannah

Jeden z tych lepsich romanov autorky, citalo sa to samo, ale raz uplne staci. Vyborny bol pohlad do rokov 1920-40, ako plantaznictvo v case krizy fungovalo.

23.06.2022 3 z 5

Krajina ľadu Krajina ľadu Eowyn Ivey

Asi sa mi Dcera snehu nametom pacila viac:) Tu bolo zaujimave citat o Aljaske.

19.06.2022 2 z 5

Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne Paolo Cognetti

PAOLO COGNETTI - Brilantne pise o horach (Niekedy netreba zdolat vrchol, Osem hor, Vlci stesti, Divoky kluk), ale ani toto nebolo zle - vobec nie:) Tazke temy v zvlastnom style pisania, asi si treba urobit vlastny nazor.

19.06.2022 4 z 5

Manuál pre úspešné dievčatá Manuál pre úspešné dievčatá Paolo Cognetti

Cognetti je “doma” v horach, tieto temy mu sedia. Sofia v ciernom i Manual su take- nijake…

07.06.2022 1 z 5

Na Zemi jsme na okamžik nádherní Na Zemi jsme na okamžik nádherní Ocean Vuong (p)

Velmi poeticky pisany pohlad spat na svoj zivot, malo to vazne silne miesta - malo
to
zdlhave casti. Pol na pol.

15.05.2022 3 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Jedna z naj knih, ake som citala..

20.03.2022 5 z 5

Milosrdenství Milosrdenství Toni Morrison

Za mna asi najtazsia z jej knih, ale stale dobra.

22.01.2022 3 z 5

Životom na zelenú Životom na zelenú Matthew McConaughey

Ani neprekvapilo, ani nezaujalo, taka motivacna klasika - napisem svoj pribeh, som v showbusinesse znamy, k tomu ocividne milo ludsky a tak to bude bestseller.

21.01.2022 2 z 5

Najmodrejšie oči Najmodrejšie oči Toni Morrison

Masaker.

30.12.2021 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Asi predsa len mu herectvo ide lepsie, vyrazne lepsie, 3-4 poviedky boli fajn, zvysok trapenie.

18.12.2021 2 z 5

Láska Láska Toni Morrison

Vynikajuce. Styl pisania bud sadne- alebo nie, ten typ autorky, ktora nenapise priamo nic, ale citanim vnimate uplne vsetko do detailov, vie to sialene vykreslit na pocit.

11.12.2021

Nájdem odvahu Nájdem odvahu Lenka Vacvalová

Miestami sebastredne, miestami tak moderne “motivacne”, miestami velmi fajn. Necakajme pribeh o trase SNP, cakajme
pribeh o bezkyni na tejto trase a jej dennicku a pocitoch.

04.12.2021 3 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Zaujimavy pribeh, vyborny styl pisania, rychlo
to ubieha, taky standard - pre mna - dobreho romanu.

23.11.2021 3 z 5

Chlapci z Nickelu Chlapci z Nickelu Colson Whitehead

Velmi podobne stylu Podzemnej zeleznice, autor sa drzi svojej temy aj sposobu pisania. Miestami vyborne, miestami nudne, kazdopadne chcete docitat a zaver prekvapi.

23.11.2021 3 z 5

Cudzincov kabát Cudzincov kabát Jonathan Gresty

Prve strany som sa fakt pobavila, fajn pribeh.

15.11.2021 4 z 5

Rozhovory s útěkem Rozhovory s útěkem Bára Basiková

Zvladla som 11 stran, fakt nie.

05.11.2021 1 z 5

Everest - prvá československá expedícia na najvyššom vrchu sveta Everest - prvá československá expedícia na najvyššom vrchu sveta František Kele

Vynikajuce spracovanie, skvele fotografie a hlavne sa citanim vratime o 30 rokov spat.

05.11.2021 5 z 5

Ľudskosť: Optimistická história človeka Ľudskosť: Optimistická história človeka Rutger Bregman

Velmi tomu pomohlo -v zmysle celkoveho dojmu- ze to pisal novinar. Velmi zaujimave zamyslenia sa.

01.11.2021 4 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

VYBORNE. VAZNE VYBORNE CITANIE, BEZOHLADU NA NABOZENSKE PRESVEDCENIE.

01.11.2021 5 z 5

Žiť sa musí Žiť sa musí Frank Tallis

Psychologicka uvaha - zapamatatelna kniha. Miestami vazne vynikajuci psycho-analyticky rozbor. Stoji za precitanie, autor pracuje s Freudom, Maslowom, Duboisom a dalsimi svetovorespektovanymi teoriami, taky iny pohlad na rozne stranky ludskeho myslenia.

01.11.2021 5 z 5