I_love_books I_love_books komentáře u knih

Star Wars: Impérium vrací úder Star Wars: Impérium vrací úder Donald F. Glut

Kniha je dobře napsaná, vyjasnila mi některé věci z filmu, i přes to, že je v ní pár nesrovnalostí s filmem, podle nějž vznikla.
Vadily mi tam pojmy jako masívní a intenzívní, na což jsem byla zvyklá bez čárky nad i uprostřed slova. Také mi vadilo označení Artoo Detoo zdrobnělinou robotek. A Yoda nebyl ve filmech modrý, jak je psáno v knize, ale zelený, což je úplně zbytečné odchýlení od filmu.
Jinak ale byla kniha napsaná dobře, hlavně druhá polovina mě zaujala, ta první byla podle mě trochu zdlouhavá.
Překlep jsem našla snad jen jeden, párkrát jsem si všimla problému s kurzívou.
Přese všechny drobné výhrady, mohu knihu doporučit, především fanouškům Star Wars. Dávám čtyři hvězdičky, druhá polovina se četla velice dobře.

22.04.2016 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Jak už jsem napsala u Jmenuji se Martina a Jmenuji se Alice: Přiměřeně dlouhá kniha se zajímavým, důležitým a dobře napsaným tématem. Takové knihy by měly být na seznamech povinné četby, některým by to mohlo hodně pomoci. Příběh je psán velmi reálně, je vidět, že se na tom podíleli opravdoví odborníci a lidé s podobnými zkušenostmi.
Této knize jsem dala pět hvězdiček, i proto, že morální zkoušky Ester byly skvěle napsané.

12.03.2016 5 z 5

Nejčastější věty před smrtí Nejčastější věty před smrtí Petr Kapoun

Jednoduchá kniha, která je místy vtipná. Ke konci se začaly vtipy opakovat, což mi přišlo zbytečné, když neměli materiál, mohli knihu zkrátit o nějakých deset stran a bylo by to lepší. Místy jsem se opravdu pobavila, ale o žádný skvost se nejedná. Mohu doporučit pro odpočinek a občasné pobavení.

12.03.2016 3 z 5

Maskovaná smrt Maskovaná smrt Rainer Bernfeld

Komisaře Rexe mám ráda od dětství. Seriál je ale mnohem lepší. Na knize je poznat, že je psaná podle seriálu, což trochu narušuje literární sféru. Místy se mi zdálo, že knihu psal nějaký laik, nikoliv spisovatel. Jinak je ale příběh poměrně dobrý a zajímavý. Já knihu četla jakožto fanoušek seriálu a nelituji toho, jen se mi nečetla nejlépe. Možná si někdy přečtu i další knihu o Komisaři Rexovi, nevím to ale jistě. V tomto případě se radši podívám na seriál.
Knize dávám tři hvězdičky, příběhy čtyřnohého Komisaře Rexe sice zbožňuji, literárně by ale mohly být lepší.

20.02.2016 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příjemná vánoční oddechová četba. Kniha je plná vánoční romance, místy je velmi vtipná a netradiční. Kdybych to četla v jiném ročním období, možná si řeknu, že je to blbost, ale k Vánocům se to hodí. Ze začátku jsem sice nevěděla, jestli knihu neodložím, ale brzy jsem se do ní začetla. Líbilo se mi, jak na sebe příběhy navazovaly, někdy v náznacích, někdy přímo v ději. Knize dávám pět hvězdiček, protože příběh je to skvělý - vtipný a oddechový.

21.12.2015 5 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

Velice silná knížka. Vezme za srdce, čtenáře dojme a možná mu způsobí i nevolnost, při čtení některých drastických scén. Já dala knize pět hvězdiček, protože je kniha velice dobře napsaná a navíc obdivuji sílu autorky vypsat všechny ty hrůzy do takových detailů.
Chudák Shy (dříve Karen), která tím vším prošla prakticky bez pomoci. Naneštěstí, takové případy se děly, dějí a ještě dlouho dít budou, protože odhalit bolestnou pravdu je velice náročné, obzvláště v dnešní době, kdy se najdou i tací fracci, kteří si vymyslí, že jsou týraní, i když nejsou, a způsobí tím problémy. Navíc tím zpochybní důvěryhodnost někoho, kdo je opravdu týraný, a pak mu/jí lidé nevěří.
Přeji spoustu síly dětem a dospělým, kteří si také prošli/procházejí něčím podobným jako Shy.

09.08.2015 5 z 5

Příběhy nepohádkový budoucnosti Příběhy nepohádkový budoucnosti Rachel Renée Russell

Další díl Deníku mimoňky, tentokrát s jiným stylem děje. V něčem je tato kniha oproti ostatním slabší, proto jí takém dávám čtyři hvězdičky místo pěti, ale zase je více originální.
Děj se mi víceméně líbil, někdy jsem se trochu nudila, jindy zase pobavila.

16.08.2016 4 z 5

Příběhy nestylový TV celebrity Příběhy nestylový TV celebrity Rachel Renée Russell

Na můj vkus byl děj téhle knihy docela přehnaný, proto mi kniha přijde trochu slabší než ostatní díly a dávám jí čtyři hvězdičky místo pěti.
I tak jsem se ale pobavila a kniha mě zaujala.

Příběhy nešťastný lásky Příběhy nešťastný lásky Rachel Renée Russell

Další zábavný díl ze série Deníků mimoňky.
Romance mezi Nikki a Brandonem je skvěle napsaná.
Dávám knize pět hvězdiček, nezklamala.

16.08.2016 5 z 5

Zločin lorda Artura Savila (2 povídky) Zločin lorda Artura Savila (2 povídky) Oscar Wilde

Obě dvě satirické povídky se mi líbily. Byly dobře napsané, ve skvělém Wildeovském stylu.
Knize dávám čtyři hvězdičky, byla dobrá, ale znám i lepší Wildeova díla.

Poznáš, že ti je 50, když... Poznáš, že ti je 50, když... kolektiv autorů

Jednoduchá a humorná kniha, přečtená během chvíle.
Padesát mi sice zdaleka není, přesto na mě a mé známé mladší padesáti let některé body sedí :-).
Knize dávám čtyři hvězdičky, hodí se především jako humorný dárek.

16.08.2016 4 z 5

Tvůj vymazlený mimózní deníček Tvůj vymazlený mimózní deníček Rachel Renée Russell

Velmi dobrá vsuvka do série Deníků mimoňky, s opět zábavným a zajímavým příběhem a velmi dobrými tipy na založení a vedení deníku.
Knize dávám čtyři hvězdičky, nebyla tak dobrá jako většina ostatních dílů série, ale stále se mi hodně líbila a přečetla jsem ji skoro jedním dechem.

Bůh mezi hrnci Bůh mezi hrnci Marie Svatošová

Zajímavá kniha s dobrým poselstvím, přiměřeně dlouhá.
Přiměje k zamyšlení, někomu může pomoci při tápaní ve víře a životě.
Knize dávám čtyři hvězdičky.

To světlo To světlo Michal Čagánek

Většinou dobré básně s moc pěknými fotografiemi.
Knížka byla akorát dlouhá, dávám jí čtyři hvězdičky, nebýt dobrých fotek, asi by to byly hvězdičky tři.

Lehké škrábnutí Lehké škrábnutí Vladimír Stibor

Kniha s poměrně dobrými básněmi, přiměřeně dlouhá.
Některé básně, nebo spíše části básní, mě zaujali velmi, jiné vůbec.
Ráda si přečtu i další takovéto básnické sbírky.
Knize dávám čtyři hvězdičky, líbila se mi.

Tarkin Tarkin James Luceno

Ráda jsem se dozvěděla o Wilhuffově dospívání a vzrůstu v kariéře. Kniha byla psaná tak, že jsem i chápala, proč je z něj tak zarytý a krutý imperiál. I když osobně fandím spíše rebelům, v této knize jsem byla více na jeho straně. I proto, že byla kniha psaná hlavně z jeho pohledu, také proto, že jsem věděla, kam to všechno směřuje: k Epizodě IV. - Nová naděje.
Hodně se mi líbilo i budování jakéhosi přátelství s Vaderem.
Dávám knize čtyři hvězdičky, byla velmi dobrá, ale chvílemi mě přece jen trochu nudila.

Star Wars - Před probuzením Star Wars - Před probuzením Greg Rucka

Dobrá a zajímavá kniha, vhodná především pro ty, kterým si líbila sedmá epizoda Star Wars - Síla se probouzí, také pro ty, kteří chtějí vědět, co se odehrávalo těsně před sedmou epizodou.
Příběh se dělí na tři části - Finn, Rey a Poe -, těžko říct, která se mi líbila nejvíce, všechny byly dobré. Možná by neuškodilo přidat tam třeba i Kylo Rena, ale chápu, že to by bylo spíše na samostatnou knihu.
Dávám knize čtyři hvězdičky, líbila se mi.

16.07.2016 4 z 5

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Další vtipný díl Deníku mimoňky. Místy mi přišel lepší než první díl. Každopádně, oba díly byly skvělé.
Příběh, spolu s pocity Nikki, je reálný, zábavný a přiměřeně dlouhý.
Zápletka, kde se hlavní hrdinka snaží vyhovět všem, včetně sebe, ale samozřejmě se to zkomplikuje, je dobrá a poučná.
Překlep jsem tam našla snad jen jeden.
Dávám knize pět hvězdiček, Deníky mimoňky mám ráda.

17.05.2016 5 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Velice dobrá kniha, pocity Nikki byly opravdu reálné a párkrát jsem se u nich zasmála. Velmi ráda si přečtu další díly, které budou zřejmě také tak zábavné.
Kniha se čte lehce, navíc jsem se od ní "nemohla odtrhnout".
Taková dívčí verze Deníku malého poseroutky.
Asi nejčastější větou v knize bylo: "Ale to jsem si řekla jen v duchu, takže mě nikdo jiný neslyšel.", což docela sedí, protože lidé si mnohdy myslí něco úplně jiného, než říkají.
Knize dávám pět hvězdiček, jako zábavné deníčkové knize určené především pro náctileté dívky, jí není co vytknout.

22.04.2016 5 z 5

Pro lásku královu Pro lásku královu Oscar Wilde

Zajímavé, jednoduché a originálně napsané drama, kde jsou spíše stručné a pěkné popisy než dialogy a monology.
Kniha se čte lehce a její příběh je hezký, stojí za přečtení, dávám čtyři hvězdičky.

17.04.2016 4 z 5