hortenzie hortenzie komentáře u knih

Závěť hraběte de Monte Christo Závěť hraběte de Monte Christo Martin Nezval

Připadalo mi to dost slabé.

19.01.2013 1 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Docela se mi to líbilo, ale na vrcholná díla tohoto spisovatele to rozhodně nemá.

19.01.2013 3 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Kniha mne dost zklamala, je to úplně jiný styl, než jakým Dumas psal. V mládí jsem viděla stejnomenný film, který se mi líbil.

19.01.2013 2 z 5

Královna Margot Královna Margot Alexandre Dumas, st.

Velice dobře napsaný román o tragické době ve francouzských dějinách. Muselo být šílené, když se lidé vraždili jen proto, že byli jiného náboženství - bohužel to stále pokračuje - lidstvo se nepoučilo.

19.01.2013 4 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech. Vikomt de Bragelonne a slečna de La Vallière Tři mušketýři ještě po deseti letech. Vikomt de Bragelonne a slečna de La Vallière Alexandre Dumas, st.

Opravdu velmi podařené pokračování Mušketýrů. Kdo nezná, mohu jen doporučit, čte se to opět jedním dechem - skvělé zápletky a naši neohrožení přátelé + syn Athose.

19.01.2013 5 z 5

Tři mušketýři po dvaceti letech Tři mušketýři po dvaceti letech Alexandre Dumas, st.

Skvělé pokračování mých oblíbených Mušketýrů. Souhlasím se StJimmym, že jsem také nečekala, že to bude tak dobré.

19.01.2013 5 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

Krásný příběh z doby Ludvíka XIII. Od Dumase mám ráda především Mušketýry a Hraběte Monte Christa, další knihy mi už tak skvělé nepřipadaly - že by skutečně některé sám nenapsal a pouze se pod ně podepisoval?

19.01.2013 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Nádherné, dobrodružné, historické - co víc dodat? A skvělý dvoudílný film někdy z konce 50.let, který se celkem držel literární předlohy.

19.01.2013 5 z 5

Nádherný příběh, ke kterému se občas vracím - většinou po uvedení některé filmové verze - a rozčiluji se, že ani jedna filmová verze neodpovídá knize. Chápu, že je to rozsáhlé dílo, ale když už je Francouzi natočili jako 4 dílný film, proč si tam vymýšleli postavu, která v knize nebyla, a naopak tam nedali postavy, které v knize byly? To nechápu. Asi by jim to měli natočit Britové, ti filmy podle literární předlohy většinou neprzní.

19.01.2013

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Krásná a smutná kniha. Četla jsem ji jako velice mladá a brečela jako želva.

19.01.2013 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Taky jsem ji přečetla jedním dechem, je to skvělá oddechovka. I když mne zklamal závěr - celou knihu jsem čekala, že se zjistí, ke které šlechtické rodině Ambra patří (viz začátek). Asi autorku nic nenapadlo?

19.01.2013

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Kniha mého dětství - ač dívka, obdivovala jsem klukovské rošťárny - něco, co by mi doma rozhodně neprošlo.

Pohádky (21 pohádek) Pohádky (21 pohádek) Božena Němcová

Moc pěkné vydání pohádek B.Němcové - nedám dopustit na klasiku. Nádherné ilustrace.

18.01.2013 5 z 5

O Jozovi O Jozovi Božena Němcová

Moc hezka a vtipná pohádka. Měla jsem toto vydání (tvrdší sešit) jako malá, bohužel se někam vytratilo.

Národní báchorky a pověsti I. Národní báchorky a pověsti I. Božena Němcová

Krásné klasické pohádky. Podařilo se mi po dlouhém pátrání sehnat oba díly - chodila jsem si je půjčovat jako malá do knihovny. Později vyšla spousta vydání pohádek od Němcové, ale já jsem sháněla tyto. Je tam několik pohádek, které se většinou do jiných vydání nedostaly. Je krása číst si, jak je zlo potrestáno a dobro vyhrává - aspoň v pohádkách, když to nejde v životě.

18.01.2013 5 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Knihu mám od dob studií, velice dobře se čte. Myslím si, že pokud stále patří do povinné četby A.Jirásek, tak by tam mělo patřit toto dílo, či Poklad nebo novely typu Záhořanský hon, Na dvoře vévodském, Maryla, než třeba Bratrstvo. My jsme měli štěstí na chytrou češtinářku, ta nám dala do povinné četby F.L.Věka, a protože tou dobou šel v TV skvělý seriál, tak nám nečinilo potíže 2 díly přečíst. Hodně záleží na tom, jakou formou vás kdo k takovéhle četbě přivede.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Krásné čtení, ale opravdu se k němu musí každý propracovat sám. Taky jsem nesnášela sáhodlouhé seznamy knih, které jsme měli povinně přečíst - a to jsem velká čtenářka. Ten, kdo rád čte, některé knihy objeví teprve potom, až ho do nich nikdo nenutí.

Měsíční údolí Měsíční údolí Jack London

Na knihu jsem narazila náhodou, čekala jsem něco v typickém Londonově stylu, ale překvapil mne docela příjemně, je to moc dobře napsáno.

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Mně se tato kniha líbila. Pro hlavního hrdinu to bylo velice těžké - jemný intelektuál a proti němu drsní námořníci a jejich psychopatický kapitán.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Četla jsem ji jako dítě, když jsem předtím poslouchala rozhlasovou hru. V té době jsem měla moc ráda příběhy o zvířatech. Je to pěkné dobrodružné vyprávění.