Tři mušketýři ještě po deseti letech. Vikomt de Bragelonne a slečna de La Vallière https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43703/bmid_tri-musketyri-jeste-po-deseti-letec-aFw-43703.jpg 4 186 18

Poslední část dobrodružně historického románového cyklu zachycuje život na královském dvoře za vlády Anny Rakouské a jejího předního ministra Mazarina a později za mladého Ludvíka XIV. a jeho významného státníka Colberta. V rušném ději se složitými zápletkami a dramatickými dialogy, v němž autor zachází s historickými reáliemi velmi volně, se setkáváme opět s oblíbenými hrdiny ďArtagnanem, Athosem, Porthosem a Aramisem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

Dix ans après, ou, Le Vicomte de Bragelonne , 1848

Emik87
17.02.2024 4 z 5

Toto pokračování mě moc nezaujalo. Už to prostě není ono.

Naďa2411
20.12.2023 5 z 5

V době na střední škole čteno jako povinná četba, nyní poslechnuto v aknize, poznají, že i láska může být zrádná a opět platí: "Jeden za všechny, všichni za jednoho", jdu na 4. díl.
Pěkná historická kniha, která je námětem pro televizní zpracování a muzikálů. Obě verze jsem viděla, nádherný.

Pavelpi
01.05.2020 4 z 5

Tahle kniha je už trochu slabší.Hlavně ta část po smrti Mazarina už je taková roztahaná,ale pořád osudy našich hrdinů ještě dokáží upoutat čtenáře a to je hlavní.

Slůník
16.11.2019 4 z 5

Už ne tak jiskřivé dialogy, ale Dumas je Dumas.

ijcro
01.10.2019 4 z 5

Je to již jen labutí píseň, kdy osudy hrdinů se pomalu ale jistě završují a jdou s Osudem.

postrach
01.10.2019 5 z 5

Trvalo dlouho než jsem se pustila do táhle knihy a trvalo dlouho než jsem dočetla první knihu.Jsem ráda že jsem začala číst.Mušketýři jsou skvělí!

Baushka
06.02.2019 5 z 5

Mušketýři jsou láska a je jedno o jaký se jedná díl...

Kuža007
25.11.2018 5 z 5

Oproti předcházejícím dílům je to sice méně záživné přesto je to pořád dobrý Dumas.

Igor1311
04.09.2018 5 z 5

perfektné pokračovanie Troch mušketierov, celá táto séria je jednoznačne jeho najlepšou

Bernie201
02.06.2018 3 z 5

"Máš pravdu, hochu, žvaním. Je ze mne zkrátka breptavý děda. Jsem proražený krunýř, jsem bota bez podrážky, ostruha bez špice..." Jaká škoda, že Dumas při psaní nedbal této věty, kterou sám vložil d'Atragnanovi do úst! A právě tento důchodce, který tropí různé husarské kousky stejně jako ve dvaceti, je hlavním hrdinou románu, který není ani o třech mušketýrech, ani se neodehrává po deseti letech a už vůbec zde nejde o vikomta de Bragelonne... Nicméně tu rozhodně najdeme velmi zdařilé momenty, které z knihy činí dost zábavnou četbu (pokud čtenář ignoruje například neuvěřitelné množství často zbytečných, úplně plochých nebo nejasných vedlejších postav...) Ale jsou to jen momenty. Pouhé odlesky ze zašlé slávy těch starých dobrých Tří mušketýrů...

MDKrupka
16.03.2018 5 z 5

Krásný příběh. Rozhodně stojí za přečtení všechny díly. I když třetí díl se mi líbil víc než druhý.

astroweb
05.09.2016 5 z 5

Po delší době a už poněkolikáté přečteno.

Sarah01
27.12.2014 5 z 5

Naprosto úžasné a nezapomenutelné završení mušketýrských příběhů, četla jsem před cca 25ti lety a dnes si z antikvariátu pořídila do svojí knihovny, kde budou mít tyto příběhy vždy čestné místo.

Roman Joska
02.08.2014 5 z 5

Jsou čtyři,jsou staří a už nedrží tak spolu...nicméně román se mě líbil ještě víc než první díly

Andráse de la
23.03.2014 5 z 5

Dumas je mým oblíbeným spisovatelem. Tři mušketýři jsou moje nejoblíbenější dílo od něj a tento díl je z Mušketýrů nejlepší.
Jedině doporučuji.

Ladys
16.02.2014 5 z 5

Tohle je prostě zásadní příběh mého dětství a puberty a hotovo. Celá série o třech mušketýrech. A jsem rád, že ji konečně vlastním celou.
A klidně to mohlo být delší. Z pokračování mám pocit, že autor zbytečně přeskakoval. Nebo je to až českým překladem?

hortenzie
19.01.2013 5 z 5

Opravdu velmi podařené pokračování Mušketýrů. Kdo nezná, mohu jen doporučit, čte se to opět jedním dechem - skvělé zápletky a naši neohrožení přátelé + syn Athose.

vitavita
14.03.2012 5 z 5

Pořád čtivé a člověk hltá další strany ...