Hopulka Hopulka komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Autorka Jojo Moyesová umí podobně jako Diana Gabaldon nakrmit mé ryze ženské já a moje romantická duše je zase na chvíli nakrmena... Na čtyři hvězdičky to ale kvůli pomalému rozběhu a těžko uvěřitelné zápletce s mladší dcerou nevidím.

23.05.2021 3 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Nápad zajímavý, dobové téma, ale zpracování pokulhává.

27.02.2021 2 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Naprosto jednoduché čtení, když nechcete přemýšlet. Chování všech postav je podle mého absurdní, ale občas jsem se zasmála, to ne že ne.

31.07.2019 3 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Knihu bych si asi více užila, kdybych byla náctiletá nebo se alespoň lépe orientovala v námořnictví. Takhle oceňuji jen docela zajímavou představu nepříliš vzdálené budoucnosti a fakt, že autor umí pěkně vtáhnout do děje.

13.04.2019 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Moje první kniha od toho autora a jsem z ní na vážkách. Byla místa, kdy mě štvaly všechny postavy, kdy přišla mi taková nějaká, a musela jsem se ke čtení nutit, ale o pár stránek dál to byla zase svižná jízda.
Líbily se mi citáty a že mě přiměla se podívat, jak malovali jmenovaní malíři.

10.03.2019 3 z 5

Oni nevědí, co činí Oni nevědí, co činí Jussi Valtonen

Poměrně náročná kniha o aktuálních tématech, o kterých si ještě popřemýšlím. Až s podivem, kolik témat se vejde na necelých 500 stran. Trvalo mi, než jsem se začetla, ale jsem ráda, že jsem vytrvala, Joe a Samuel mě bavili a konec byl perfektní.

03.03.2019 4 z 5

Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Pavel Suchý

Kniha se čte stejně hezky jako ta první. Jsem ráda, že má čestné místo v domácí knihovně. Napjatě čekám, kam se Jawa podívá příště?

07.12.2018 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Není to špatné, to vůbec ne, ale na původní trilogii to podle mého nemá.

03.11.2018 3 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Americká slaďárna zasazená do brutálního prostředí Afgánistánu. Z výkladů koránu a z nástupu Tálibánu mrazí a to je důvod, proč oceňuji třemi hvězdičkami. Hlavní hrdince jsem na chuť nějak nepřišla. Vyústění jednotlivých příběhů lidí mi přišla spíše naivní, ale tak už to u románů pro ženy bývá...

02.09.2018

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečeno za dva večery. I když se od začátku nabízí, kdo je vrah, napětí si kniha drží až do konce. Existují lepší thrillery, proto odebírám hvězdičku.

07.04.2018 4 z 5