honza66 honza66 komentáře u knih

Kateřina Veliká Kateřina Veliká Carolly Erickson

Kniha je to zajímavá a kvalitní. Ale mám pocit, jako kdyby ji v polovině došel dech a kniha ztrácí na dynamice a zajímavosti. Ale i tak si 4 hvězdy zaslouží, osud Kateřiny Veliké je zajímavý.

28.03.2013 4 z 5

Dynastie mafie, vzestup a pád rodiny Gambino Dynastie mafie, vzestup a pád rodiny Gambino John H. Davis

Kvalitně zpracovaný pohled do zákulisí mafie. Narozdíl od knih typu Kmotr apod. sundavá z mafiánů ten romantický závoj a ukazuje je více realisticky - jako vychytralý bezcitný vrahouny se slovníkem dlaždiče. Prostě maj blíže ke Krejčířovi než k Al Pacinovi...

Smlouva století Smlouva století Clive Cussler

Pro mě teda zklamání. Ani zdaleka se neblíží kvalitám opravdových mistrů svého žánru typu F. Forsytha. Je to prvoplánované, místy těžko uvěřitelné a nelogické...

28.03.2013 2 z 5

České dějiny. Výpravná historie českých zemí České dějiny. Výpravná historie českých zemí Petr Čornej

Jde spíše o encyklopedii a průvodce, nic moc nového nad rámec dějepisu základní a střední školy se zde nedozvíme. Ale potěší přílohy a výborné grafické a knihařské zpracování.

Z rozkazu prezidenta Z rozkazu prezidenta Tom Clancy

Rozhodně jedna z těch kvalitnějších Clancyho knih. Aneb je znát, když si asi ještě většinu psal sám, resp. alespoň vymýšlel základní děj než když pod jeho jménem píšou skupiny najatých "scénáristů"...

28.03.2013 3 z 5

Holocaust ...a Bůh tehdy mlčel Holocaust ...a Bůh tehdy mlčel Roman Cílek

Holocaustové lituratury je hodně, ale tato kniha stojí za to. Ne že by byla v něčem zásadním způsobem objevná, to asi u tohoto tématu ani moc nejde. Ale je citlivě sepsaná a zkomponovaná. Přehlédnout nelze ani zpracování samotné knihy a její kvalitní a důstojnou "starosvětskou" vazbu.

Zrod českého státu. 568-1055 Zrod českého státu. 568-1055 Petr Charvát

Velmi fundovaná a přitom čtivě napsaná kniha. Potěší historika, poučí laika.

Případ úzké dýky Případ úzké dýky Stanislav Češka

Není to úplně špatný, ale až moc mě přišlo, že se autor chce svézt na popularitě Vondrušky a jeho Oldřicha z Chlumu. Jako kdyby trochu opisoval, resp. nechal se až moc okatě inspirovat. A to pak nikdy nedopadne tak dobře jako originál...

28.03.2013 2 z 5

Odvaha doufat Odvaha doufat Barack Obama

Je to taková láskyplná idylická učebnice americké demokracie, historie a současné politiky. Celkově mě to přišlo až moc nakašírovaný, jako kdyby nechtěl přiznat, že poltika je v prvé řadě boj o moc.

28.03.2013 3 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Pěkne drsně, stručně, čtivě napsaný. A mnohem lepší než film s C. Farellem. Ostatně, jako téměř vždy...

Princ Václav Princ Václav Oldřich Brož

Je to psaný trošku jak pohádka pro mládež, ale zároveň velmi lehce a čtivě. Samozřejmě fikce o sv. Václavu, která se snaží zapracovat to málo, co o něm víme z historických pramenů. Oslava knížete Václava, která potěší a na pár večerů dobré oddychové historické čtení.

28.03.2013 4 z 5

Brando: písně, které mě naučila matka Brando: písně, které mě naučila matka Marlon Brando

Podle mě výborné paměti, trochu neprávnem opomíjené. Brando byl úkaz a jeho přístup k životu, práci a filmu je zajímavý. Kniha velmi dobrá, žádná šestáková selanka, takže doporučuju.

Brigáda Brigáda Howard Blum

Unikátní téma, výborně napsáno. Čte se to jako akční dobrodružný román s velkým mravním apelem. Možná lze v knize vycítit trošku více propagandy na úkor realističnosti, ale v tomto případě mě to tak nějak nevadí.

Moje cesta Moje cesta Tony Blair

z hlediska politických memoárů a pamětí světových politiků jenda z nejlepších knih. Kam se hrabou třeba vzpomínky Hillary Clinton či předprezidentské paměti B. Obamy Odvaha doufat. Výborně napsáno. A i když si člověk sundá růžové brýle a odmyslí povinný politický patos, dá se Blairovi věřit, že mu v poltiice opravdu o něco šlo.

Všichni prezidentovi muži Všichni prezidentovi muži Carl Bernstein

Klasika světové žurnalistiky, skvěle sepsáno i v této knižní formě, autoři prostě umí psát.

Trosečníci polárního moře Trosečníci polárního moře František Běhounek

Je až neuvěřitelné, čím vším si museli trosečníci projít a co museli vydržet. A dle Běhounkovy knihy si u toho dokonce uchovali zdravý rozum a občas i dobrou náladu. Klobouk dolů. Před tím osudem i před knihou.

Zmizelá Praha: Staré Město Zmizelá Praha: Staré Město Kateřina Bečková

Skvělé ilustrace a fotografie, velká fundovanost textů, až dojemný pohled na zmizelou část Prahy.

28.03.2013 5 z 5

KGB - Důvěrná zpráva o zahraničních operacích od Lenina ke Gorbačovovi KGB - Důvěrná zpráva o zahraničních operacích od Lenina ke Gorbačovovi Christopher Andrew

Knih s podobnou tematikou jsem přečetl relativně hodně a tato patří k těm nejlepším. Čtivě napsaná a díky spolupráci historika-důstojníka KGB Gordievkiho i evidentně hodně fundovaná.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha je výborná, originálně a kvalitně napsaná. O tom není pochyb a přečetl jsem ji jedním dechem.

A velkou radost mám z faktu, že kniha s tématem 2.sv. války, nacismu a antisemitismu se stane světovým bestsellerem. Přinejmenším to znamená, že to s lidma není úplně ztracený...

27.03.2013 5 z 5

Barvy století - Čím jsem žil Barvy století - Čím jsem žil Jan Bauch

Kdo má rád výtvarné umění a Baucha, najde si v této knize své. lepší průměr v memoárové literatuře českých malířů.

27.03.2013 4 z 5