hnusák hnusák komentáře u knih

Smrt řezníka z Rigy Smrt řezníka z Rigy Stephan Talty

Neuvěřitelné svědectví o nejstrašnějších činech, jaké může člověk na člověku spáchat, poutavé svědectví o dopadení a zabití řezníka lotyšského národa a zároveň i svědectví o lidské ignoranci, malosti, strachu ale i hrdinství.

29.05.2022 5 z 5

Šumava na starých pohlednicích II. Šumava na starých pohlednicích II. Miloslav Martan

Výjimečná publikace o krásné staré Šumavě

28.05.2022 5 z 5

Příroda Mladoboleslavska Příroda Mladoboleslavska Jan Němec

Nádherná kniha, krásné publikace a v neposlední řadě spousta poučení.

28.05.2022 5 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Mno, musím říci, že kniha je fakticky hodně čtivá, děj odsýpá pěkným kvapíkem, akcí je tu přehršel, no prostě kniha na pár odpoledních zastavení se sklenkou vínka. Až na pár supermanovských akcí v podání studentky se mne to celé docela líbilo a přispělo to k mému pěknému rozpoležení.

04.05.2022 4 z 5

Muži na hranici - Příběhy z roku 1938 Muži na hranici - Příběhy z roku 1938 Jaroslav Čvančara

Neobyčejné a smutné příběhy lidí na hranicích v době německých pogromů.

13.04.2022 5 z 5

Stoupající moře Stoupající moře Clive Cussler

No, žádná sláva, ale jako oddychovka dobrý. Jakuza je hadr proti agentům NUMA, ale co chceme od amíků.

21.03.2022 4 z 5

Můj rok 1961 Můj rok 1961 Jarmila Frejtichová

Přehršel informací, dobová fota i nostalgie.

14.03.2022 5 z 5

Zóna nebezpečí Zóna nebezpečí Jeremy Robinson

Vzhledem k tomu, že se kniha četla docela dobře, tak ji úplně nezavrhuji, i když mezi náma, je to pěkný škvár.

03.03.2022 2 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Rudolf Ströbinger

Kniha plná faktů a přesto se čte velmi lehce. I když mám o invazi pojem, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací.

19.02.2022 4 z 5

Moderní cizinecká legie očima výsadkáře Moderní cizinecká legie očima výsadkáře neznámý - neuveden

Věřím, že zelené mozky jsou v každé armádě, ale tady to vypadá na ad absurdum, co chcete od Frantíků.

05.02.2022 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Tak tento díl je již opravdu zplácanina prošpikovaná notabene vtipnými hláškami, je to samozřejmě můj názor a nikomu ho nevnucuji, stěží jsem dočetl.

29.01.2022 1 z 5

Mlýny na Strenickém potoce Mlýny na Strenickém potoce Václav Šolc

Je nasnadě, že autor má velké povědomí o mlynářském řemesle a dovede poutavou formou podat svědectví o tomto koutu našeho kraje. Celé údolí mám na kole zevrubně projeto, ale i tak, jak koukám, stále se tu najde spousta míst, kam se budu chtít podívat a nechat na sebe dýchnout závan historie.

11.01.2022 5 z 5

Tajný výlet za svatým Jakubem Tajný výlet za svatým Jakubem Ivan Burkert

Musím ocenit styl vyprávění, který mne vyloženě sedl, krásné fotografie a hlavně neskutečnou vůli navzdory zranění dojet až do plánovaného cíle, na kostitřasu to je snad nemožné. Palec nahoru.

10.01.2022 5 z 5

Nenasytnost Nenasytnost Chris Ryan (p)

Kniha se docela dobře čte, ale vadila mne prostoduchost všech aktérů mise a ta jejich neustálá řevnivost, ta nejde s profesionalitou dohromady. To, že je podrazil někdo z těch, co je najali, bylo očividné dlooouho před koncem. Takže tak.

12.12.2021 3 z 5

Liják Liják David Rollins

Nemůžu si pomoci, dočetl jsem do jedné třetiny, a toto vyšetřování mne fakticky nijak nezaujalo, i když je pravda, že Cooper má docela slušný hlášky.

26.11.2021 2 z 5

Bourneova pomsta Bourneova pomsta Eric Van Lustbader

Kniha má vcelku spád, ať se odehrává v Mexiku nebo v Číně, dobře se čte, jenom s těmi žlutými jmény jsem byl občas na štíru, nějako jsem je nerozlišoval.

24.11.2021 4 z 5

Lov vlka Lov vlka Ralph Pezzullo

Bohužel, nezaujalo mne a ani se mne nelíbil styl vyprávění, nedočteno.

11.10.2021

Zóna smrti Zóna smrti Chris Ryan (p)

Kniha se velmi dobře čte, je nabitá akcí a dvojitá dějová linie velmi dobře zapadá do celého kontextu . Velmi mne překvapil konec, to se tak často nestává, aby autor nechal odejít nejmocnějšího muže světa tam, odkud není návratu.

03.10.2021 5 z 5

Elitní sniper: Vlk Elitní sniper: Vlk Scott McEwen

Perfektní pohodová četba plná krve, povětšinou těch, co si to zaslouží a také zákulisních her mocných tohoto světa. Někdy se chce člověku z toho nablít plný kýbl.

16.09.2021 5 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Samozřejmě klasika a prazáklad science-fiction na téma invaze ufonů, v dnešní době už jsme pokročili trochu dále a máme už přehršel srovnání s jinými díly, zde mne trochu vadila staromilská mluva ( vím, 100 let staré dílo ) a hlavně to vyjmenovávání všech těch městeček, ulic, geografických bodů, náměstí a co já vím všeho, to bylo dost otravné a ani jsem se nesnažil je číst.

03.09.2021 3 z 5