Bourneova pomsta

Bourneova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210910/bmid_bourneova-pomsta-9Wj-210910.jpg 4 32 7

Jason Bourne série

Nepřátele není dobré nenávidět. Protože nenávist zaslepuje. Šéf izraelské tajné služby Mosad má pro Bournea nový úkol: zjistit pravou podstatu obchodů mezi vysokým čínským představitelem Ou-jangem a významným obchodníkem s drogami z Mexika. Bourne tuto misi rád přijme, především z osobních důvodů: Ou-jang totiž nechal před časem zavraždit agentku Rebeku, která patřila mezi hrstku lidí, na nichž Bourneovi skutečně záleželo. Bourne se do plnění úkolu vrhne plný touhy po pomstě, ale brzy se začne zaplétat do nebezpečné hry, v níž kromě Mexičanů a Číňanů figurují i Rusové. Sveřepé pátrání zavede Bournea do různých končin planety a skončí ve vesnici na čínském pobřeží – a právě tam se z lovce stane kořist. Obklopen hrozbami ze všech stran netuší, komu se ještě dá věřit. Čím blíž je ke svému cíli, tím blíž je i vlastní smrti...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Bourne Retribution , 2013

Luigi1
17.01.2023 5 z 5

Tato kniha se dala číst

hnusák
24.11.2021 4 z 5

Kniha má vcelku spád, ať se odehrává v Mexiku nebo v Číně, dobře se čte, jenom s těmi žlutými jmény jsem byl občas na štíru, nějako jsem je nerozlišoval.

postrach
29.10.2018 5 z 5

Kniha se mi líbí.ale opravdu je to složité čtení.Politice nerozumým .Nedokážu přestat knihy číst.

konicekbily
07.10.2017 3 z 5

Jsem zastáncem pilitických thrillerů, původního autora agenta Jasona Bournera jsem přímo hltal. Nyní čtu i pokračování - asi jsem na agentovi "závislák", ale pokračování není na sto procent, ale budu číst dál.

asam
20.09.2015 3 z 5

Napínavé, možná až moc překombinované. Těch osob tam bylo víc než dost. Chvílemi jsem se ztrácela, kdo je kdo a jak to spolu souvisí. Ale dočetla jsem.

Patapuf
26.04.2015 4 z 5

Dobře čtivý příběh, který má spád a správnou dávku napětí.... Maricruz byla opravdu dějová třešnička na dortu :) i když někdy sem měl pocit, že všechno čekalo jenom na Jasona a ani bych se nedivil kdyby uměl létat :)

Boboking
03.10.2014 4 z 5

K x-tým pokračováním většinou přistupuji dosti obezřetně, protože mají spíše klesající tendenci kvality či čtivosti, ale v Bourneova pomsta, i když je de facto už jedenáctý kniha s tímto agentem, byla překvapivě skvělá. Dobrá myšlenka a zápletka, skutečně drsné prostředí, výborná kombinace s čínskou politikou, a co to nepřiznat, postava sexy Maricruz byla pro zajímavější než samotný Bourne :-). Vřele doporučuji.

Autoři knihy

Robert Ludlum