Henriette Henriette komentáře u knih

Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Theo Coster

Velmi zajímavá kniha, která ukazuje dětský pohled na druhou světovou válku a vyvražďování Židů nejen v Holandsku. Trochu mi vadilo, jak se snažili až moc prosazovat jako spolužáci Anny Frankové. Protože příběh každého z nich byl svým způsobem jedinečný a měl čtenáři co sdělit. Bylo celkem zbytečné se odvolávat na proslavenou spolužačku. Jako pojítko této skupiny lidí bych to brala, ale říkat každému na potkání "jsem spolužák Anny Frankové" - trochu zbytečné. Při tom kniha byla napsána srdcem, velmi mile, svižně, bez zbytečných průtahů. Četla se moc dobře.

23.02.2015 3 z 5

Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Agatha Christie

Zveřejnit Agathiny fotografie a dopisy z cest byl výborný nápad a skvělý počin. Jedná se o svědectví ženy ve 30. letech 20. století, kterak vnímala některé z dominií britského impéria. Její pohled na lidi, zvyky, jídlo, krajinu... krásné, zábavné a poučné čtení.

11.02.2015 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Skvěle napsaná kniha, ostatně jako všechny od autorky. Jednu hvězdičku však ubírám za námět, který pro mě byl příliš smutný a nezáživný.

17.01.2015 4 z 5

Královnin gambit Královnin gambit Elizabeth Fremantle

Historický román o poslední manželce Jindřicha VIII. je pojat velmi netradičce. Namísto klasického vyprávění zvolila autorka autentickou výpověď téměř všech postav tak, že kombinovala er - formu s ich - formou. Velmi odvážné, leč v některých pasážích příliš překombinované. Čtenáře to mate a neustále se musí vracet v textu aby zjistil, čí myšlenku právě čte.

17.12.2014 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Zajímavá kniha, která mi svým tématem byla rozhodně bližší než první díl. Kdybych však nebyla zvědavá, jak se autor popere s dobou a její problematikou, patrně bych po knize nikdy nesáhla. Styl autora mě ani v druhém díle neoslovil.

11.11.2014 3 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Jeden z mých nejoblíbenějších Poirotů. Dá se číst pořád dokola...

05.11.2014 4 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

pěkná knížka která sice nijak extra nevyděsí, ani nenapíná, ale je to příjemná rychlá víkendovka.

22.09.2014 3 z 5

Loutka a jiné povídky Loutka a jiné povídky Daphne du Maurier

Nejsem povídkový typ, ale je pravda, že tato autorka dokáže zaujmou i v krátkých a celkem předvídatelných příbězích.

16.09.2014 3 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Velmi prijemne pocteni o Anne Boleynove napsane z pohledu jeji pritelkyne a sluzebnice. Pribeh sleduje krome Anny predevsim zivot vypravecky Meg. Je to oziveni pribehu ktery je jiz trochu okoukan a prinasi novy pohled na situaci krale Jindricha a jeho poddanych.

31.08.2014 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Knížka mě bavila od začátku, i když je pravda, že jsem čekala trochu více napětí a zajímavější rozuzlení. Hlavního podezřelého jsem měla již po pár desítkách stránek a tipla jsem si dobře. Byla to má první knížka od autorky a rozhodně ne poslední. Četla se velmi dobře a tak se těším, až si dokoupím ty předchozí.

05.08.2014 4 z 5

Lord John a ztracený deník Lord John a ztracený deník Diana Gabaldon

Kniha sice neměla tak napínavý děj a rychlý spád jako první díl, ale i tak se mi moc líbila.

28.07.2014 4 z 5

Džungle rtěnek Džungle rtěnek Candace Bushnell

Trochu jsem se čtením váhala, vzhledem ke komentářům ostatních čtenářů, ale zcela zbytečně. Knížka je nabitá událostmi, inteligentním humorem, ironií osudu a člověk se ani chvilku nenudí. Po dlouhé době knížka, která mě opravdu bavila.

18.07.2014 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Milé čtení o středověkých obyvatelích Brna. Z dosud vydaných knížek ze série se mi nejvíce líbily "Nevěstky", kde byl tak trochu detektviní příběh. Na "Židovkách" mi vadil nedostatek napětí. Když se stal nějaký zločit, byl hned vyřešen. Ale jinak velmi pěkně napsané, příjemné letní čtení.

14.07.2014 3 z 5

Odkaz Josefa Hlávky Odkaz Josefa Hlávky Jiří Pokorný

Nerada hodnotím odborné knihy, neboť se u nich těžko hodnotí čtivost - jsou pasáže, které mě zajímají víc a ty se čtou velmi dobře, a pasáže, o které mi až tak moc nejde a ty se vždy čtou hůře. Proto jen shrnu, že tato kniha má velký přínos pro čtyři významné instituce, jež vznikly zásluhou mecenáše Josefa Hlávky, v pozměněné formě přetrvávají dodnes a stále se snaží Hlávkův odkaz nést dál.

30.06.2014 3 z 5

Anděl Apokalypsy Anděl Apokalypsy Hans Kneifel

Jsem zhruba v polovině knihy a váhám, zda číst dál. Ze začátku to vypadalo jako zajímavé čtení o renesanční Itálii, plné umění a technických vynálezů. Samotná myšlenka na šlechtice, jež očekává konec světa a věří že on je vyvolen ke spasení a chce zkonstruovat dokonalý vynález - anděla apokalypsy, je zajímavá. Do toho rituální vraždy dívek o slunovratu.... jenže ten strašný text.... hromada detailů, mnohdy naprosto zbytečná, divné vyjadřování, mnoho klišé, které se navíc v textu opakují.... myslím, že knihu opravdu nedočtu. Na to je můj čas příliš drahý....

Tak nakonec jsem si dala tři dny oddych, přečetla jinou knihu a k Andělovi jsem se vrátila a dočetla ho. Druhá polovina knihy už byla více dobrodružná a netočila se jen kolem převodových koleček budovaného anděla. Znovu musím říci, že prostředí renesančního toskánska mi bylo velmi příjemné a sympatické mi byly i téměř všechny postavy. Nebýt tak nezáživného začátku, málo vysvětleného konce a odporné obálky, snad bych nakonec dala knížce i čtyři hvězdičky.... Další knihu autora už si ale rozhodně nepřečtu!

26.06.2014 3 z 5

Bílý žár Bílý žár Melanie J. McGrath

Velmi zajímavá tématika. Ze začátku jsem myslela, že to číst ani nebudu. Nějak mi to nezaujalo. Až po cca 40-ti stránkách mě začal zajímat děj a pak už jsem si četbu užívala. A nakonec se to ukázalo jako napínavá detektivka z velmi mrazivého prostředí. Nemusela bych to číst každý den, ale rozhodně nelituji času, který jsem knížce věnovala. :)

22.06.2014 4 z 5

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Tahle knížka mi byla doporučena na Světě knihy. Sáhla jsem pro ni se spíše skeptickým pohledem, ale rozhodla se jí zkusit. Není to sice román vystavěný na vysoce odborných znalostech jako u Alison Weir, ale i tak mě velmi mile překvapil a předčil má očekávání. Kdyby mě předem neodrazovaly naprosto odporné a nevkusné obaly knížek, myslím, že bych kouzlo této autorky objevila již dříve. :) těším se na další knížky!

11.06.2014 4 z 5

Dvanáct kmenů Hattiiných Dvanáct kmenů Hattiiných Ayana Mathis

Kniha u které jsem měla velká očekávání, ale ta se nesplnila... ale ani nemohu říct, že by mě knížka zklamala. Jen zkrátka nebyla tak moc dojemná, jak jsem čekala. Patrně mi vadily velké skoky v čase a pohledy na jednotlivé děti v každé kapitole zvlášť.

08.06.2014 3 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Trochu mi vadil styl vyprávění. Smrt, která se stylizovala do nějakých záhadných postav jež se vyskytli v přítomnosti osoby, o které se zrovna mluvilo, to mi přišlo hrozně matoucí a beroucí energii. Než jsem přišla na to, o co se vlastně jedná - a občas jsem totožnost Smrti/vypravěče ani neodhalila, pomalu mě přestávala kniha bavit. Chvílemi brilantní popisy, skvělý černý humor a ironie, ale ta osoba vypravěče to maximálně pokazila...

31.05.2014 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Příjemná klasika, odpočinkové čtení, u kterého není třeba moc přemýšlet. Film jsem ještě neviděla, tak teď si ho můžu konečně pustit.

21.05.2014 3 z 5