Anděl Apokalypsy

Anděl Apokalypsy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151582/bmid_andel-apokalypsy-hvu-151582.jpg 2 18 5

Desiderio Montfalcone čte ve svém paláci Knihu proroctví. Ta slibuje znovuzrození všem, kdo budou připraveni na konec světa. Z tohoto důvodu Desiderio, poznamenaný hrůzným zážitkem z dětství a svou schizofrenickou rozpolceností, se upne k myšlence o konci starého, zkaženého světa a naplánuje alchymické dílo: obrovskou sochu anděla korunovaného hlavou skutečné ženy, jež má ukázat Bohu cestu k němu a pomoci mu vstoupit do nového, lepšího světa. Krátce nato se začnou v okolí v čase letního a zimního slunovratu objevovat zohyzděná mrtvá těla mladých žen.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Engel der Apokalypse , 2010

Andrea81
29.10.2017 3 z 5

Je to takové jalové, chybí tomu šťáva. Ale dávám tři za statečnost.

trudoš
09.03.2016 2 z 5

Je až fascinující, jak dokázal Hanns Kneifel zaplnit množství stran románu Anděl Apokalypsy minimem děje. Zápletka by vůbec nemusela být špatná, kdyby se jí pokusil nějak zkomplikovat a ne jen natáhnout na maximum, aby závěr přišel co nejpozději. Pročež nejenže jsem se po těch tři sta padesáti stranách nedočkal žádného překvapivého odhalení, ale i samotné finále působilo spíš dojmem drsnější veselohry, než makabrózní tečky. Opakující se erotické scény a brutální násilnosti pro mě sice zpočátku byly přinejmenším vzpruhou, ale i ty brzy zevšedněly, především proto, že jsou stále stejné a události nikam neposouvají. Nakonec ani detektivní pátrání po bestiálním vrahovi není bůhvíjak vynalézavé - ve své podstatě spočívá v obcházení obyvatel žijících v okolí míst jednotlivých vražd a vyptávání se, jestli náhodou nejsou vrahy. Alespoň, že reálie pozdního středověku působí dostatečně špinavě, takže něco přeci na knize pochválit dokážu. Kdyby však šlo o povídku, byl bych mnohem spokojenější.

Henriette
26.06.2014 3 z 5

Jsem zhruba v polovině knihy a váhám, zda číst dál. Ze začátku to vypadalo jako zajímavé čtení o renesanční Itálii, plné umění a technických vynálezů. Samotná myšlenka na šlechtice, jež očekává konec světa a věří že on je vyvolen ke spasení a chce zkonstruovat dokonalý vynález - anděla apokalypsy, je zajímavá. Do toho rituální vraždy dívek o slunovratu.... jenže ten strašný text.... hromada detailů, mnohdy naprosto zbytečná, divné vyjadřování, mnoho klišé, které se navíc v textu opakují.... myslím, že knihu opravdu nedočtu. Na to je můj čas příliš drahý....

Tak nakonec jsem si dala tři dny oddych, přečetla jinou knihu a k Andělovi jsem se vrátila a dočetla ho. Druhá polovina knihy už byla více dobrodružná a netočila se jen kolem převodových koleček budovaného anděla. Znovu musím říci, že prostředí renesančního toskánska mi bylo velmi příjemné a sympatické mi byly i téměř všechny postavy. Nebýt tak nezáživného začátku, málo vysvětleného konce a odporné obálky, snad bych nakonec dala knížce i čtyři hvězdičky.... Další knihu autora už si ale rozhodně nepřečtu!

Denitek
19.06.2014 odpad!

totální snůška hovadin, knihu jsem nebyla schopná dočít. Knihy jako tato opravdu patří do odpadu!!

Katka.Z
09.08.2013 odpad!

Je to celkem úzká kniha a já měla problém,ji dočíst,zaujal mě začátek ,ale zbytek mi nesedl na mě tam bylo zbytečně moc detailů

Hans Kneifel
německá, 1936 - 2012