Hecuba Hecuba komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Další kniha s tématikou holokaustu přečtena, a mohu říci, že čím jsem starší, tím jsem nesmiřitelnější s tím, že se něco takového mohlo stát, že se něco takového vůbec stalo... a nejvíc ze všeho mě děsí, že myšlení lidí se v podstatě nezměnilo. Neskutečná výpověď o tom, jak se může změnit ze dne na den plíživě Váš život a jaké si to nese nezvratné důsledky... A.M. bravo!

23.05.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Člověk nemůže za to, co cítí, vysvětlovala jednou Moira, ale může za to, jak se chová.
/Margaret Atwood:
Příběh služebnice/

02.04.2019 4 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

skvělé - srdečně doporučuji

01.01.2019 5 z 5

Marina Marina Tomáš Klvaňa

Cela kniha se velmi dobře cte, pribeh je to intenzivni. I snove faze nakonec strukturu knihy velmi dobře doplnuji a tak trochu predestiraji jakym smerem se pribeh zvrati… i když je to dost neuveritelne. Konec knihy me neuspokojil, spis rozladil. Celek hodnotim nicmene dobře a rozhodne doporucuji k precteni.

01.07.2018 3 z 5

Ženy 60+ Ženy 60+ Pavla Frýdlová

Knihu doporucuji precist vsem zenam, které byt malicko pochybuji o svém vyznamu na svete. Zaujalo me ze většina zen nepochazi zrovna ze standartnich rodinných podmínek, posleze ani ideálních partnerstvi. Místy me trochu iritoval styl sepsani jednotlivých pribehu. Ale celkovy dojem z knihy je - poucny / zajimavy. Rozhodne dulezite, toto téma zminovat - zverejnovat - hovorit o nem...

Mimo jiné, dobra graficka uprava, skvely kolektiv tvurcu.

23.04.2018 4 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Zábavná kniha, některé výchovné praktiky "krkavčí matky" bych si přála též nastolit... aneb inspirativní žena.

Vyloženě se mi nelíbily ilustrace.

19.03.2018 3 z 5

O městech a lidech O městech a lidech Michaela Hečková

Kulturní aktivity pro osvěžení ducha celé země, častý zmar, beznaděj a boj s větrnými mlýny. Zároveň tolik energie, tolik spřízněných duší, tolik krásných malých i velkých akcí. Člověk by si řekl, že republika je prorostlá samými geniálními produkčními... Mimo jiné, může sloužit jako mapa k doporučení - kam se rozhodně podívat a co na jistých místech neminout. Záslužná práce všech, kdo na projektu pracovali! Ovšem absolutně nechápu proč v knize není uveden Jiří Vydra : )

19.03.2018 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Velmi milé, poučné, zábavné, rozhodně doporučuji pro doplnění "dějepisu". Kompaktnost především. Aneb - konec blbostí přátele!

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Kniha, která se čte velmi rychle, nikoliv jen jednou. Slovo se stává zástupnou zbraní, proti zradě a násilí nacismu. Publikace by neměla chybět v knihovně každého jednoho.

Zrcadlo Serafina Zrcadlo Serafina Tereza Brdečková

Velmi čtivá kniha, s atmosférou, která už z Vás nikdy nevyvane. Mimo jiné, moc krásné ilustrace od Heleny Wernishové.