Hecuba - Příspěvky

Příběh služebnicePříběh služebniceM. Atwood

Člověk nemůže za to, co cítí, vysvětlovala jednou Moira, ale může za to, jak se chová.
/Margaret Atwood:
Příběh služebnice/

Hod mrtvou labutíHod mrtvou labutíO. Hübl

skvělé - srdečně doporučuji

MarinaMarinaT. Klvaňa

Cela kniha se velmi dobře cte, pribeh je to intenzivni. I snove faze nakonec strukturu knihy velmi dobře doplnuji a tak trochu predestiraji jakym smerem se pribeh zvrati… i když je to dost neuveritelne. Konec knihy me neuspokojil, spis rozladil. Celek hodnotim nicmene dobře a rozhodne doporucuji k precteni.

01.07.2018

Ženy 60+Ženy 60+P. Frýdlová

Knihu doporucuji precist vsem zenam, které byt malicko pochybuji o svém vyznamu na svete. Zaujalo me ze většina zen nepochazi zrovna ze standartnich rodinných podmínek, posleze ani ideálních partnerstvi. Místy me trochu iritoval styl sepsani jednotlivých pribehu. Ale celkovy dojem z knihy je - poucny / zajimavy. Rozhodne dulezite, toto téma zminovat - zverejnovat - hovorit o nem...

Mimo jiné, dobra graficka uprava, skvely kolektiv tvurcu.

23.04.2018

Krkavčí matka?Krkavčí matka?V. Hurdová

Zábavná kniha, některé výchovné praktiky "krkavčí matky" bych si přála též nastolit... aneb inspirativní žena.

Vyloženě se mi nelíbily ilustrace.

19.03.2018

O městech a lidechO městech a lidechM. Hečková

Kulturní aktivity pro osvěžení ducha celé země, častý zmar, beznaděj a boj s větrnými mlýny. Zároveň tolik energie, tolik spřízněných duší, tolik krásných malých i velkých akcí. Člověk by si řekl, že republika je prorostlá samými geniálními produkčními... Mimo jiné, může sloužit jako mapa k doporučení - kam se rozhodně podívat a co na jistých místech neminout. Záslužná práce všech, kdo na projektu pracovali! Ovšem absolutně nechápu proč v knize není uveden Jiří Vydra : )

19.03.2018

Sexkomiks - První komiksové dějiny sexualitySexkomiks - První komiksové dějiny sexualityP. Brenot

Velmi milé, poučné, zábavné, rozhodně doporučuji pro doplnění "dějepisu". Kompaktnost především. Aneb - konec blbostí přátele!

Adresát neznámýAdresát neznámýK. Kressmann Taylor

Kniha, která se čte velmi rychle, nikoliv jen jednou. Slovo se stává zástupnou zbraní, proti zradě a násilí nacismu. Publikace by neměla chybět v knihovně každého jednoho.

Zrcadlo SerafinaZrcadlo SerafinaT. Brdečková

Velmi čtivá kniha, s atmosférou, která už z Vás nikdy nevyvane. Mimo jiné, moc krásné ilustrace od Heleny Wernishové.