Hanka90 Hanka90 komentáře u knih

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Další naprosto skvělá kniha od Rollinse! Čte se jedním dechem od začátku do konce, nemám nic, co bych mohla vytknout. Všechny postavy Sigmy jsou přímo skvělé o ději ani nemluvě. Strašně se mi líbí počáteční kapitoly z historie a zároveň pak i závěrečná kapitola Fakta a Fikce. Rollinsovy knihy na mě zároveň vždy působí jako nějaké poslání a varování, co by se mohlo stát..což je děsivé, ale člověka to nutí k zamyšlení a to je dobře!

23.05.2018

Divocí koně Divocí koně Dick Francis (p)

Když knihu porovnám s ostatními knihami tohoto autora, tak musím uznat, že tahle měla hodně pomalý začátek a tak nějak jsem pořád čekala, až se tam něco stane a nastartuje to sled vražd a napínavých scén jako jsem u Francise zvyklá. Po tomto pomalém startu se pak kniha hezky rozjela a bylo těžké ji odložit.

26.01.2018

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Asi každá žena se někdy během svého života ocitla v podobné situaci, a to bez partnera. Autorka hledání "toho pravého" pojala netradičním a velmi vtipným způsobem. Sešla se jak s Čechy, tak i s cizinci a každý nápadník byl jiný. Pokud chcete vědět, jak takový randící experiment vypadá, neváhejte se pustit do čtení, můžu vřele doporučit. Kniha je opravdu velmi oddychová a čtivá.

14.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na to, jakou měla kniha reklamu, jsem byla docela zklamaná. Na prvních 200 stranách se skoro nic nestalo, žádná akce a děj velmi pomalu plynul, za zmínku stojí jen poslední stránky. Opravdu jsem od této knihy čekala víc!

10.01.2016 3 z 5

Ďáblův elixír Ďáblův elixír Raymond Khoury

Dobrá oddechovka, ačkoli zápletka byla trochu přitažená za vlasy, aspoň co se Alexe týče.

10.01.2016 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Trošku nechápu ty vesměs pozitivní komentáře. Mi přišla knížka poněkud táhlá v porovnání s předešlými díly. Bylo tam několik dějových linií, které do sebe ani nijak nezapadaly a kdyby v knize nebyla Lisbeth Salanderová, asi by to ani tak nevadilo. Další příběhy (Dan a Leo, Fária) mě bavily více a zajímalo mě, jak dopadnou, spojitost s Lisbeth ale byla velmi nepatrná a celkově knížka negradovala.

31.05.2018

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Zatím jsem četla jen 3 knihy od Agathy Christie, ale tato byla opravdu nejhorší. Ještě nikdy jsem nenáviděla hlavní hrdinku tak moc, jako Pentličku. Autorka v knize zmiňuje asi stokrát svou dřívější knihu, to je taky docela otravné a říkám si, máš to Agáto zapotřebí?? Děj vůbec neplynul a nebýt toho, že se mi knížka hodila do Čtenářské výzvy, tak bych ji asi ani nedočetla. Příště se raději budu držet osvědčeného Poirota!

14.12.2018 1 z 5