HaltěvS HaltěvS komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, jako všechny, které jsem od autorky zatím četla. Čtení pohltí a člověk se těší na chvíli, kdy se bude moci zase začíst. Příběh byl zajímavý, líbí se mi také, jak autorka zapracovává do knihy historické události a jejich souvislost s vývojem děje, postoji a přesvědčeními postav a jejich jednáním. V případě této knihy byl na mne konec příliš prudce zakončen. Snad ještě vyjde příběh první dcery. Takové propojení by pro mne bylo velmi příjemným zakončením celého příběhu.

21.08.2020 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Fajn oddychovka. Příjemný styl humoru. Samozřejmě morbidní, ale také ten sarkastický, související s nevyřčenou pravdou. Oceňuji, že tempo děje je svižné. Jednu hvězdičku odebírám proto, že jsem dokázala sem tam předvídat děj a chvíli ještě trvalo, než k tomu v příběhu došlo. Celkově rozhodně doporučuji.

21.08.2020 4 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Kniha je psaná jako scénář k divadelní hře o životě Vitky Kaprálové. Nejdřív se mi do ní nechtělo, protože jsem si myslela, že se bude těžko číst. Naopak! Děj mne velmi rychle vtáhl. Díky tomu, že jsou v textu poznámky o dění na jevišti a někdy také v hledišti, cítila jsem se, jako bych skutečně byla v divadle. Celou dobu jsem jsem při čtení strávila v publiku se skvělým výhledem na jeviště a nemohla se od děje odtrhnout. Tleskám a doufám, že ji brzy někdo jako divadelní hru nastuduje!

14.06.2019 5 z 5

Já nic, já Mohamed Já nic, já Mohamed Milena Holcová

Výborně sestavená kniha. Dozvíte se v ní mnohé o Mohamedovi, otevře náhled na islám a jeho vznik a přitom je velmi čtivá, jako příběh. Skvělý je nápad s vyprávěním vnučce, kdy má kniha posloužit také čtenáři, který díky ní může také vyprávět. Držím pěsti všem, kteří se do toho pustí, a že se od příběhu,stejně jako já, nebudete chtít odtrhnout.

07.04.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Žiji krátce ve Veselí nad Moravou, kde se děj knihy odehrává. A hlavně proto jsem si knihu přečetla. I když vím, že kniha má být spíše úsměvným čtením, mně příliš vtipná nepřipadala. Spíše mi přišla trochu depresivní. Asi proto, že je někdy celkem drsná a můžete si některé osudy propojit i s reálnými příběhy či situacemi. Zajímavá je ale určitě použitím místního nářečí a příběhy, které se odehrávají v místech, která tu skutečně najdete. Vtipná tedy rozhodně byla podobnost s Toy Toy... vaše hovna, naše radost... nebo se nejedná o podobnost? Oddychové čtení? Jak pro koho. Názory na tuto knížku se určitě budou různit i ve vašem okolí.

07.04.2019 3 z 5

Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Margareta Křížová

Stručná, jasná a faktická kniha, stejně jako na mne působí autorka sama. Příliš nefilozofuje, jde k věci a nabízí praktické rady a tipy. Doporučuji si ji přečíst, když už alespoň něco málo o podnikání víte nebo tušíte. Nečekejte, že kniha půjde do velkých detailů a podrobných návodů. Jednoduše předává cenné informace. A to pro mne funguje.

07.04.2019 5 z 5

Slabikář pro babičky Slabikář pro babičky Lea Paulínová

Koupila jsem tuto knihu oběma novopečným babičkám a jsem za to velmi ráda. Kniha krásně ilustrovaná, napsaná příjemným jazykem a člověk se do ní začte ani neví jak. Prostě milé čtení, plné vhledů, někdy s nabídkou vyzkoušet a třeba se vrátit do svého dětství. Ispirující i vysvětlující, jak to vlastně spolu mají babičky, ale také dědečkové se svými vnoučátky. Je tématicky dělená a obsah postupuje s vývojem dítěte.

11.11.2021 5 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o víně, ale báli jste se zeptat - 25 věcí, které vyznavači vína nejvíce touží vědět Vše, co jste chtěli vědět o víně, ale báli jste se zeptat - 25 věcí, které vyznavači vína nejvíce touží vědět Jerry Lockspeiser

Narazila jsem při nákupu v potřebách pro vinaře na tuto knihu. Jako člověk, který fandí vínu a rád by se malinko zorientoval právě v tom, co vám běžně nikdo nepoví, ji mohu doporučit. Napoví například jak vybírat víno jako dárek, co znamená nejběžnější vada vína - pachuť po korku, jak se dělá rosé a kdy ho pít, zda záleží na tom, z jaké sklenice víno pijete, jak vybrat víno v restauraci, co znamenají medaile na lahvích nebo proč chutná stejná odrůda vína i ročník jinak. Šikovná kniha pro vino-fanoušky, kteří nechtějí hluboké detaily, ale potřebují pár dobrých tipů, aby lépe rozuměli. Najdete zde základní informace pro případ, že nechcete vypadat jako úplný pitomec, když sednete s někým ke sklence vínka. Autor není Čech, proto možná některé informace neoceníte pokud vyznáváte pouze česko-moravskou produkci vína. Kniha je čtivě psaná, u každé kapitoly je na konci krátké shrnutí podstatného. Tak otevřete lahvinku a s chutí do čtení.

16.01.2020 4 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Kniha o byznysu a radách, vycházejících z toho, jak na to šli v 37signals. Krátké kapitoly se čtou snadno. Myšlenky jsou podávané velmi stručně a bez hlubšího vysvětlování. Dá se říct, že kniha motivuje k akci, "Na nic nečekejte a začněte, udělejte...". Fajn čtení, složité je zjednodušené. Ano a v jednoduchosti je krása, proto doporučuji přečíst, pokud uvažujete o podnikání nebo v tom svém ještě čerstvém hledáte další inspiraci.

19.05.2019 4 z 5

Zen a hotovo Zen a hotovo Leo Babauta

Zen to Done je stručná kniha pro ty, kdo hledají jednoduchý návod pro lepší organizaci svého času. Dá vám tipy, jak si srovnat a vybrat z úkolů to, co skutečně povede k vašemu cíli. A jestli nějaký máte, rádi byste k němu došli, že?
Jsou to jednoduché rady, nečekejte žádné extrémně novátorské myšlenky. Některé tipy vám možná jen připomenou, že to co děláte, funguje i jiným. Najdete ale určitě i nové podněty pro lepší organizaci.
Jste-li skvěle organizovaný člověk, nejspíš takovou knihu ani nehledáte. Máte-li ale plnou hlavu úkolů a svazuje vás, co dělat dřív, abyste všechno co musíte a chcete stihli, zkuste ji. Pomůže vám uvolnit hlavu na soustředění na práci a tvoření, místo přemýšlení, co všechno musíte kdy udělat. Řiďte svůj čas na práci sami a nenechte se řídit podněty z okolí. Uvidíte, co vše pak stihnete.

28.04.2019 4 z 5

Prodávat je lidské Prodávat je lidské Daniel H. Pink

První část knihy, kde je uvedeno mnoho průzkumů, které v podstatě dokazují čtenáři a ladí ho na to, že jsme všichni prodejci, mne zaujala méně. Druhá část knihy byla naopak velmi čtivá právě pro to, že jsem hledala a našla tipy na to, co funguje a jak se naladit na druhou stranu v diskusi, motivaci, vyjednávání, prostě prodeji. Nečekejte ale velmi jednoduché čtení s přímými návodkami. Spíše inspiraci pro uvědomění a podněty k přemýšlení, co z uvedeného by se mohlo hodit pro vaši situaci.

07.04.2019 4 z 5

Kopni do té bedny Kopni do té bedny Seth Godin

Tohle je motivační kniha a chce to na ni správnou chvíli. Hodí se ji přečíst, když potřebujete nakopnout k akci a uvědomit si, že strach se selhání a nečinnosti vás nikam neposunou. Je to útlá čtivá kniha. A proč ji má smysl přečíst? Když ji otevřete v ten správný čas, pomůže vám začít činnost, ke které se už nějakou dobu odhodláváte. Uvádí mnoho faktů, proč má smysl začínat, zkoumat a při tom taky někdy chybovat... prostě neustále něco dělat, aby se věci, na kterých vám záleží, mohly dát do pohybu. Jen neočekávejte konkrétní návody.

07.04.2019 4 z 5