HAL HAL komentáře u knih

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Zábavný a zajímavý magický realismus, který trpí svou přehnanou proslulostí a přechváleností. Není tedy "něco víc", nevzbudil ve mně ani v jeden moment takové nadšení, které bych od díla tak legendárního a tak plného všemožných motivů očekával, nicméně za přečtení rozhodně stojí.

05.07.2014 4 z 5

To nejlepší ze SF roku 1960 To nejlepší ze SF roku 1960 * antologie

Pár dost slušných povídek, něco málo méně zajímavé vaty, a jedna hodně úsměvná Clarkova úvaha o dekadentní bulvarizaci zábavy američanů díky jeho "vynálezu" geostacionárních satelitů. Kdyby jen tehdy tušil, jak budou dnes vypadat spodní patra internetu... :))

01.04.2014 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Ne, proste ne, tohle nedam. Dva mesice to taham sebou, a dokazal jsem se za tu dobu prokousat jen do tretiny.
Dementni styl Jane Austenove plny zdlouhaveho hnipani se v zoufalem puritanstvi, rodinnych vztahu a konzervativnich pravidlech spolecnosti. Prevazne z pohledu trinactilete naivni kravy. Necitelne.

Doufat tu v to zajimave s Rashomonovsky vicepohledovym zkoumani "pravdy" a snad casem i zapojeni valky je jen smutne hledani spinavych perel v hromadach sracek, vzdavam to.

12.03.2014 2 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Taková hezká dokumentární knížečka. Poměrně výstižná, až na to zastaralé klonování.

05.12.2013 5 z 5

Násilí bez předsudků Násilí bez předsudků Jan Těsnohlídek ml.

Za mě teda jo, sorry :(

02.12.2013 4 z 5

Neuromancer Neuromancer William Gibson

Jedna z nejlepších a nejdůležitějších knih jaké kdy kdo napsal. Cyberpunk is now!

29.11.2013 5 z 5

Elegie pro ovečku 3 Elegie pro ovečku 3 Kei Toume

Emoupíři na střední škole. Veskrze se tam vůbec nic neděje, jen jsem pořád čekal kdy začnou světélkovat. Tedy tak ultimátně zoufalé jako Twillight to není, ale celé upírství je zde spíše zbytečnost navíc nad úplně obyčejným rozborem dysfunkční rodiny a vztahů v ní. Ale je to prostě dost nezajímavá nuda.

20.11.2013 3 z 5

Elegie pro ovečku 1 Elegie pro ovečku 1 Kei Toume

20.11.2013 2 z 5

Elegie pro ovečku 2 Elegie pro ovečku 2 Kei Toume

20.11.2013 2 z 5

Smrt - Nejlepší čas tvého života Smrt - Nejlepší čas tvého života Neil Gaiman

Kniha rozvíjí příběh postav z Hry o tebe, kterou jsem ze Sandmanovské ságy takřka jedinou nečetl, čímž působivost příběhu pro mne trochu utrpěla. Přesto, na tak kratičkou knihu skvělé.

17.12.2012 4 z 5

Po stopách všemocných Po stopách všemocných Erich von Däniken

V česku vyšlo i pod názvem "Ve stopách všemocných".
Útlá knížečka která bez velké koncepce jen sumíruje různé archeologické vykopávky různými způsoby "dokazující" (jak Däniken rád praví) přítomnost mimozemšťanů a jejich vliv na lidstvo. Archeologický nález vždy proletí jen velmi zběžně bez velkého záběru do hloubky, v pár větách nadhodí nějakou osobní teorii nebo jízlivý útok na své kritiky, a sviští rychle na druhou stranu zeměkoule - což na jednu stranu znamená že podrobností se z knihy čtenář moc nedozví, ale na druhou stranu dokáže velice dobře zaujmout člověka Dänikenem prozatím příliš nezasaženého, a vzbudit v něm touho po zamýšlení se nad otázkami jimž zasvětil svůj život.
Velkým plusem pak je množství fotografií.

09.06.2012 4 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Je to hnusný a zlý a dokurveně dokonalý.

06.04.2012 5 z 5