Hade Hade komentáře u knih

Prak Prak Michal Vrba

Číst se to dalo

25.06.2021 3 z 5

Zrada Zrada Anthony Riches

Strašné zklamání, nedočteno a další díly této série už nebudu pokoušet. Žádná akce, jenom několika stánkové žvanění o nepodstatných věcech, samé proslovy římských veličin, které nikoho nezajímají. Kniha v podstatě nemá žádného hlavního hrdinu, jenom bandu intrikánů. Nelíbilo!!!

20.06.2021 1 z 5

Černá paměť stromu Černá paměť stromu Lumír Čivrný

Bohužel, kniha mě neoslovila. Možná jde o skutečně dobrý příběh z války, ale styl psaní! Všechno v jedné větě, která se táhne přes stránky. Připomnělo mi to Odyssea od Joyce, ale to byl úplně jiný kalibr. Nedočteno, ale dávám něco alespoň za snahu.

31.05.2021 2 z 5

Aztécká perla Aztécká perla Colin Falconer (p)

Románů o dobytí Mexika jsem četl několik, ale tenhle byl nejslabší.

28.11.2020 2 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Kdyby to šlo, dal bych i 6

12.09.2020 5 z 5

Mlčenlivý Mlčenlivý Christian Jacq

Velmi slabé. Postavy se chovají a mluví jako lidé 21. století a to u historických románů vůbec nemám rád.

09.09.2020 1 z 5

Game Game Anders de la Motte

Dal bych i za 4, ale strašně mi tam vadila ta angličtina.

09.09.2020 3 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Velmi se mi líbilo, nicméně si neodpustím jedno klovnutí: v knize obě vojska používají k dělostřelbě kuchyňské náčiní - chyba překladatele?
Pro vysvětlení: hmoždíř je kuchyňská potřeba, velkorážové dělo střílící obloukem se jmenuje MOŽDÍŘ.

07.09.2020 5 z 5

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Zatím nejslabší Červeňákovina, kterou jsem četl.

27.08.2020 1 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Pro mě je to historicko-fantasy bomba. Přečteno jedním dechem za dva dny.

07.08.2020 5 z 5

Jennifer – Důl Quake Jennifer – Důl Quake Miroslav Žamboch

Škoda, že nejde dát půl bodu, bylo by to za dva a půl, podprůměrné to není, ale nadprůměrné ani náhodou.

01.08.2020 3 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Mě to připadlo trochu pod Rollinsovu úroveň.

31.07.2020 2 z 5

Štvanice Štvanice Clive Cussler

Dávám za 4, ale jen kvůli netypickým honičkám. Bavilo mě to, ale byla tam spousta nepravděpodobností, někdy i nesmyslů.

27.07.2020 4 z 5

Válka obchodníků Válka obchodníků Charles Stross

Kvalita jednotlivých dílů kolísá, přesto je to mnohem zábavnější než podobný tématem Amber díly 6-10.

05.07.2020 1 z 5

Princ Chaosu Princ Chaosu Roger Zelazny

U žádné sci-fi, fantasy série jsem nezaznamenal tak obrovský propad jako u Amberu. Corwin, to byla paráda. Merlinovy příběhy mě vůbec neoslovily a měl jsem co dělat, abych to celé dočetl. Možná nejsem dostatečně inteligentní (ačkoli tu VŠ mám a ne v Plzni), ale ty stupidní rozhovory o ničem mě prostě nebraly.
Nicméně pro skalní příznivce celé série: Já nesnáším Pána prstenů, knihy i film, připadá mi to celé stejně stupidní jako druhá část Amberu.

05.07.2020 1 z 5

Sjednocený klan Sjednocený klan Charles Stross

Trochu slabší než předchozí dva díly.

03.07.2020 3 z 5

Chrany Chrany Peter V. Brett

Nemám rád všeobecně povídky a ani tyto nic moc. Spousta kecání o ničem a děj skoro žádný.

23.06.2020 2 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Charles Stross

Po dlouhé době fantasy, kterou jsem přečetl bez přeskakování stránek. Těším se na další díly.

23.06.2020 4 z 5

1938 Neporaženi 1938 Neporaženi Jan Drnek

Dal jsem už dříve za 5, ale po čase si neodpustím takový rejpavý komentář. Zatímco se pan spisovatel detailně věnuje v knize Žáby na prameni už opravdu sci-fi vojenské situaci, taktice a strategii, v této knize, která vlastně v rozšířené verzi mapuje Mnichovskou válku je informací poskrovnu. Např.: Jak bojovala a kde z knihy zmizela obrana pevností v Západních Čechách. Dovídáme se o německém tankovém průlomu, ale nic, co k němu vlastně vedlo. Co se stalo s posádkami pevností? Co pevnosti Severních Čech? Také nic. Posádky zmizely? Jižní Čechy, sice pevnostně nedovybavené, ale byly tam! Kam zmizela obrana, že Němčouři tak klidně postupovali?
Navíc mám původní vydání Žab, kde se píše, že Guderian zastavil Sovětskou expanzi až protiútokem v Ardenách.
Je to sice hrozně čtivé, srdce čecháčka jásá, ale nedomyšlené, nedopracované a od druhého dílu Žab málo pravděpodobné.
Byl jsem s autorem v netovém kontaktu, ale jeho stránky zmizely. Tak jsem to napsal alespoň sem.

21.06.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nemohu si pomoct, ale tohle byla zatím nejhorší kniha z prostředí Osvětimi a koncentračních táborů vůbec. A přečetl jsem jich opravdu hodně.
Připadalo mi, že to píše školák pro jiné školáky na nějakou besedu. A autorka, když píše historický román, by se měla nejprve seznámit se skutečností a předem Osvětimské muzeum navštívit. Já tam byl dvakrát a už jenom ten pocit z toho prostředí tolik let po válce.......
Autorka koncentrák a život v něm popisuje jako nějakou rekreaci. Kniha navíc obsahuje spoustu nesmyslů. Např. Penicilín se podařilo v roce 1939 poprvé izolovat anglickým vědcům, ale distribuce začala mnohem později. Navíc Anglie byla s Německem ve válce a rozhodně by do Němci okupované Evropy nedodávala léky. V pevninské Evropě se penicilín podařilo izolovat až v roce 1944, ale distribuce se dočkal až v roce 1945 a letech následujících. (jak kde). Scéna, Kdy Tatér léčí Gitu penicilínem v okupovaném Polsku v roce 1942 je tedy absurdní.
Moc nevěřím ani tomu, že se jedná o příběh podle skutečných událostí.
Když toto dílko srovnám třeba s Vrbovou Utekl jsem z Osvětimi, nebo Peklem plynových komor, vychází mi tento škvár jako 100%ní odpad.

20.06.2020 odpad!