GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Ve spárech osudu Ve spárech osudu Karel Cubeca (p)

Velice pěkná , smutná kniha. Co více dodat ??
Skvěle to popsala Barbanka, já dojetim více nedokážu.

20.12.2022 5 z 5

Atlas majáků na konci světa Atlas majáků na konci světa José Luis González Macías

Mám rád majáky , čili kniha zaujala. Lákal by mě pobyt , třeba i s prací spojený na majáku v moři. Např. Na La Vielle.
Kniha není dlouhá, ale pár zajímavostí jsem se dozvěděl.

17.12.2022 4 z 5

Muž, který našel svůj stín Muž, který našel svůj stín Karel Cubeca (p)

Super, druhý díl též splnil mé očekávání. V obou knihách je vše - dobrodružství, daleké kraje , otrokáři, ale i láska, vtip a krása.
Oba díly mně nadchly, konec konců sága zlatokopů a Irwingovi taktéž. Autora mám již delši dobu v oblibě. Uvažuji , že si tyto dvě knihy koupím, nyni jsem je měl z knihovny půjčené. Věřím, že i druhé přečtení jistých knih má smysl, a již zásadně nekupuji knihy na první dojem ( reklama, či krása obalu ) i recenzim občas nepodléhám. Ale ano ty recenze občas něco naznačují, ale každý z nás má jiné cítění daného žánru, líbi se mu jiné věci, a především svoji představivost...

13.12.2022 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Tak samozřejmě , super.
LC , to je taková vždy očekávaná perla. I obálky k jejim knihám jsou povedené. A jak je vidět, dalši jeji počin se blíží... Těšme se.

10.12.2022 5 z 5

Muž, který nevrhá stín Muž, který nevrhá stín Karel Cubeca (p)

Já jsem spokojen. Autor splnil moje očekávání a těším se na druhý díl. Dobrodružná kniha se vším, co k tomu patří.
Ale věřím, že to tak nějak podobně mohlo chodit v dobách otrokářství. I vykreslení atmosféry na lodi bylo...skoro cítit.
Samozřejmě, toto je vymyšlený příběh, ale proč ne...

08.12.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tak jasně, každa kniha nemuže být vždy the best. Závěr trochu zaváněl spíš fantazi, což není můj obor.
Přesto vykreslení atmosféry nebylo špatné.
Určitě dám další knihu DC. Ale ano, chce to trochu pauzu od tohoto tématu.

06.12.2022 4 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

JT sleduji od samého začátku. Jasně, některá kniha byla slabší, ale
to mě neodradilo od dalších jeho počinů.
Tato kniha pro mě byla super. Miluju moře, lodě a vše kolem toho. Zde bylo všeho. Zajímavý nejeden příběh utvořil vynikající , ač smutný celek.

04.12.2022 5 z 5

Královna hor Královna hor Daniel Wisser

Já budu plně souhlasit s paulanka. Ale dám plný počet.

29.11.2022 5 z 5

Noc, kdy se potopil Titanic Noc, kdy se potopil Titanic Daniel Allen Butler

Knihy o Titanicu budou, alespoň pro mně vždy aktuální. Smutná katastrofa, věřím zůstává i po tolika letech v našich očích nepředstavitelná. Filmové zpracování , dokumentární či filmem J. Camerona , vzbudilo u mnohých silné emoce.
Já knihu doporučuji čtenářům se zájmem o Titanic , ale i celkový pohled, jak se loďařství daných let vyvýjelo.

26.11.2022 5 z 5

Zabiju tě pro pár stovek: Vražedný životopis Ivana Roubala Zabiju tě pro pár stovek: Vražedný životopis Ivana Roubala Ondřej Krotil

Já budu souhlasit s Vampucha.
Okolo Zákupského kostela, vykradeného IR. jsme v létě šli , cestou na zámek.
Kniha vytváří obaz IR. , ale věřím , že toho k němu bude podstatně víc. Což autor vše nemohl prezentovat.

24.11.2022 4 z 5

Zlato Afriky Zlato Afriky Karel Cubeca (p)

I tato kniha byla zajímavá. Budu souhlasit s vysypanel.

20.11.2022 5 z 5

Prokletí zlatokopů Prokletí zlatokopů Karel Cubeca (p)

Přesně , jak píše janesy.
Irvingovi jsem začal číst cca od 3. dílu dál, k těm prvním jsem se nějakým způsobem nedostal. Čili nyní to napravím a jdu do druhého. Jinak já jsem spokojen, autorovo psaní mi vyhovuje.

15.11.2022 5 z 5

Jackie - Čtyři dny, které jí změnily život Jackie - Čtyři dny, které jí změnily život Maud Guillaumin

Velmi podrobný pohled na Jackie, a tragedie v rodu Kennedyů.

13.11.2022 5 z 5

Poslední sestup Poslední sestup Bernie Chowdhury

Velmi podrobná kniha o potápění a zápalu k němu.

06.11.2022 4 z 5

Nebe, peklo, zem: Příběh první letušky ČSA Máji Staré a lidí kolem létání na pozadí historických událostí Nebe, peklo, zem: Příběh první letušky ČSA Máji Staré a lidí kolem létání na pozadí historických událostí Miroslav Jindra

Souhlasím s martinidd. Kniha nabízí široký pohled na vznik letectví a politické dění v Českoslovesnku za válečného období.
Letušky to měly v té době asi úplně jiné než dnes. Ano, začínající obor a s tím vše nové..
Příběh M. Staré je velmi zajímavý.

03.11.2022 4 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Ano, já se přidám ke 4 - 5 * . Mám rád architekturu, kostel v Deštném v Orl. horách jsem navštívil. A k dalším stavbám na kterých JBSA. pracoval, kniha doslova vybízí. Kladrubský klášter též stojí za návštěvu a mnoho dalších.
Jasně, kniha se čte dobře, není v tom kdovíjaká odbornost. I přes jeho krutý osud to byl člověk, který miloval svoji práci. A na výsledcích je to znát.

31.10.2022 5 z 5

Mráz Mráz James Hayman

Já musím souhlasit s Leena. Řez byl opravdu super, zde to bylo dost táhlé. Nicméně autora si dávám do oblíbených.

27.10.2022 4 z 5

Jožo Ráž - Můj příběh Jožo Ráž - Můj příběh Dana Čermáková

Musím souhlasit s Jakubem7443. Já ale jednu * přidám. Pohled na Elán a vše kolem jejich desek, tour, a let v hudební branži, je neuvěřitelný. Souhlasím s JR. ve spoustě věcí, co se dnešní doby týče. ( pirátství, média, facebook atd. mobily , počítače ) nás absolutně odcizuje, mladá generace neví, kde jsou hranice slušnosti, kdy jsou věci za hranou. Mezilidské vztahy se velmi změnily. Agresivita i malých dětí je neúnosná, co již v mladém věku nemají, jim společnost nedaruje. Ale to už patří někam jinám.
Ano, JR. mě utvrdil v tom, že při takovém tempu, s jakým s Elánem jeli, to úplně nejvzácnější je klid, rodina a pochopení. Samozřejmě energie od fanoušků na koncertech musí být, ale že si to vybere svoji daň, tomu věřím.
Už jen zboutat Carnegie hall, to si zde ani neumíme představit. A jim se to 100% povedlo.
Knihu doporučuji.

22.10.2022 5 z 5

Řez Řez James Hayman

Velmi čtivá kniha. Taky jsem ji přehlížel delší dobu, o to víc jsem překvapen. Druhou knihu už mám před sebou. Ale proložím to jednou biografií.

20.10.2022 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Letecké téma mně asi nikdy neomrzí. Samozřejmě obálka zaujala, a i děj se mi líbil. Budu souhlasit s biki.

17.10.2022 4 z 5