Poslední sestup

Poslední sestup https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92392/posledni-sestup-92392.jpg 4 9 3

Osudná cesta otce a syna do hlubin oceánu. Citlivě vyprávěný tragický příběh Chrise a Crissiho Rouseových, dvojice potápěčů, známých svou dobrodružnou povahou a ochotných riskovat život pro odhalení tajemství podmořských hlubin. Otec i syn zahynuli při průzkumu vraku německé ponorky, která skončila u amerických břehů v době druhé světové války. Výborně informovaný autor seznamuje čtenáře s nejmodernějšími trendy v profesionálním, vojenském, ale i rekreačním potápění, jeskynním potápění a potápění k vrakům. Samotný příběh rodiny Rouseových pak dokumentuje, jak se postupně vyděloval směr označovaný jako technické potápění.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Jota

The Last Dive , 1998

GYROTOURBILLON
06.11.2022 4 z 5

Velmi podrobná kniha o potápění a zápalu k němu.

PavlaTr
01.04.2022 5 z 5

Já jsem nepotápka ,ale kniha mě velmi zaujala . Dověděla jsem se spoustu věcí a příběh táhnoucí se celou knihou byl velmi zajímavý a závěr dojemný.

Atalera
16.09.2018 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek po mém prvním ponoru ve volné vodě. Zajímavé a ke konci hodně silné čtení. Celkově mi kniha úplně změnila náhled na tento sport.

potápění, potápěči

Autorovy knížky