Guepp Guepp komentáře u knih

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Vydání z roku 1966 opravdu šetřilo místem. Skoro žádné mezery mezi řádky, žádné odstavce. Malá písmenka.
I když byl text čtivý a vlastně i svižný, celkový zápal do čtení to pomalu udusilo.
Nakonec jsem to v půlce vzdala.
Možná zkusím příště jiné vydání.

03.08.2022

Nadsamec Nadsamec Alfred Jarry

Svižné tempo knihy
Plno zajímavých myšlenek a vtipu
Knihu jsem ale nakonec nedočetla
Nějak jsem se do příběhu neponořila

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Po třetím pokusu to vzdávám
Prostě se nemůžu začíst
Podobné knihy mě baví
Tady to nefunguje

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Po pár povídkách jsem to vzdala.
Nápad se mi líbil.
Nezačetla jsem se.
Pochválit musím ale ilustrace!

01.08.2022

Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Denisa Písaříková

Aktuální a lidsky napsané. Moderní přístupy, které teď nejvíce frčí a témata, která se řeší. Čteno v době, kdy jsem už měla 10 měsíční miminko, tak už mi toho kniha moc nedala, respektive jsem informace měla už odjinud. Doporučuji hlavně v prvním těhotenství.

Máš mě vůbec ráda? Máš mě vůbec ráda? Zuzana Peterová

Pokud se Vás téma dotýká, asi si v tom něco najdete. Jinak je to spíš nijaké...

To první & to druhé dítě To první & to druhé dítě Martina Drijverová

Milé, velmi rychlé, občas humorné, nad věcí. Letem světem vývojem. Něco už né úplně aktuální.

Rytmus rodiny Rytmus rodiny Amanda Blake Soule

Kniha nese krásnou atmosféru a má své kouzlo, pomáhají tomu nádherné fotografie a celkově jednoduchý a lehký styl.

Rodina čtenáře od ledna do prosince provede různými aktivitami. V zimě nabídne vytvoření nákrčníku, v létě radí, jak vytvořit ovocné smoothie. Poté se matka zamýšlí nad tím, jak je krásné pozorovat své děti při hraní her nebo koupání v oceánu. A tak dále...

Pokud žijete ve městech, bude to pro Vás mít mnohem větší kouzlo než pro někoho z venkova.

Byla by to krásná vzpomínková ročenka jedné rodiny, ale ostatním čtenářům toho podle mě nabízí málo, jelikož se jedná o dost známé věci, které jsou podány ještě klasickým způsobem.

Čekala jsem něco jiného. Myslela jsem, že to bude více o rodině, která žije alternativněji a s přírodou.

21.07.2022

Ženské příběhy II – Když promlouvá tělo… Ženské příběhy II – Když promlouvá tělo… Lilia Khousnoutdinova

Z prvního dílu jsem si odnesla více, něco mi předal. Přečetla jsem ho totiž celý, zde jsem musela přeskakovat. Bohužel mě nechytl.

Sever a Jih. Díl I. Sever a Jih. Díl I. Elizabeth Gaskell

Dostalo se ke mně vydání z roku 2018. Ocenila bych více odstavců. Upřímně mi celá kniha přišla zbytečné zdlouhavá, i když šlo o velmi milé čtení - adekvátní podobným románům doby. Další díly již číst neplánuji, ale moc se těším na seriál.

18.07.2022 3 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Příjemné romantické čtení zasazené do drsného prostředí. Adekvátní žánru historické romantiky. Zkusím další knihy autorky.

11.07.2022 4 z 5

Osudová zatáčka / Strážce / Odvaha uvěřit Osudová zatáčka / Strážce / Odvaha uvěřit Nicholas Sparks

Chtěla jsem zkusit neco noveho, ale muj salek caje to fakt neni.
Tak tak jsem přelouskala Osudovou zatáčku a k dalším se již neplánuji vrátit.
Klasicka americka romantika s prehnanými emocemi, obvyklými zápletkami a předvídatelným dějem.

09.07.2022

Brána do ráje Brána do ráje Vlasta Javořická

Četla jsem vydání z roku 1929.
Do čtení jsem se pouštěla bez očekávání.
Po pár stránkách mě to chytlo a nepustilo.
Jak již bylo psáno, jedná se o krásnou sondu do smýšlení doby. Velký význam na morální hodnoty a pověst. Stereotypy tehdejšího venkovského světa. Špatné chování po zásluze potrestáno.
Těším se na další knihy.

08.07.2022 4 z 5

Znovuzrozená Znovuzrozená Soňa Kolmanová

Na knihu jsem byla velmi zvědavá, ale bohužel se mi nečetla dobře. S některými interpretacemi situace jsem se neztotožnila. Osobně ve svém okolí mám ženy, které takto k porodu, ženství a těhotenství přistupuje, proto mi to ani nepřišlo nijak myšlenkově výjimečné.

18.06.2022

Psychologické eseje (z konce kariéry) Psychologické eseje (z konce kariéry) Zdeněk Matějček

Mnoho pravdivého, nadčasového, moudrého a užitečného. :) Čte se jedním dechem.

13.06.2022 5 z 5

Probuď se ze snu Probuď se ze snu Karel Spilko

Kniha motivačních textů. Není to úplně jednoduché a povrchní čtení.

10.06.2022

Tajemství jednoduché cesty Tajemství jednoduché cesty Mabel Katz

Krásné překvapení. Doporučuji každému otevřenému člověku. Velmi oceňuji jednoduchost podání. Na stránce je málo textu, ale mnoho myšlenek. Vše doplňují pěkné citáty a příběhy. Víru v boha je možné zaměnit určitě za víru v někoho/něčeho jiného.

"Je nesmírně důležité mít na paměti, že problémy, situace a lidé neexistují mimo nás tak, jak je my vnímáme, ale že naše vnímání je pouhým odrazem našich myšlenek."

"... události nebo problémy ovlivňujeme my sami a že jsme je my sami vytvořili. ... pokud jsme je vytvořili, můžeme je změnit, aniž bychom přitom byli na něčem nebo na někom závislí."

"Když se jedny dveře zavřou, znamená to, že další se automaticky otevřou."

"Nejhorší, co můžeme udělat ve chvíli, kdy nastane nějaký problém, je začít si dělat starosti. Tím sami sebe spoutáváme a nakonec přitahujeme přesně to, co nechceme. Jsme jako magnety."

"Peníze, stejně jako všechno ostatní přijdou ve chvíli, kdy je potřebujeme, ne dřív, ne později."

10.06.2022 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Z knihy nemám moc dobrý pocit.
Kdybych byla nezkušenou prvorodičkou, asi bych se dostala jednoduše do úzkosti, že raději dítě nebudu brát do ruky, abych mu náhodou špatnou manipulací neublížila. Což je největší chyba!
Samozřejmě že jsou některé způsoby nošení méně vhodné než jiné, ale v reálném světě při běžném provozu to je neaplikovatelné...
Jednou rukou držíte, druhou děláte něco jiného.
Tento způsob ničí záda dítěte - hned při jednom nošení? Po hodině nošení? Po půl roce?
Zbytečně intenzivní strašení...
Ať je miminko co nejblíž u maminky a bude spokojenější - dle mého názoru.
Nerozumím, proč je tak oblíbená... 100% návody prostě nefungují...

06.04.2022 1 z 5

Sociální psychologie Sociální psychologie Jozef Výrost

Tato publikace je opravdu základem soc. psychologie, i nám na VŠ tak byla předkládána, jen bohužel pro mě je psána často zbytečně složitě, tak jsem z ní nečerpala tolikrát, kolikrát si zasloužila.

06.04.2022 3 z 5

Naši ptáci Naši ptáci Lea Smrčková

Srdcovka! Doteď si pamatuju, jak jsem s touto knihou a dalekohledem seděla na stromě a pozorovala ptáčky. Ilustrace jsou krásné, ale drobné detaily Vám neodhalí.

06.04.2022 5 z 5