grizlinka grizlinka komentáře u knih

Vzhůru na kouzelný strom Vzhůru na kouzelný strom Enid Blyton

Moc pěkná kniha, četla jsem ji jako malá a moc me bavila. Teď čtu svému dítěti a prožívám to s nim znovu :)

04.04.2024 5 z 5

Pověsti a legendy západních Čech Pověsti a legendy západních Čech Marie Korandová

Velice zajimave legendy a pověsti,jen me trochu mrzelo, že kolikrát byly shrnuty do pár řádků. Autorka chtěla jakoby popsat rychle všechny a vytratilo se takové to tajemno.

12.02.2024 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Velice zábavná forma historie, konečně v tom začínám mít přehled.

12.02.2024 5 z 5

Ostrovní přátelé Ostrovní přátelé Blanka Čapková

Moc pěkná knížka pro malé dobrodruhy,sama jsem takové příběhy vyhledávala. A hodnotím jako skvělý nápad zařadit do probehu historii.

25.01.2024 5 z 5

Pohádky Václava Říhy Pohádky Václava Říhy Václav Říha (p)

Chápu ze pro vetsinu jde o vzpominku na detstvi,ale i tak me zaráží tak vysoke hodnoceni. Na začátku dosti kratke pohadky, které neměly žádné poučení a vlastně nevím co tim vubec mělo být řečeno a ke konci zase extrémně dlouhe pohádky, které byly az prilis pro deti i rodice. Hodnocení dávám jen za pár hezkých pohadek a krasne ilustrace.

14.01.2024 3 z 5

Narodil se Král Narodil se Král Heather Henning

Roztomilá knížečka a otvirani dvířek na každé straně,to je ten nejlepší prvek, ještě když ho doprovází dětské: "jůůů"

03.01.2024 5 z 5

Velký král Přemysl I. Otakar Velký král Přemysl I. Otakar Vlastimil Vondruška

Neni prvni knihou z epopejí, takže jsem věděla co čekat. Nadšeně si opakuji vedomosti ze skolnich let a bohužel musim konstatovat,ze az dnes jsem schopna si je davat do sirsich souvislosti a zorientovat se v naší historii. Škoda,ze takto nedokazali zaujmout tenkrat učitelé,byla by ta skola vice zabavnejsi

01.01.2024 5 z 5

Snehová sestra Snehová sestra Maja Lunde

Nádherné ilustrace a velice poutavý a trochu jiný vánoční příběh. Napred jsem si říkala jestli je to úplně vhodné pro děti ale na druhou stranu zase vhodna forma jak jim vysvětlit něco o smrti.

01.01.2024 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Pěkná knížka a vzpominka na dětství. Hezky se na ni dětem vysvetluje dřívější doba - jizda na voze, kuličky apod. Az na ty družstevní bláboly,to mi lezlo na mozek

14.12.2023 4 z 5

Tajemství Viléma Storitze Tajemství Viléma Storitze Jules Verne

Ani jsem nevěděla, že existuje ale dobrý příběh

07.11.2023 4 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Hezké příběhy Ferdy Mravence. I me samotnou zajimaly a tak jsme precetli i docela rychle. Velké plus, že popisuje různé atletické disciplíny a lze to s dětmi rozebírat a povídat si o tom.

10.10.2023 5 z 5

Sršeň Sršeň Vita Jamborová

Čteno skrze výzvu. Takové oddechové čtení na víkend. Některé věci byly jasné od začátku ale i tak me čtení bavilo. Velice mě potesil závěr a popis toho jak to bude dál,to je v málokteré knize.

08.10.2023 3 z 5

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

S tim fantasmagoricnem dost souhlasím, některé povídky byly tak velice ujeté, že jsem se pořád ptala na to koho tohle jako vůbec může napadnout ale docteno,docela rychle,ale nejak nejsem schopna rict jestli proto,ze uz jsem to chtela mit za sebou nebo ze me zajimala dalsi povidka

04.10.2023 3 z 5

V moři s malou mořskou vílou V moři s malou mořskou vílou Petra Bartíková

Pro rodiče obrazky dost ulítlé ale pro syna dlouhou dobu nejoblíbenější kniha. Predevsim velryby,to jsme i ctvrt hodiny vydrželi na jedné straně. Za to lidi ke konci,ty vůbec

30.09.2023 5 z 5

Zachraňte Titanic! Zachraňte Titanic! Petr Macek

Klasicky Mark Stone - oddechovka

29.09.2023 4 z 5

Ferda mezi otrokáři Ferda mezi otrokáři Kryštof Matouš

Krátší kniha o Ferdovi, hezký příběh

27.09.2023 4 z 5

Kdopak tu spí? Kdopak tu spí? Petr Horáček

Báječná knížečka pro nejmenší děti,na každé stránce odkrývají obrázek a zase přikrývají. Jedna z našich nejoblíbenějších

27.09.2023 5 z 5

Všechno lítá, co peří má i nemá Všechno lítá, co peří má i nemá Šárka Fenyková

Skvělá kniha, syna baví že je veliká skoro jako on a určitě je i pro mladší, napřed jsme prohlíželi obrázky a postupně přidáváme připsané informace. Skvělé zpracování

26.09.2023 4 z 5

Všechno plave, co ploutve má i nemá Všechno plave, co ploutve má i nemá Štěpánka Sekaninová

Skvělá obrazkova kniha na styl encyklopedie. Zabaví nás na dlouho a syna samozřejmě baví i její velikost

Pec nám spadla Pec nám spadla Vladimíra Vopičková

Klasická česká říkadla a rozpočítadla v leporelu. K tomu nějaký ten obrázek, perfektní pro odpolední počteníčko s dětmi.