Gold351 Gold351 komentáře u knih

Z oříšku královny Mab Z oříšku královny Mab Eva Vrchlická (p)

Díky této knize jsem si našla cestu k Shakespearovu dílu a jeho obliba mě zatím neopustila.

04.10.2015 5 z 5

Stavba Jalny Stavba Jalny Mazo de la Roche

Na počátku mne sága moc nezaujala, později jsem se začetla a nakonec ji zvládla celou. A nebylo to zas tak špatné...

01.10.2015 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Nádherná kniha, od které se čtenář těžko odtrhne.

10.09.2015 5 z 5

Táto, sežeň štěně Táto, sežeň štěně Jan Ryska

Jedna z mých prvních dětských knih. Ještě vice jsem si ji oblíbila po filmu s M.Horníčkem.

08.09.2015 5 z 5

Před usnutím Před usnutím František Halas

Jedna z mála básnických sbírek pro děti, které jsem jako malá měla ráda.

08.09.2015 5 z 5

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Prima dovolenková oddychovka...

05.09.2015 5 z 5

Bohové, hroby a učenci Bohové, hroby a učenci C.W. Ceram (p)

Pro mne úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a stala se mou oblíbenou.

05.09.2015 4 z 5

Dobrý den, Afriko! Expedice Lambaréné Dobrý den, Afriko! Expedice Lambaréné Petr Bárta

Legendární cesta českých vysokoškoláků, kteří se rozhodli dopravit potřeby pro nemocnici v Lambaréné. Popisuje pracné shánění povolení a obstarávání všech formalit na cestu, dobrodružné putování Afrikou až do cile jejich putovaní. Jen škoda, že už nejsou všichni mezi námi.... Jak já jim tehdy zaviděla !

04.09.2015 4 z 5

Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I. Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I. Alfred Brehm

Klasika, stále ještě poučí, navíc je ozdobou každé knihovny.

02.09.2015 5 z 5

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Selma Lagerlöf

Před mnoha lety jsem dostala knihu pod stromeček a zprvu jsem se nemohla do ní začíst. Nejen, že byla značně objemná, ale bylo mi líto začarovaného Nilse a bála jsem se o divoké husy. Později se mi příběh líbil víc a víc, dokonce mne donutil vyhledávat si zmíněná místa na švédské mapě. Dnes bych ji doporučila jako krásné pohádkové čtení.

02.09.2015 4 z 5

11 pokladů Čech a Moravy 11 pokladů Čech a Moravy Milena Blažková

Souhrn 11 zajímavých míst v Čechách a na Moravě. Popisy deseti památek UNESCO a sedmi pražských částí. U každého zastavení je nejen popis, ale i zajímavosti, tipy na výlety, náčrty, pověsti a na konci kapitol otázky k textu. Text doplňují fotografie a přehled panovníků. Zpracování je neobvyklé, čtivé, jen si myslím, že by se tu měly objevit všechny památky UNESCO u nás a možná pražským pamětihodnostem autorka mohla věnovat samostatnou knihu.

01.09.2015 4 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Miluju tuhle útlou knížečku, jsem na tom jako Damato - přinesla mi ji kdysi maminka, četla ji jako studentka prvorepublikového gymnázia, pak rozesmávala mě a nakonec i mé pubertální dcery si ji předčítaly a řvaly u toho smíchy....

27.08.2015 4 z 5

Robinson Crusoe: Jeho život a podivuhodné příhody Robinson Crusoe: Jeho život a podivuhodné příhody Daniel Defoe

Další kniha z povinné četby, která mě bavila a četla ji několikrát, i když dávám přednost originálu před Plevovým převyprávěným příběhem.

26.08.2015 4 z 5

Na Modrém Nilu Na Modrém Nilu František Flos

V dětství se mi tenhle dobrodružný příběh moc líbil, stejně jako Vzducholodí do srdce Brazílie. Ani mi moc nevadil poučující styl...

23.08.2015 3 z 5

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

Jedna z mých oblíbených knih od L. Vaňkové. Velice čtivá, pohltí čtenáře dějovými liniemi. Dokáže zaujmout a nenásilně pobízí, aby čtenář vyhledal podobná témata a poznal dobu, která je zde popsána.

18.08.2015 5 z 5

Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Pavel Tomeš

Příjemné odpočinkové čtení, u některých kapitolek jsem se smála nahlas....

14.06.2016 3 z 5

Roura od kamen a jiné povídky Roura od kamen a jiné povídky Josef Laufer

Příjemné čtení.

13.06.2016 3 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Po knížce M.Drijverové Domov pro Marťany další úžasně napsaný příběh, který citlivě a srozumitelně čtenáře seznamuje s problémy v dětském kolektivu. Doporučuji.

13.06.2016 5 z 5

Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Eva Martínková

Velice zajímavě psaná kniha, která popisuje nejen sakrální stavby, ale uvádí pověsti, které se k těmto místům pojí a také méně známé legendy.

28.12.2015 5 z 5

U nás doma U nás doma Maryna Svobodová- Alšová

Milé a čtivé vzpomínky na dětství, které popisuje dcera slavného malíře. Můj pohled na Alšovy kresby se trochu změnil, když jsem blíže poznala jeho rodinný život a vztah k jeho domovu. Jeho dílo se mi teď líbí snad ještě víc :-)

09.11.2015 4 z 5