Globuska Globuska komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Jestli se bojíte, že máte v rukou sladkobolnou červenou knihovnu, která vás utluče stereotyp, budete velmi mile překvapení. Pocity, které doprovázejí první lásku, ta nejistota, stud a zároveň první "dospělácké" krůčky - tohle všechno tam je. Při čtení se sami vrátíte k vlastním zážitkům, úplně se to nabízí. Je to milé a čtivé a víc není potřeba. :)

04.04.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Detektivka obrácená naruby... Čtivý, děsivý a na nervy brnkající příběh, který vás přesvědčí o tom, že lidská morálka a pohnutky často překročí hranici někam, odkud už není návratu. Moc příjemná je přímost autorky - s ničím se moc nebabrá a podává myšlenky jednotlivých postav bez příkras a zbytečné vaty. Za mě super.

30.03.2017 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Ke knize jsem přistupovala hodně zdrženlivě, protože jsem na ní slyšela tolik chvály, že to ani není možné. Možná jsem od ní čekala něco jiného, nakonec mě ale pohltila a četla jsem ji jedním dechem. Není psaná klasicky jako každá YA, snad právě ty útržky, krátké věty a jednotlivé myšlenky dodávají knížce šmrnc. A rozuzlení opravdu překvapilo. Myslím, že fajn změna mezi tolika jinými.

30.03.2017 4 z 5

Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu Kate Andersen Brower

Jak mile a s úctou zpracovat téma, které je zdánlivě v podstatě nezajímavé. Nečekejte drby, ale poctivý dokument o všech lidech "za oponou" Bílého domu, kteří ho dělají tím, čím je. I symbol může mít lidskou stránku.

24.02.2017 4 z 5

Zlo Zlo Ben Sanders

Zlo je taková novodobá westernovka. Neohrožený psanec s kolty u pasu honí zločince a sám se skrývá, jak před nimi, tak před policií. Trochu citů, hodně krve a hodně kulek... Ale čtivé to je. Čte se to dobře. Zápletka také ujde, její pointa je docela odhalitelná, ale pasuje tam. Prostě divoký západ.

09.02.2017 3 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Málokdy bývám z knihy rozčarovaná, ale tahle mě přesvědčila o tom, jaké můžu mít rezervy. Vyhrocená naivita hlavní hrdinky mě strašně rozčilovala. Samozřejmě je jasné, že záleží na zkušenostech a někdo hned pozná, kdo před ním stojí. Někdo ne a pak se zamotá do šíleného vztahu, ze kterého jako by nebylo úniku. Dá se říct, že v některých momentech se asi pozná každá žena, na druhou stranu je to moc vyhnané ad absurdum. Modlím se za to, aby se tohle nikdy nestalo, protože jinak mě jímá hrůza. Co upřít nemůžu, je autorčin styl a smysl pro psaní. Napsané je to dobře a stejně tak se to i četlo.

09.02.2017 3 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Irská mafie, podivné mocenské aktivity a žena uprostřed mužského světa, kde nic nedostane zadarmo. Super zápletka ne? Když k tomu přidáte trochu toho hororu, stříkající krev všude okolo, sem tam useknutou hlavu, máme bezva koktejl detektivky a hororu, který vás pohltí a na konci vyplivne jako žvýkačku. Za mě pěkné zpestření detektivního žánru, napínavý příběh, který graduje až do samého konce.

09.02.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Liane Moriarty se k českým čtenářům dostala velmi blízko už svou knihou Manželovo tajemství. Způsob, jakým umí představit emoce, pocity i skryté myšlenky je prostě perfektní. Dalo by se říct, že píše odpočinkové knihy, u kterých se zasmějete. Ale je v nich mnohem víc. V případě Třech přání je to velmi silné rodinné pouto, které přes překážky osudu, ostatních lidí i hlavních aktérů nevyjímaje prostě vydrží. Směsice pocitů, které vyvolává, jsou přirozeně podané. K ničemu nenutí. Je jen na vás, jestli se necháte strhnout.

30.11.2016 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ten pocit, že se vám mráz dostává až pod kůži - to jsem cítila při čtení Dívky v ledu. Perfektně zpracovaná kniha, která vás nenechá spát, dokud se nedostanete na poslední stránku. Chladnokrevnost, britský odstup i skryté emoce. Tohle všechno prostě od správné detektivky chcete. A taky to dostanete. Za mě velmi zdařilý příběh! A už se nemůžu dočkat, co si autor připraví příště.

30.11.2016 5 z 5

J. K. Rowling změnila dětství nejednomu čtenáři. Dodnes si pamatuju, jak jsem se třásla nedočkavostí, než vyjde další díl. Byla to první knížka, u které jsem brečela. Když se objevily zvěsti, že vyjde 8. díl ve formě scénáře ke stejnojmenné divadelní hře, řikala jsem si, že už není co psát. Když jsem ale knížku otevřela a začetla se, musím říct, že není špatná. Jako bych se vrátila v čase a čekala na svůj vlaatní dopis do Bradavic. :D Zápletka je zajímavá, ať si kdo chce říká co chce. Ať už jde o staré známé postavy nebo ty úplně nové, umějí oslovit. Znovu nás pustila do světa své fantazie. Zase ukázala to, co víme už z dřívějších knih, že její smysl pro náznaky a jejich propojení jsou dokonalé a dokáže vytvořit nco, ci si s chutí přečtu. I když se pořád najde hodně škarohlídů, stojí za to si knihu přečíst. Je to prostě Harry Potter!

06.11.2016 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Radka Třeštíková je v poslední době fenoménem ženské literatury a podle mě naprosto oprávněně. Zasáhla do ní jako blesk. Její styl je syrový, ironický a naprosto dokonalý. To, jak zvládá zamotat příběh a zase ho rozuzlovat - klobouk dolů. To prší moře je první kniha, která se mi dostala do rukou a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zapomeňte na červenou knihovnu a ponořte se do světa náhod, rozhodnutí a osudu a nechte se unášet na sarkastické vlně. To je Radka Třeštíková. Nečtěte ji, pokud chcete číst milý příběh. Ale pokud se chcete nechat překvapit a máte rádi dobré konstrukce příběhu, pak je to kniha pro vás.

27.06.2016 5 z 5