Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu

Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319285/bmid_tajny-zivot-v-bilem-dome-53l-319285.jpg 4 10 2

Soukromí amerického prezidenta a jeho rodiny nikdo nezná tak dobře jako personál v Bílém domě – ti, kteří jim pravidelně chystají snídaně a stelou postele. Kate Andersenová Browerová předkládá v knize výpovědi jednotlivých sloužících, díky nimž nahlédnete za důkladně střežené dveře Bílého domu. Autorka vyzpovídala pokojské, kuchaře, květinářky či vrátné, a také si důvěrně popovídala se třemi prvními dámami. Dozvíte se například, co vše předchází organizování opulentní státní večeře, jaké to je starat se o prezidentské ratolesti, a že může jít nejen o vznešenou a seriózní profesi, ale někdy i o zábavu. Autorka se nevyhýbá ani drbům a skandálům, které za poslední desetiletí Bílým domem otřásly.... celý text

Literatura faktu

Vydáno: , Cosmopolis

The residence : inside the private world of the White House , 2015

101evca
23.08.2020 3 z 5

I když jsem knihu dostala zadarmo k nějaké objednávce učebnic a sama bych si ji určitě nekoupila, téma mě nakonec chytlo a čtení mě bavilo. Novinářka se ve své tří set stránkové reportáži o služebnictvu Bílého domu věnuje různým tématům, které zpracovává z pohledu služebnictva v průběhu desetiletí. Velmi seriózně a uctivě zpracované téma, žádné drby a skandály zde nejsou.

Globuska
24.02.2017 4 z 5

Jak mile a s úctou zpracovat téma, které je zdánlivě v podstatě nezajímavé. Nečekejte drby, ale poctivý dokument o všech lidech "za oponou" Bílého domu, kteří ho dělají tím, čím je. I symbol může mít lidskou stránku.

2016  72%Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu
2024  0%Elizabeth Taylorová