gladya gladya komentáře u knih

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Je jasné, že díky rozsahu nejsou tři povídky to samé jako PLaO. Ale jsou to dobré povídky Je docela zajímavé setkat se se známými ( ale i ne moc známými) rody, odhaduji o 3 generace dříve. A Martin se nezapře: intrikuje se, ne každý je tím, kým se zdá a ukazuje se, že není vždycky jasné, kde je "dobro" a kde je "zlo" . A Dunk je sympatický i proto, že ---malý SPOILER to není neporazitelný superhrdina.

15.02.2015 4 z 5

Rusalky Rusalky Václav Semerád

Od pana Semeráda mám přečteno víc knih. Rusalky jsou jeho typické dílo, takže originalitu už neocením. Objektivně to rozhodně není žádný vrchol literatury, ale mě jeho příběhy docela baví. V Rusalkách mi trochu vadily "politické úvahy", ale to je asi spíš moje reakce na to, co v současné politice děje. Napíšu poznámku i k autorovi.

13.03.2018 3 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Tak trochu červená knihovna. Samozřejmě, ne všechno bylo uvěřitelné. Ale téma domácího násilí v mých očích zvedlo knížku nad běžný průměr žánru. Kéž by pomohla ženám jako Rose a její kamarádka jejich situaci řešit.

04.09.2017 4 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Považuji za nutné podat malé vysvětlení. Proč dávám pouze průměrné hodnocení? Vždyť uznávám nesporné kvality knížky, ale nepřeskočila jiskra či jak to nazvat. Tahle knížka se mi zkrátka hodnotila těžko. Je na ní vidět, že pan Updike byl bezesporu skvělý spisovatel, jenže zrovna mě neoslovil, uznávám, že je to můj problém. A přitom by možná stačilo, abych knížku četla v jiném životním období nebo možná jen jiném rozpoložení.

19.03.2017 3 z 5

Kat hejtmana Žižky Kat hejtmana Žižky Jan Bauer

Není to úplně špatné, ale něco přebývá a něco chybí .

Co přebývá? Zápletka se záměnou je vlastně nepodstatná. A co chybí? Třeba vysvětlení, kdo je vlastně Matěj a motivace některých Matějových činů. Také zajetí se dalo pro příběh využít víc.

Příběh jako takový celkem ujde, jak už bylo někým bylo řečeno, je to svým způsobem "Jirásek naruby" , možná až příliš naruby. Postavy nejsou vykresleny moc věrohodně a pointa také nic moc.

08.05.2016 2 z 5

Dva věrní přátelé Dva věrní přátelé Jan Hostáň

Také agitka, hodnotím smířlivěji než "opus" o Leninovi.

Jak Voloďa přemohl krutého cara Jak Voloďa přemohl krutého cara Jan Hostáň

Tak takovéto "skvosty" jsme dostávali ve škole jako začínající čtenáři. Pamatuji si tři brožurky od stejného autora, tohle jeho "dílo" hodnotím nejhůř, tam bylo nejvíc dezinformací.

Rytíři z Východu Rytíři z Východu Jan Hostáň

Z autorových agitek asi nejpřijatelnější.

Italská dovolená Italská dovolená Václav Kučera

Co se obsahu a druhu humoru týče, to je věc vkusu. Zázrak to tedy není, Něco trochu vtipného se tam i našlo. Zaujalo mě, že děj se odehrává ve mně známém letovisku v době, kdy jsem tam také byla poprvé. Když už autor tvrdí, že popisuje nějaké místo, popis by měl odpovídat realitě. To je ale čistě můj osobní dojem. Jazyk snad i odpovídá charakteru hrdinů .

Vadilo mi množství hrubek, nejsem zrovna "grammar nazi" a nějaký ten překlep pochopím, ale tolerance má své meze i u e-knih. To je dneska normální vydat knížku - úplně bez korektury?

25.01.2016 2 z 5

Husákův děda Husákův děda Patrick Zandl

Příjemné čtení. Popisovanou dobu jsem prožila, ovšem "husákovy děti", jsou o něco mladší, a jejich rodiče jsou přece jen o pár let starší než já. Není důležité, jestli se vše stalo, jak to autor popisuje. Podstatné je, že odpovídá dobová atmosféra. I když se naše individuální zkušenosti mohou lišit a některé věci můžeme vidět jinak než autor, to podstatné sedí.

Mně ani závěr nevadil, oceňuji, že auror se snaží nevidět věci černobíle.

08.12.2015 4 z 5

Princeznino tajemství Princeznino tajemství Adolf Holm

Klenot. tedy v rámci žánru. Tahle knížka zůstala po babičce, možná dokonce prababičce. Četla jsem jí jako holka a dodnes si to pamatuji. Učebnicový příklad "pokleslé literatury" , ale bylo to roztomilé. Logiku dějových zvratů, propracovanou psychologii postav a vůbec velké literární kvality tam nehledejte. Je to zkrátka taková milá červená knihovna. Ale autoři "harlekýnek" i knížek typu 50 odstínů a scenáristé řady seriálů by se tady mohli poučit, jak se dělá"pořádný brak".

24.09.2015 4 z 5