Husákův děda

Generace prarodičů dnešních dospělých byla zvláštní tím, že její příslušníci postupně žili v několika státech a společenských zřízeních, aniž by vytáhli paty ze svého města. Bouřlivé zvraty dvacátého století se jim vryly do životů a daly vzniknout komickým i dramatickým příběhům, které jejich vnuci nadšeně hltali. A nové s nimi prožívali. Jak vypadalo dětství vedle jednoho takového dědy na rázovitém východočeském venkově? Vedle dědy přesvědčeného komunisty, který prošel nacistickým vězením a sabotoval invazi v roce 1968? Dětství kluka, kterého politika vůbec nezajímala, ale chtěl vědět, co se skrývá v té bedně s haknkrojcem v dílně pod ponkem... Známý propagátor internetu a renomovaný technologický publicista Patrick Zandl vzpomíná na svého dědu - a potažmo celou generaci Husákových prarodičů - s humorem i nostalgií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256350/husakuv-deda-kzw-256350.jpg 3.755
Romány, Literatura česká
Vydáno, Argo

Kniha Husákův děda

Katka2382

Krásné,milé,vtipné i dojímavé vzpomínky na dětství,na prarodiče a hlavně na dědečka.Na mnoha místech i k zamyšlení.

MišákB
19.07.2018

Skvělá knížka, u které jsem se od srdce zasmál jak už dlouho ne, ale taky docela pohla k pár zamyšlením, nad starým režimem, nad válkou...určitě doporučuju, je to skvělé a příjemné čtení :-)

mig20
07.05.2018

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a jsem za to ráda. Některé kapitoly se mi líbily opravdu moc a u jedné jsem i slzu uronila. Super čtení, díky kterému jsem i já zabrouzdala ve vzpomínkách do svého dětství.

noizcore
29.03.2018

Místy dojemné, místy vtipné a v závěru dokonale vypointované.

Iki1
07.01.2018

Povídky to jsou hodně čtivé, humorné a hlavně poučné. Ve smyslu předávaných zkušeností a náhledu na svět. S autorem souhlasím, že podobné předávání bylo násilně přerušeno a tím zmizely dobré dětské vzory. Kniha je také velmi pěkně graficky vypravena.

1.kopretina
07.04.2017

Svěží, vtipné - líbilo se.

pilulka
10.08.2016

Skvělá kniha, která mě pohladila po duši. Musela jsem si ji dávkovat po trochách, protože by bylo vyloženě škoda přečíst ji najednou.

unique
23.07.2016

Zandlův styl psaní mám velmi rád, ať se jedná o výjevy z jeho života, fikci, nebo odborné články. Knihu jsem přečetl téměř na jeden nádech i když (nebo možná proto, že) jsem již příběhy dědy Maška znal. Konec mě dojal, zbytek knihy velmi bavil.

Vím, že Patrick by si přál poslechnout historky "svého" dědečka znova, stejně jako já bych rád vyslechl toho mého... Pro mě srdcová kniha.

Hříšný kanec
Hříšný kanec