gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Skvěle napsaná kniha o utrpení popáleného člověka a jeho sžívání se sebou a okolím. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučuji.

18.10.2011 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Děj je sice zajímavý, ale už jsem od této autorky četla lepší knížky.

18.10.2011 3 z 5

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Pěkná psychologická knížka. Jsou zde podrobně vylíčeny všechny pocity a zlomové okamžiky obou bratrů. Je sice krapet zdlouhavá, ale určitě zanechá dojem.

18.10.2011 4 z 5

Život té druhé Život té druhé Frédérique Deghelt

To jak se se ztrátou paměti hrdinka vyrovnává a jak se jí daří všechny okolo sebe klamat, tak aby nic netušili, je zajímavé, ale jinak mě knížka moc nebavila.

18.10.2011 2 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Začátek nic moc, ale od poloviny se děj rozjede a konec překvapí. Jsem zvědavá na druhý díl.

18.10.2011 3 z 5

Tajuplné království - Obláčkový ostrov Tajuplné království - Obláčkový ostrov Liss Norton

Milý příběh a pěkné obrázky, škoda že nejsou barené.

18.03.2019

Soptíci prdí o život! Soptíci prdí o život! Franziska Gehm

Nádherné ilustrace, ale příběh bohužel pokulhával.

08.10.2018 3 z 5

Hrompac a Tancibůrek Hrompac a Tancibůrek Václav Čtvrtek (p)

Hodnotím podle dcery (5 let), kterou knížka vůbec nebavila. V textu se vyskytují krkolomná slova. Nedovedu si představit, že by tuto knihu četlo dítě samo jako svou první četbu.

05.09.2018 2 z 5

O velké touze hvězdičky Zvídalky O velké touze hvězdičky Zvídalky Marie Adamovská

Pěkné vykreslení lidský povah a krásné ilustrace

14.04.2018 5 z 5

Pohádky z vesmíru Pohádky z vesmíru Marie Adamovská

Pěkné pohádky, tak akorát dlouhé před usnutím.

13.03.2018 5 z 5

Ušaté pohádky na dobrou noc Ušaté pohádky na dobrou noc Geoffrey Cowan

Krátké jednostránkové pohádky, které jsou milé a některé i poučné. Dceři se líbí obrázky, které jsou u každé pohádky.

09.06.2017 3 z 5

Pohádky o Malé tlusté víle Pohádky o Malé tlusté víle Jiří Dědeček

Pohádková kniha spíše pro dospělé či dorost. Zajímavé podání a zpracování

29.10.2016 5 z 5

Ledová past Ledová past Shannon Hale

Opět pěkný a zajímavý děj, jen jsem někdy nevěděla jakou větu kdo pronáší, proto ubírám na hvězdičce. Jsem zvědavá jdo je zrádce, jdu na další díl.

23.08.2016 4 z 5

Pokrevní pouto Pokrevní pouto Garth Nix

Další napínavý díl, který nám více vykresluje a přibližuje nás s hlavními hrdiny.
Těším se na další díly.

19.07.2016 5 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Opět oddychové čtení. Některé pasáže byly vtipné, ale celkový dojem kniha nezanechá. Dozvíte se zde kam máte jet na dovolenou a co si přečíst, maličko propaganda.

18.05.2016 2 z 5

Máš nadání na hádání Máš nadání na hádání Zuzana Pospíšilová

Hravě a pěkně uzpůsobené doplňovačky, rýmy a přísloví, kterým dopomáhají obrázky na druhé straně. Moc pěkně uděláno.

01.03.2016

Kosti a kostry: Zvířata Kosti a kostry: Zvířata kolektiv autorů

Krásná srozumitelná kniha pro děti plná obrázků a srozumitelného popisu, kterému porozumí i malé dítě. Mé tříleté dceři se moc líbí a dovede ke každé kostře přiřadit dané zvíře.

02.02.2016 5 z 5

Slunce v plné slávě Slunce v plné slávě Jean Plaidy (p)

Velmi čtivě zpracované historické téma, které nenásilně člověka zasvětí do vlády Eduarda IV. a jeho rodiny. Jen jsou občas trochu nepřehledná opakující se jména, která se v té době dědila a chvílemi je zapotřebí nahlížet na větev rodokmenů. Na tuto knihu musíte mít čas a nečíst jí po pár stránkách, protože se jinak člověk u rodových větví bude ztrácet.

28.01.2016 4 z 5

Podívej se do světa dinosaurů Podívej se do světa dinosaurů Alex Frith

Moc pěkně zpracovaná kniha pro nejmenší. Mé tříleté dceři se moc líbila. Otvírací okénka ji moc bavila a stále se k ní díky tomu vracíme.

24.12.2015 5 z 5

Muž, který si hrál na Boha Muž, který si hrál na Boha Robin Cook

Klasika od Cooka, přesto byl děj málo promyšlený a předvídatelný. Cassi byla na můj vkus moc ovladatelná a ustrašená. Vyřešení děje smrtí, nebylo moc vydařené.

06.07.2015 3 z 5