Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Dobrodružné hry a cvičení v přírodě Dobrodružné hry a cvičení v přírodě Jan Neuman

Skvělé hry. Sice pro starší věkovou kategorii dětí než bych potřebovala já v práci. Ale na letních táborech tyto hry jistě využiji. Myslím hodně her se dá použít i v dospělácké kategorii.

13.04.2020 5 z 5

Nezmaři nic nezmaří Nezmaři nic nezmaří Daniel Polman

Opět krásné pohádky s poučkou nebo poselstvím. Moc doporučuji pro děti i dospělé.

08.04.2020 5 z 5

Prapodivné cesty Nezmarů Prapodivné cesty Nezmarů Daniel Polman

Být dítětem, je toto přesně kniha, kterou bych milovala.

05.04.2020 5 z 5

Pohádky skřítka Bonifáce Pohádky skřítka Bonifáce Ivan Vičar

Vtipné pohádky, které mají děje vždy navlečeny na zvířata, ale zápletka je čistě lidská. Pěkné poučné pohádky.

10.03.2020 5 z 5

Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Christina Brown

Velký pomocník do mé práce i do mé duše. Jednoduše, západně popsané ásany a vše co jógou je.

09.03.2020 5 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Pěkně zpracovaná knížka graficky. Nedokážu úplně přesně říct pro jakou věkovou kategorii dětí je knížka určena. Některé pasáže mi přišly pro děti složité a jiné naprosto vhodné. Hlavně vždy když to bylo napínavé nebo se jednalo o ponaučení.

06.03.2020 4 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Lépe zpracovaná kniha než první od paní Kiedroňové o vývoji dítěte. Tato použita jako pracovní materiál při mé práci lektorky.

18.02.2020 4 z 5

Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Zhang Jiaofei

Velmi inspirativní a zajímavě psaná kniha. Navštěvuji TČM, tak mi systém drah v těle není cizí. Ale kniha je velmi čtivě psaná a dá se k ní lehce vracet.

16.02.2020 5 z 5

Léčba informací Léčba informací Marie Vilánková

Bohužel dávám 3 hvězdičky a to jen kvůli své slabosti. Nejde mi to číst. Velmi si cením textu, protože špatný nebyl a četlo by se to i fajn, kdyby to trochu bylo členité a trochu dalo čtenáři vydechnout a zamyslet se. Já jen doufám, že se ke knížce vrátím. Obsah mě velmi zajímá.

08.02.2020 3 z 5

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Komiks není můj šálek čaje, ale nezatracuji ho. Zde jsou velmi vyvedené ilustrace, takže to mě nalákalo si knížku přečíst.

31.01.2020 3 z 5

Chodit po špičkách Chodit po špičkách Michaela Mikulová

Milý příběh, milých lidí, tak bych to shrnula. Jinak bylo příjemné číst si deníček 13 leté slečny, protože jednu takovou doma mám. Bylo hezké vzpomenout si, že takové problémy člověk kdysi také řešil a, že je svět ještě v pořádku, když se tyto starosti dějí i dnešním dětem a dají se řešit.

04.01.2020 5 z 5

26 pater 26 pater Andy Griffiths

Děsivě praštěná knížka. Četla jsem se synem, abych ho nalákala na čtení knížky a to se myslím povedlo. Za to dávám ty tři hvězdičky. Pro nečtenáře dobře připravené.

12.11.2019 3 z 5

Jak být nablízku Jak být nablízku Martina Špinková

Důležité! Týká se to každého z nás a zde je přiklad a pomoc, jak odhazení někoho blízkého zvládnout a být napomocen. Děkuji.

24.04.2019 5 z 5

Cesta pro děti Cesta pro děti Brandon Bays

Včera jsem dočetla a dnes nás se synem čeká Cesta projít. Jsem za to vděčná a těším se, ze nám pomůže vyřešit citlivá místa.

18.04.2019 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Rychlé čtení. Po zdravotní nehodě mi přijde že je pán Viewegh velmi negativní a neosobní. Vůbec nerozebira osoby, jejich charakter a vše je předem jasné. Hodnotím kladně češtinu, i když te vulgarity bylo hodně.

20.01.2019 3 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Nechci psát ze je kniha jen opakováním toho co snad každá žena slyšela a vi. Věřím že někoho jistě oslovila a posunula dál.

14.01.2019 2 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Ze začátku jsem nechtěla věřit, že to napsal 13 letý chlapec, ale postupem knihy jsem se víc a víc vciťovala do jeho světa.
Moc pěkné

01.01.2019 4 z 5

Medicínské historky Medicínské historky Jiří Štefl

Některé pobavili, jiné úplně ohromili detailním lékařským popisem. Moc se mi příběhy líbily.

19.12.2018 5 z 5

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Stále přemýšlím nad komentářem. Knížka se mi líbila, ale něco ji chybí. Dějově to bylo špatně uchycene. Vlastně nemám z toho žádný závěr. Příběh začal a končil průřezem jedné rodiny, ale důvod proč příběh vznikl nevím. Šlo určitě o těžké období předválečné, válečné a nastoupení komunismu. Škoda, paní autorka píše příjemně.

09.12.2018 3 z 5

O čem si šeptají souhvězdí? O čem si šeptají souhvězdí? David Koval

Knížku jsem četla se synem a vůbec mu nevadilo, ze deník píše holka. Bylo to o astrologii a to ho uchvátilo. Neotřelé téma, za to dávám 5 hvězdiček. Ale za slovní vyjádření, které mělo být cool z pozice mladé slečny dávám právě těch bodů málo.
Jinak je knížka i téma moc pěkně zpracovaná.

20.11.2018 3 z 5