FV98 FV98 komentáře u knih

Klimatická krize: Mýty a fakta o stavu planety Klimatická krize: Mýty a fakta o stavu planety Bedřich Moldan

Taky se snažím nějak soužít s ekologii, ale tohle je přesně jeden z příkladů toho proč chápu válku Filipů Turků vs. klimatologů. Kniha/přiručka je plná argumentačních faulů, emocionálních útoků a zavadějích tvrzení, která si hrajou na vědecké důkazy aniž jimi doopravdy byli. Formu tohoto výtvoru vnímám dost manipulativně a moc doufám, že až někoho uslyšim obhajovat ekologické skupiny, tak pouze za pomocí relevantních argumentů a smysluplných dat a rozhodně ne za pomocí tohoto výtvoru, který na vědecký počin neni dostatečně odborný a na volnou četbu dostatečně čtitelný. Upřimně od někoho kdo učí na UK bych čekal trochu jinou uroveň, než něco co zní jako referát na občance v druháku na střední.

17.10.2023 1 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Dan Abnett

Konečně první aquaman v češtine!
Neurazí to, ale čekal sem možná něco trošičku jinýho a ten otevřenej konec dobrýmu hodnocení tyhle knihy taky uplně nenahrává.. - no ale tak jako tak sem knihu zandal na jeden zátáh jednim dechem a rozhodně vyhlížim dvojku..

29.11.2018 4 z 5

Catwoman: Selinina velká loupež Catwoman: Selinina velká loupež Ed Brubaker

Kresba sice slabší , za to komiks o to lepší.! - příběh a hlavně propojenost mezi obouma příběhama mě fakt nadchla..
A dokonce i po dlouhý mě u DCKK chytnul i ten retro komiks na konci..

18.03.2018 4 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Vypadá to asi zhruba tak jak kdyby někdo vytvořil novej komiks Lucifera a pak to musel předělat do Batmanovskýho světa..
Moc se mi líbí nápad, ale i tak sem čekal možná o něco víc.. (

10.03.2018 4 z 5

The Brave and the Bold: Vládci štěstí The Brave and the Bold: Vládci štěstí Mark Waid

Konečně zas něco jinýho... něco na co po těch dvaceti dílech DCKK serie fakt nejsem zvyklej..
Hrozně mě vytáčí komentáře typu že tam je spousta postav nebo že se tam setkáme s novejma postavama atd.. - tenhle komiks je prostě jen pro true DCcomics riders a ostatní to prostě jen bez znalosti světů, prostředí a postav chápat nemůžou,. - To ale neznamená že by ta kniha byla špatná.. - naopak.! - v dnešní době právě patří mega obdiv někomu kdo se něco podobného rozhodne vydat, když už předem je něco podobnýho předurčeno k neuspěchu..

10.03.2018 5 z 5

Batman: Supertíha Batman: Supertíha Brian Azzarello

Komiks sice jako takovej se čte v pohodě, ale když batman neni prabej bruce tak to prostě neni ono a nějakej významější zaporák by taky neuškodil.. - s předchozim dílem naprosto nesrovnatelné bohužel.. :(

07.10.2017 3 z 5

Svatyně Svatyně Ken Bruen

Přečteno na jeden zátah a bez větších problémů. Kniha ubíhá velice rychle. Škoda jen že je to napsaný takovym nereálným a uspěchaným stylem, že to člověk vlastně ani nějak moc nebere vážně a konec ho vlastně ani moc nezajímá../(/ Jinak to s těma krátkejma kapitolama mi přijde fajn, kniha se pak mnohem líp čte../)/

25.01.2016 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Skvělá detektivka! řekl bych že ani jednou při čtení nepředvíte co se bude dít dál.. Škoda akorát toho nedokončeného konce...

09.07.2014 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Doufám že se dočkáme i dalších knih s Rogerem v roli hlavní postavy. Jedna z mých nejoblíběnějších knižních postav vůbec.

10.11.2013 5 z 5

Delikátní Dexter Delikátní Dexter Jeff Lindsay (p)

Ze zacatku celkem nazáživný ale po rozjezdu už je to celkem řežba. // Nadprůměrná kniha, ale Dextrovský standart..

15.08.2013 4 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Nepřečtitelný.. // Lidem který to zvládnou celý by měl někdo gratulovat..

04.08.2013

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Z takovýhleho namětu se dal vytřískat mnohem lepší příběh, ale i tak je to skvělá kniha. Emocionální pasáže jsou naštěstí vždy a všude naprosto bezchybné, takže slabší příběh s nedokončeným koncem se za nimi skryje..

04.08.2013 4 z 5

Rytíři stezky Rytíři stezky Gert Fritz Unger

Moje nejoblíbenější kniha od Ungera. Jediná kniha kterou sem schopen číst vícekrát než jednou..

04.08.2013 5 z 5