Frupet Frupet komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Kniha plná sexu. Poněkud předvídatelné postavy - milionářský podnikatel a jeho stážistka... Ale věty typu: "Sklapni a líbej mě.", mě prostě bavily.

25.04.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha je pro mě připomínkou toho, jak málo toho víme o svých blízkých. Přiměla mě zamyslet se nad smyslem manželství a partnerství. Čtení jsem si moc užila, protože mě bavily rozdílné povahy hlavních hrdinů.

23.04.2018 3 z 5

Lovkyně štěstěny Lovkyně štěstěny Daisy Goodwin

Příjemné oddechové čtení o životě kolem císařovny Sisi. Tentokrát nebyla císařovna hlavní postavou, což mi připadalo velmi osvěžující. Naopak příběh trošku naivní, mladé a cílevědomé Charlotte mě přinejmenším pobavil.

11.04.2018 4 z 5

Mrkev ho vcucla pod zem Mrkev ho vcucla pod zem Petr Stančík

Nejlepší kniha za posledních pár let. Nabitá nápaditými slovními obraty, nepřeberné množství překvapivých momentů...
Četli jsme společně celá rodina a moc jsme si to užili. Až mi bylo líto, že je konec.

15.03.2018 5 z 5

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Příjemné, nekomplikované čtení. Milé nahlédnutí do "zlaté doby". A konec jako z pohádky...

07.03.2018 3 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Během čtení mě pravidelně napadala věta: Uf, nejsem v tom sama. Mám chuť připsat pár kapitol.

01.03.2018 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Musela jsem zemřít patří ke knihám o kterých se hodně mluví. A mluví se o ní především v superlativech. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale musím říct, že mě nijak hluboce nezasáhla.
Po formální stránce je kniha až předokonalá. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že čtu knihu psanou podle manuálu. Ale mám pocit, že to hlavně ubralo na obsahu. Zejména proto, že se po pár stránkách autorka začala opakovat.
Životní příběh autorky je velmi poutavý. Její filosofie spojená se zážitkem blízkým smrti je pochopitelný a do určité míry inspirující. Ale asi by mi stačilo, přečíst si jej jako článek v novinách.

23.02.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jako matka na mateřské potřebuji knihy, které můžu odložit v půlce věty a pak se zase vrátit. A tohle je přesně ono. Je to docela příjemné, nekomplikované čtení ozvláštněné onou možností číst z obou stran. Neurazí, nenadchne. Proto 3 hvězdy.

23.02.2018 3 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Poslední Verneovku jsem četla ještě na základní škole. Teď jsem z nostalgie sáhla po knize Tajuplný ostrov. A překvapilo mě, jak moc je kniha naivní. Předně - parta chlapů co bezmezně věří neomylnému inženýrovi s encyklopedií místo hlavy. Ostrov plný surovin příhodně umístěných vedle sebe. A na závěr loď, která všechny zachrání v posledním možném okamžiku. Trochu jako Jiřík ve Zlatovlásce. Na druhou stranu - kniha rozhodně JE čtivá a dobrodružná.

23.02.2018 4 z 5

Jezevec Chrujda dobývá vesmír Jezevec Chrujda dobývá vesmír Petr Stančík

Výtvarně krásná kniha. Když jsem objednávala, čekala jsem poněkud více textu. Dcera ji zhltla jako malinu během pár minut. Tak abych šla rovnou objednat další díl.

23.02.2018 4 z 5