Frenkis Frenkis komentáře u knih

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Spíše než o napínovou knihu jde o zajímavý popis toho, co se skutečně může jednou stát a jak by to vypadalo v Evropě po výpadku proudu. Člověk si uvědomí co všechno s proudem souvísí a jak to ovlivňuje životy všech a každý den.

04.12.2018

Příjemné pohodové čtení, které člověka navodí na tu správnou atmosféru klidu a pohody. Doporučuji číst v Hygge prostředí :-)

29.10.2018

Vesnický závod Vesnický závod Full.of

Za několik let bohužel nejhorší kniha co jsem četl. Asi 10 kluků, kteří v knize vystupují nejsou ničím zajímaví, navíc se čtenář lehce ztratí v tom z které jsou party a z jaké vesnice a jaká je jejich úloha. Příběh o ničem, zápletka taky. Doufám, že autoři nemají další ambice psát knihy, asi věděli proč nezveřejnili svá skutečná jména. Pozitivní recenze věřím, že si psali sami, nebo jejich nejlepší kamarádi. Škoda, že první gay román dopadl takhle tragicky. Nedoporučuji nikomu, jedině těm, kteří mají rádi knihy o ničem.

16.08.2018 odpad!

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Dobrá detektivka, kdy do posledních stránek jsem netušil kdo je vrahem a jak na něho přijdou. Trošku mě to připomínalo Ženu v kleci. Doporučuji přečíst

25.07.2018

Působivé čtení, někdy až moc do detailu popsáno. Nedokážu si představit, že si paní do detailu vybavuje jak před x lety kdo co řekl a co mněl na sobě oblčeno, jaké bylo počasí atd. Řekl bych, že hodně věcí bylo domyšleno, aby mohla kniha splňovat určitý počet stran. Na druhou stranu to knize neubralo na čtivosti.

10.04.2018

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Začátek trochu zdlouhavý, ale asi po 100 stránkách se začal děj velmi poutavě odvíjet a tím, že jsem v Osvětimi byl na exkurzi, mně nedělalo problém si vše živě představit. Kniha kterou jsem nemohl odložit, abych ukojil zvědavost a věděl jak to vše dopadne.

10.04.2018 5 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Kniha, která mě nezaujala. V knize skoro vůbec nebylo vysvětleno, proč zločinci provedli daný zločin, kde se dozvěděli o údajných milionech. V jedné kapitole se přeskakovalo z několika dějových linek. Kniha nebyla vůbec napínavá, žádné drama, podrobný popis daných osob a jejich charakteristika. Bohužel mám ještě další dvě knihy od dané autorky, tak kdybych to tušil, tak se ji nekupuji.
Knihu NEDOPORUČUJI, je nezáživná, nudná. Vůbec mě nevtáhla do děje.

21.04.2017

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Tuto knihu jsem ani nedočetl, jelikož kdo není podrobně zasvěcen do této problematiky, tak mu to nic neříká. Hodně moc informací, které nás chtějí zasvětit do příběhu, ale pokud si člověk nedělá poznámky, tak se v tom ztrácí. Po 50-ti stránkách jsem věděl akorát to, že někde v sousedním městě jsou teroristické útoky.

16.10.2016

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Po knize Černočerná tma, z které jsem byl nadšen, mě tato trošku zklamala, některé příběhy jsem ani nedočetl do konce, jelikož autor popisoval některé situace na více stránkách až moc do detailů než je třeba, přitom děj nijak dál neposouvaly. Některé povídky jako třeba v Úzkých nebo Utíkej Káčo, utíkej byly super, některé jako třeba Rotoped mě nudily k smrti.

19.07.2016

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Na tuto knihu jsem přišel letos během nemocenské v ségřině knihovně. Nejdříve mě vyděsila tloušťka knihy, jelikož jsem snad nikdy ještě takovou nečetl. Nakonec mě bylo líto, že jsem jí přečetl tak rychle. Zkoušel jsem si knihu ,,šetřit" aby mě vydržela celou nemocenskou, ale nešlo to. Děj je velmi poutavý a napínavý, až do posledního okamžiku.
Zajímavé je prolínání popisování pocitů uvězněné ženy a pátrání detektiva Morcka. Doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé příběhy.

20.05.2016

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

První příběh, teda horor je psán poutavě v každém odstavci se něco děje co posunuje děj dál.I když zde nevystupuje příliš postav není to na škodu, jelikož právě tyto hlavní osoby otec se synem, jsou zde podrobně popsáni a člověk zná jejich charakterové rysy a v jistém případě je i snad na jejich straně a chce je pochopit. Už se těším na další příběhy v této knize

20.05.2016